Blog

19.07.2017

Na połów ryb czy na spotkanie z delfinami?

thumbnail

Oczywiście najlepiej na oba, ale cokolwiek wybierzecie, na Sardynii uda się na pewno!  Ja wybrałam się z pomocą Moniki na to drugie i nigdy nie zapomnę tej cudownej przygody...

Wakacje na Sardynii to ekspert w szyciu na miarę pobytów i atrakcji na Sardynii. Dlatego, jeśli Wasz mąż marzy o prawdziwej męskiej przygodzie z harpunem czy wędką w roli głównej a Wasze dzieci chciałyby zobaczyć delfiny w ich naturalnym środowisku, macie do wyboru cały szereg rozwiązań. Na połów ryb możecie wybrać się całą rodziną w większej grupie amatorów wędkarstwa i połowów. Wypłyniecie dużym wygodnym jachtem, np. ze sprawdzonym wielokrotnie w tej roli zapalonym fishmenem Franco ( patrz zdjęcie główne) i udacie się w słynące z najlepszych okazów rejony Capo Coda Cavallo i Porto San Paolo. Nic dziwnego, to obrzeża Morskiego Rezerwatu Przyrodniczego, morze tutaj jest pełne wspaniałych ryb. W taki rejs z wędkowaniem możecie się wybrać całą rodziną, frajdę będą miały także dzieci, w czasie rejsu zjecie pyszny obiad na bazie ryb i owoców morza, wypijecie doskonałe domowe wino, posłuchacie opowieści o morzu i starych rybackich tradycjach, zrelaksujecie się przy wspaniałych krajobrazach. Możliwe są tu także inne kierunki, np. Archipleag La Maddalena i okolice Korsyki. Jeśli marzy Was się nieco intensywniejsza przygoda w mniejszym gronie, warto wybrać się na profesjonalny połów tuńczyka, podczas rejsu poznacie różne techniki połowów, min drifting. Możliwa jest także wyprawa ze swoim sprzętem wędkarskim wygodną, przystosowaną do tego motorówką ze skipperem. Możecie dołączyć do większej grupy lub popłynąć w małym, kameralnym gronie. Może płynąć z Wami polskojęzyczny przewodnik lub obsługa będzie mówić dobrze po angielsku. Odpowiednia wersja rybackiej przygody zostanie dobrana do ilości osób, wieku uczestników, terminu i preferowanego miejsca startu. Złowione okazy oczywiście zabieracie, mogą zostać one także przyrządzone na obiad podczas rejsu, Sardyńczycy przyrządzają i doprawiają ryby trochę inaczej niż my i to też jest ciekawe doświadczenie.

Nieco inne klimaty będą na rejsie z wizytą u naszych wielkich przyjaciół – delfinów. Te inteligentne ssaki bardzo lubią wybrzeża Sardynii. Na organizowanych przez Monikę rejsach z delfinami w roli głównej, najważniejsi bohaterowie spektaklu pojawiają się na morskiej scenie w 99 % przedstawień. Na te niezapomniane spotkanie wypłyniecie małym jachtem w kierunku wysp Molara i Tavolara, w okolice Cala Girgolu oraz w pobliże cypla Capo Coda Cavallo. Najprzyjemniej i najciekawiej, jeśli będzie to wycieczka z polskim pzrewodnikiem. Zwykle jest to łódź motorowa o długości 18 metrów, szybka ale cicha. Podziwiając wspaniałe widoki i wypatrując delfinów, będziecie się relaksować na wygodnym pokładzie, opalać, nurkować w czasie przystanków, kosztować lokalnej kuchni podczas 2 daniowego obiadu, pić pyszne sardyńskie wino, będą świeże lokalne owoce, przemiła obsługa, wspaniały aperitif, ale przede wszystkim  BĘDĄ DELFINY.

Wiem, pewnie w Waszych rodzinach trwają teraz debaty  i głosowania– łowimy ryby czy umawiamy się na spotkanie z delfinami?....No cóż – najlepiej jedno i drugie, dni wakacji na Sardynii na pewno wystarczy...

 


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram