Blog

14.06.2017

Sardynia dla dzieci

thumbnail

Wczoraj otrzymałyśmy kolejną piękną relację z pobytu polskiej rodziny na Sardynii, zaczyna się słowami – Pani Moniko i Pani Alicjo, wróciliśmy, my jeszcze nie wiemy, gdzie spędzimy następne wakacje, ale nasze dzieci są już pewne – za rok znowu jedziemy na Sardynię!  Wcale nas taka decyzja najmłodszych sardyńskich turystów nie dziwi, Sardynia to naprawdę wymarzone miejsce na rodzinne wakacje!

Przede wszystkim przeważająca większość plaż ma bardzo łagodne piaszczyste zejście do morza i płytkie dno na dużej odległości od brzegu . Jest wiele takich idealnych plaż, polecanych dla najmłodszych, np. na północy Cala Brandinchi , Cala Licia Ruja, Spiaggia Bianca, Le Saline, Porto Istana, , Le Bombarde, a na południu wielokilometrowa plaża Poetto , plaże- zatoczki w rejonie Villasimius, plaże w rejonie Chia... Na wielu plażach są bary, toalety, wypożyczalnie leżaków, parasoli, rowerów wodnych czy kajaków , pracują na nich ratownicy, są małe place zabaw. Dla starszych pociech są wypożyczalnie sprzętu do windsurfingu, kitesurfingu i angielskojęzyczni a nawet polskojęzyczni instruktorzy. Koniecznie wyposażcie dzieci w sprzęt do snorkelingu, wodne baraszkowanie będzie także pięknym spotkaniem z podwodną przyrodą. Otoczenie plaż jest bardzo naturalne, więc Wasze pociechy spędzą wakacje na łonie natury.

Na Sardynii znajdziecie aquaparki i parki rozrywki, np. Acquapark Baja Sardinia oraz Park Gregoland na Szmaragdowym Wybrzeżu, Parco delle Ragnatelle Adventure Park w Alghero, BluFan Parco Acquatico w Pula na południu, Park Dinozaurów w Oristano na zachodnim wybrzeżu, Sardynia w Miniaturze w sercu Sardynii i kilka innych. Program rodzinnych wakacji może być na Sardynii bardzo atrakcyjny i inspirujący Wasze pociechy do rozwoju - możecie zabrać je na szytą na miarę całodniową wycieczkę dopasowaną tematycznie właśnie do potrzeb maluchów.  Podczas takiej rodzinnej wycieczki najmłodsi mogą zwiedzić z gęsią skórką straszne muzeum czarownic i odwiedzić tajemnicze groby olbrzymów i domy czarodziejek, obejrzeć podwodny świat w akwarium, odbyć  fantastyczną przejażdżkę konną po lagunie, odbyć pierwszą w życiu lekcję divingu dla dzieci czyli bubble maker... Dla trochę starszych turystów także znajdą się niezapomniane atrakcje -  możecie wybrać się ze starszymi pociechami na morski rejs połączony z wędkowaniem lub męską wyprawę jeepami po bezdrożach, poszaleć na buggy lub wakeboard czy flyboard. Możecie zamówić kurs taxi boat czyli morską taksówkaą na jedną z dziewiczych wysepek na archipelagu La Maddalena, gdzie spędzicie cały dzień jak rodzina na bezludnej wyspie i wrócicie wieczorem bezpiecznie do apartamentu. Rodzinny rejs żaglowcem czy katamaranem pozostawi fantastyczne rodzinne wspomnienia na zawsze.. Możecie sprawić Waszym dzieciom na wakacjach wielką frajdę zabierając je na pasjonujący całodniowy rejs z oglądaniem delfinów. Wiele rezydencji i hoteli na Sardynii  to specjaliści w tworzeniu idealnych warunków do rodzinnych wakacji. Znajdziecie tam bajkowe place zabaw, restauracje dla najmłodszych, zajęcia sportowe, w tym treningi piłki nożnej z trenerami ze znanych klubów np. Chelsea, zajęcia artystyczne, oczywiście baseny, klub dla nastolatków, animacje dopasowane do wieku uczestników, kursy małego iluzjonisty, zajęcia taneczne.

Myślę, że teraz nie macie już żadnych wątpliwości, czy Waszym dzieciom spodoba się Sardynia. Przyjeżdżajcie więc i przeżyjcie tutaj wymarzone rodzinne wakacje!

 


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram