Blog

19.02.2017

Kto to jest concierge i co robi na Sardynii?

thumbnail

 Wyobraźcie sobie wymarzone, pełne komfortu, atrakcji i niespodzianek wakacje na Sardynii. W pięknej willi, z posiłkami przygotowywanymi przez lokalnego szefa kuchni, z wizytami w miejscach, gdzie drzwi nie otwierają się dla każdego, z perfekcyjnie zorganizowanymi szczegółami logistycznymi – od sprowadzenia z konkretnej winnicy niedostępnego w żadnym sklepie wina z limitowanej serii, przez zorganizowany w ciągu 12 godzin rejs z oglądaniem delfinów z okazji urodzin dziecka, po lekcję tenisa ze znanym włoskim graczem, na którą uczestnicy lecą helikopterem... Kto za tym wszystkim stoi? Właśnie Personal Luxury Travel Concierge czyli osobisty, specjalny opiekun na czas wakacji.
Usługi konsjerż (francuski termin doczekał się spolszczonego terminu) stają się coraz bardziej popularne wśród zapracowanych, zamożnych osób, którym brak czasu lub  możliwości i kompetencji dotyczących różnorakich potrzeb. W Polsce właśnie otworzyła swoja filię największa na świecie firma specjalizująca się w takich usługach.

     

Podczas organizacji wakacji ta usługa nabiera szczególnego sensu, a na Sardynii pole do działania w zakresie atrakcji i realizacji różnorakich wakacyjnych  zachcianek jest ogromne. Jakimi sprawami zajmuje się wakacyjny konsjerż ? Nie sposób wymienić wszystkich, niektóre z nich to mediacja i pomoc w rezerwacji  odpowiedniej willi i jej obsługi, zaopatrzenie willi, jachtu w odpowiednie produkty żywnościowe, dogranie transferów, zorganizowanie usług takich jak ochrona,  ogrodnik, sardyński chef kuchni z* Michelin, nauczyciel pływania, ratownik, lekarz, pediatra, opiekunka do dzieci, native speaker j.włoskiego czy  angielskiego,  sommelier itp. Prócz tego pomoc w umawianiu spotkań na Sardynii, rezerwacje restauracji na ostatnią chwilę, co w sezonie na Sardynii nie jest  łatwe. Konsjerż  zajmie się zorganizowaniem rozrywek i wycieczek oraz atrakcji na Sardynii, zorganizuje wyprawę w głąb wyspy czy wizytę w prestiżowym klubie,  eleganckie przyjęcie  w willi , pool albo garden party z udziałem animatorów...Możliwa jest jego całkowita dyspozycyjność 24/24. Konsjerż zarezerwuje helikopter,  jacht, pomoże  rozwiązać nagły problem, np. awarię w willi, potrzebę wizyty lekarskiej. Załatwi rzeczy, które teoretycznie są niedostępne-  bilety na znany  koncert czy stolik w  restauracji na Costa Smeralda „na ostatnią chwilę”. Jednym słowem – nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. To osoba, która trzyma pieczę nad, często skomplikowanymi aspektami wakacji, tego wszystkiego, co się dzieje „za kulisami” , pomaga uniknąć sytuacji, które mogłyby zepsuć wymarzone bajkowe wakacje na Sardynii. Oczywiście wszystkie te usługi zapewniają odbiorcy 100% dyskrecję.

Skąd o tym wszystkim wiem? Nie – ja nie korzystam z usług concierge. Natomiast znam osobę , która się tym zajmuje, właśnie na Sardynii. Mówi, że uwielbia tę pracę, a takie „szycie na bardzo dopasowana miarę” wakacji na tej bajkowej wyspie jest zajęciem bardzo kreatywnym, pełnym niespodzianek i wyzwań.

    

avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram