Blog

05.01.2018

Hotele z kuchnią bezglutenową na Sardynii

thumbnail

Liczba osób, które powinny lub chcą ograniczyć w diecie gluten, wciąż rośnie. Co najmniej 1% Polaków musi zwracać uwagę na gluten w posiłkach. Wskazaniem do diety bezglutenowej jest głownie celiakia, alergia na gluten a także jego nietolerancja. Najnowsze badania sugerują, że wprowadzenie diety bezglutenowej może przynieść korzyść chorującym na niedoczynność tarczycy, choroby jelit, refluks. Dieta bezglutenowa staje się coraz częściej ważną kwestia przy wyborze hotelu lub apartamentu na wakacyjny pobyt. Sardynia nie zawiedzie Państwa pod tym względem. To kraina bio produktów, wspaniałych, czysto ekologicznie warzyw i owoców, doskonałych serów, w których nie ma glutenu. Poniżej lista sardyńskich hoteli, którym możecie w pełni zaufać w temacie diety bezglutenowej. Z przyjemnością doradzimy także odpowiednie apartamenty i wille z pobliskimi restauracjami, w których zjecie pyszne posiłki bez glutenu. Przed ostatecznym wyborem hotelu pomożemy w indywidualnej konsultacji dotyczącej Waszej diety. Najlepsze hotele pod względem kuchni bezglutenowej na Sardynii są kwalifikowane i kontrolowane przez szanowaną instytucję AIC – Associazione Italiana Celiachia.

 

Zdecydowanie na pierwszym miejscu, dla osób z dieta bezglutenową, polecamy wakacje w  jednym z hoteli renomowanej sieci Delphina .To miejsca, gdzie króluje kuchnia najwyższych lotów, dania to dzieła sztuki, a w kuchniach rządzą prawdziwi mistrzowie. W jednym z ośrodków Delphina, w Resort Le Dune 4* w Badesi na gości czeka aż 10 restauracji, w tym jedna dedykowana dla dzieci. Daje ona dzieciom możliwość osobistego zebrania poszczególnych warzyw z ogrodu warzywnego, z których zostanie stworzone ich danie. Tak bogatej oferty restauracyjnej nie znajdzie się w żadnym innym miejscu. Również osoby z celiakią oraz na diecie bezglutenowej przeżyją tutaj, mimo ograniczeń żywieniowych, ciekawe przygody kulinarne i smakowe.

Pozostałe hotele grupy delphina na Sardynii:

Hotel 4* Cala di Lepre w Palau

Hotel 4* Torreruja w Isola Rossa

Hotel Marinedda 5* w Isola Rossa

Resort Cala di Falco 4* w Cannigione

Hotel Capo D'Orso 5* w Palau

 

Inne hotele na Sardynii zapewniające dietę bezglutenową:

Hotel Cervo 5* w Porto Cervo

Villa Las Tronas Hotel & SPA  5* w Alghero

Hotel Abi D'Oru 5* w Porto Rotondo

Colonna Grand Hotel 5* w Capo Testa


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram