Blog

07.08.2017

Czy leci z nami pilot? – czyli o przewodnikach z licencją na Sardynii

thumbnail

Lecąc samolotem nie wyobrażacie sobie, żeby prowadził go niedoświadczony pilot bez  licencji, prawda? Jeśli Wasze wakacje na Sardynii mają być wymarzone, podejdźcie podobnie do kwestii wycieczek, zwiedzania i dodatkowych atrakcji. Oraz do wyboru odpowiedniego przewodnika z licencją. Wycieczka wycieczce nierówna. Możecie spędzić dzień w gronie 50 innych turystów w przepełnionym autokarze, wysiadając na krótkie, pełne fotograficznych fleszy chwile w zatłoczonych, znanych ze wszystkich przewodników miejscach, możecie o odwiedzanych miejscach usłyszeć wytarte frazesy lub nie usłyszeć niczego prócz nazwy. Osoba prowadząca takie wycieczki nie zawsze mówi po polsku.

Możecie także, o odpowiadającej Wam porze dnia i w odpowiednio dobranym terminie odwiedzić miejsca, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku. Poznać ludzi, którzy Sardynii oddali całe serce i pasję, usłyszeć niesamowite historię o miejscach i tworzących je Sardyńczykach – prawdziwych gospodarzach tej pięknej wyspy. Posmakować autentycznej lokalnej kuchni, wziąć udział w super ciekawych warsztatach kulinarnych, pojechać jeepem w wysokie góry, by potem zjeść domowy obiad u gościnnego, zaprzyjaźnionego pasterza. Możecie wyruszyć na takie odkrywanie autentycznej Sardynii wygodnym minivanem  lub innym, oczywiście świetnie klimatyzowanym, wozem dobranym do ilości uczestników, w kameralnej grupie. Może to być tylko Wasza rodzina, mogą być 2-3 rodziny, ale nigdy nie będzie to autokar pełen nieznanych ludzi. Program każdej tworzonej przez nas wycieczki jest nieco inny, dopasowany do zainteresowań, oczekiwań, preferowanego tempa zwiedzania, wieku i tych najmłodszych i tych najstarszych turystów. Tak profesjonalne i pełne pasji podejście zapewni Wam tylko polskojęzyczny  przewodnik z licencją i z odpowiednim doświadczeniem, a o takich na Sardynii nie łatwo. Można ich policzyć na palcach 2 rąk. Czy to jest drogie? – zapytacie. Tak, to jest droższe od autokarowej, zwyczajnej wycieczki z biura podróży, ale zdecydowanie warte tej ceny. Lepiej pojechać na jedną taką wycieczkę z prawdziwego zdarzenia z licencjonowanym przewodnikiem niż na 3 tańsze objazdówki. Jednego możecie być pewni – na tych wycieczkach posmakujecie wszystkimi zmysłami rdzennej Sardynii i dotrzecie do miejsc, gdzie nie dociera turystyka masowa. Wycieczka kulinarna w kameralnej grupie, podróż do winnicy, uczta w małym gospodarstwie w głębi wyspy u zaprzyjaźnionego gospodarza - to wszystko są niezapomniane przeżycia! Miałam ogromne szczęście i wielką frajdę móc w kilku takich wycieczkach z doskonałym przewodnikiem z licencją wziąć udział, oczywiście mowa o odkrywaniu Sardynii z panią Moniką Szredel – gospodarzem tej strony internetowej. Wiele z tych fascynujących podróży opisałam na tym blogu i mam nadzieję, że jeszcze wiele przede mną...

Kilka wycieczek z prawdziwego zdarzenia :

REJS NA KORSYKĘ

JEEPAMI DO NAJGŁĘBSZEGO KANIONU EUROPY

SPOTKANIE Z SARDYŃSKIM WINEM

DZIKA BARBAGIA


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram