Blog

22.01.2018

3 niezapomniane wycieczki na Szmaragdowym Wybrzeżu

thumbnail

Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże to kilkadziesiąt kilometrów bajecznych wybrzeżu na północno-wschodnim krańcu Sardynii. Urzekająca, przemyślana architektura rodem z baśni z tysiąca i jednej nocy, wspaniała egzotyczna przyroda i cudowny Archipelag La Maddalena tuż pod ręką. Jeśli spędzacie wakacje na Sardynii właśnie tutaj lub w okolicy, pozwólcie zabrać się na 3 niezapomniane wyprawy po Szmaragdowym Wybrzeżu i najbliższej okolicy.

REJS PO SZMARAGDOWYM MORZU

Jeśli nie widzieliście Szmaragdowego Wybrzeża od strony morza, to nie wiecie , jak bardzo jest szmaragdowe i piękne. Najwspanialej prezentuje się z pokładu stabilnego katamaranu lub dostojnego żaglowca,  możecie wybrać się nimi na rajskie wysepki Archipelagu La Maddalena, lub popływac z mistrzem żeglarstwa po mniej znanych rejonach wybrzeża, np. pod wysokim cyplem Capo Figari lub na wyspy Tavolara i Molara. Jeśli pozwolicie zabrać się na bezludną wyspę, powrócicie do domu z najpiękniejszymi wspomnieniami. Nasze rejsy w małych grupach, często z polskim przewodnikiem, są szyte na miarę, z przyjemnością ułożymy trasę, która pozwoli Wam docenić w pełni urok wybrzeży Costa Smeralda. Warto wybrać się także na całodniową wizytę na Korsyce. Na naszych rejsach zjecie wspaniały obiad na pokładzie, przygotowany i podany przez sympatyczne, angielskojęzyczną załogę , będą postoje na kąpiele i snorkeling, leniwa sjesta przy szumie morza, oszałamiające krajobrazy i przemiła atmosfera.

NAJMODNIEJSZE MIEJSCA NA SZMARAGDOWYM WYBRZEŻU, ARCHEOLOGIA I DEGUSTACJA W WINNICY

To wycieczka pełna opowieści o najbogatszych i najsłynniejszych postaciach z całego świata, które inwestują i wypoczywają w tym rajskim zakątku. Zapraszamy na spacer po najelegantszych miejscach w Porto Cervo – stolicy Szmaragdowego Wybrzeża. Wizyty na najmodniejszych plażach, rzut oka na najdroższe, najeksluzywniejsze hotele i wille, wspaniała marina w Porto Cevo, pełna luksusowych jachtów z całego świata. Przekonacie się jednak, ze Costa Smeralda to także fascynująca prehistoria, dlatego odwiedzimy Grób Gigantów i posłuchamy o tajemniczej cywilizacji nuragicznej sprzed 3-4 tysięcy lat. Pełen atrakcji dzień zakończymy zwiedzając najpiękniejszą w tym rejonie winnicę, gdzie skosztujemy doskonałych win i sardyńskich przekąsek. Jeśli chcielibyście poznać nocne życie Costa Smeralda, zapraszamy na nocną wycieczkę w tym rejonie. Aperitif w jednym z najsłynniejszych lokali Open Air Club w Phi Beach, gdzie będzie można bawić się na plaży przy muzyce i zapierającym dech w piersiach zachodzie słońca, określonym przez New York Times jednym z 10 najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Nocne, ekskluzywne zakupy, wizyty w modnych klubach, być może  restauracja, w której bywają celebry ci – wszystko uszyte na miarę, z polskim przewodnikiem.

SPOTKANIE Z SARDYŃSKĄ KUCHNIĄ – WYCIECZKI ENOGASTRONOMICZNE

Sardyńska kuchnia, tradycje kulinarne i bio produkty to nasza pasja, z przyjemnością zabierzemy Was na bardzo smaczną i ekscytująca przygodę enogastronomiczną na Szmaragdowym Wybrzeżu i w jego okolicy. Może to być wyprawa na galluryjską wieś, na warsztaty kulinarne u mistrzyń domowej kuchni , sióstr Anny i Marii. W północno-wschodniej części Gallury, rejonu Sardynii  północnej, w urokliwym wiejskim gospodarstwie agroturystycznym Ludurru wspaniale bawią się i uczą kulinarnych tajników i dorośli i dzieci. Praca w kuchni zakończy się przy stole w sali jadalnej, gdzie zasiądziecie na wielkiej sardyńskiej uczcie. Jeśli zapragniecie natomiast kuchni wyrafinowanej i niezwykle artystycznie podanej, zapraszamy na wizytę u sardyńskiego celebryty kulinarnego – Gianfranco Pulina. Czeka Was tutaj uczta i dla podniebienia i dla oczu... Innym pomysłem na spotkanie z lokalna kuchnia jest leniwa wycieczka w stylu slow food, z sardyńskimi bio produktami w roli głównej. W kameralnej grupie, z polskim przewodnikiem i w przemiłej atmosferze odwiedzimy 2 klimatyczne gospodarstwa rolnicze, poznamy tajniki eko upraw warzyw i owoców, hodowli zwierząt, produkcji serów, oliwy z oliwek, miodu. Zwiedzimy także winnicę i weźmiemy udział w profesjonalnej, prowadzonej przez eksperta-sommelier, degustacji wina. Podczas wycieczki czekają nas niesamowicie ciekawe spotkania z ludźmi pełnymi pasji, którzy poświęcili swoje życie rolnictwu, hodowli, uprawie winorośli, wytwarzaniu słynnych pecorino i caprino – sardyńskich serów owczych i kozich.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wycieczek i atrakcji szytych na miarę oraz do ofert na naszej stronie, jest w czym wybierać...


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram