Blog

12.09.2017

Przepis na wymarzone wczasy na Sardynii

thumbnail

Pomyśl słowo „wczasy” i zamknij oczy – co widzisz? Większość osób widzi piękną, przyjazną dzieciom piaszczystą plażę i ciepłe, szmaragdowe morze, a to wszystko w słońcu. Niektórzy dodają do wizji motorówkę lub jacht, inni deskę do surfowania i rozświetlone kolorowymi światłami i muzyką, śródziemnomorskie miasteczka wieczorową porą. Jeszcze inni widzą się na rowerze lub motorze na panoramicznej trasie nad klifami lub na barwnym lokalnym bazarze wśród kolorowych i pachnących stoisk. Wiele osób widzi i plażę i basen oraz śliczną werandę z widokiem na morze. Niektórzy nie wyobrażają sobie wczasów bez ciekawych wycieczek, dla wielu udane wczasy są tylko w większej grupie, w gronie przyjaciół. Wszystko to macie 2  godziny lotu z Polski - na Sardynii.

Idealny, uniwersalny  przepis na wymarzone wczasy na Sardynii nie istnieje, dlatego właśnie propozycje serwowane przez turystykę masową coraz rzadziej się sprawdzają. Coraz więcej osób pragnie wczasów uszytych na miarę. Wychodzą oni słusznie z założenia, że ten szczególny czas, na który czeka się nierzadko cały rok ciężko pracując, powinien być jak najpiękniejszy i tak, jak to tylko możliwe, pasujący do potrzeb i marzeń. Mamy więc dla Was najlepsze „produkty”, z których według Waszego uznania, przyrządzimy Wam najpiękniejsze wczasy na Sardynii – doświadczenie, świetną organizację, doskonałą znajomość wyspy, pasję i wciąż żywą ciekawość poznawania nowych, magicznych miejsc na Sardynii. Z tych składników możemy dla Was wyczarować:

Wczasy rodzinne na Sardynii – pełne relaksu, bezpieczeństwa, atrakcji dla najmłodszych i dla starszych. Zabawy i wypoczynek na plażach z bardzo płytkim, piaszczystym dnem, snorkeling, rodzinny rejs, fantastyczne wycieczki, a nawet rodzinna sesja fotograficzna. Polecimy na takie wczasy w każdym rejonie sardynii odpowiednia rezydencję, apartamenty czy hotel, np. Hotel Spartivento z basenami w Chia lub Hotel Luci di La Muntagna w Porto Cervo.

Wczasy na Sardynii dla aktywnych turystów – wycieczki i zwiedzanie na pierwszym miejscu. Poznawanie i smakowanie Sardynii wszystkimi zmysłami, całodniowe wyprawy w kameralnej grupie z  polskim przewodnikiem, fantastyczne miejsca, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku, spotkania z gościnnymi Sardyńczykami, niesamowite przygody i magiczne wspomnienia...  Bogatą ofertę naszych wycieczek z polskim przewodnikiem obejrzycie tutaj – WYCIECZKI.

     

Wczasy tematyczne na Sardynii – czyli wakacje dla aktywnych. Emocje i adrenalina podczas wind i kitesurfingu, profesjonalne nurkowanie, Stand Up Paddle, flyboard, kajaki, rowery, enduro, żeglarstwo, rejs z połowem ryb, przejażdżki konne lub jeepami po bezdrożach, trekking, wspinaczka... Obowiązkowo indywidualne wycieczki z przewodnikiem.  w jakikolwiek aktywny sposób zapragniecie spędzić wczasy, na Sardynii jest to możliwe. Tutaj szersze podejście do tematu – SPORTY NA SARDYNII.

Integracyjne wczasy  na Sardynii  - pobyty dla firm lub grup z odpowiednio przemyślanym programem, tak, by wspólne wspomnienia połączyły uczestników i ze sobą i ze wspólnymi celami. Sardynia daje tutaj ogrom możliwości, więcej na ten temat tutaj – Integracyjne Wyjazdy Firmowe.

Kulinarne wczasy na Sardynii – wypoczynek z lokalną kuchnią w roli głównej, fascynujące dla podniebienia ale i wszystkich innych zmysłów podróże enogastronomiczne, miejsca tylko dla wybranych i wtajemniczonych smakoszy. Sardynia dosłownie od kuchni... W programie wycieczka kulinarna, wycieczka enogastronomiczna, winnice... Noclegi oczywiście w sprawdzonych gospodarstwach agroturystycznych, np. Agriturismo Ludurru czy uwielbiane przez smakoszy Su Gologone.

Wczasy romantyczne na Sardynii – najpiękniejsze plaże, śliczne apartamenty przy plaży, miejsca panoramiczne, emocjonujące wspólne przeżycia, niezapomniane kolacje przy świecach na plaży lub na żaglowcu, taxi boat czyli morska taksówka i możliwość ucieczki z ukochanym na bezludna wyspę ( tak, tak – to nie przenośnia...).Mamy w ofercie wiele romantycznych miejsc noclegowych na takie pobyty, np.  Hotel Agnata z basenem w Gallura, czy Paradise Resort w San Teodoro.

   

Luksusowe wczasy na Sardynii – na tych pobytach najważniejszy jest pełen komfort, zaspokojenie wyrafinowanych potrzeb, jak np.  usługi concierge na wyłączność, loty helikopterrem, wille i apartamenty przy plaży z najwyższej półki. Szmaragdowe Wybrzeże i kilka innych szczególnych miejsc na wyspie zapraszają! Na szczególnych gości czekają np Hotel Romazzino – słynna  hotelowa wizytówka Costa Smeralda lub  Falkensteiner Hotel i Rezydencja w Villasimius – najbardziej luksusowy z hoteli na południu Sardynii. 

Objazdowe wczasy na Sardynii  - w 10 dni dookoła Sardynii lub w 5 dni wzdłuż wschodniego wybrzeża... Szczegółowo opracowane plany, atrakcje po drodze, noclegi w klimatycznych agroturystykach, a to wszystko „zapięte na ostatni guzik”. Dopasowane do preferowanego tempa zwiedzania, zainteresowań, wakacyjnych marzeń. Na tego typu wczasach  na krótkie 2-3 dniowe pobyty mamy wiele klimatycznych agroturystyk i B&B, np. B&B Oltremare w Cannigione lub B&B Słoneczne w Pula.

Którą „wakacyjną potrawę” wybierasz? Może masz inny, autorski pomysł na wczasy na Sardynii? Chętnie pomożemy go zrealizować!


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram