Blog

17.07.2017

Wakacje na Sardynii z psem – hotele i plaże

thumbnail

Jeśli chcecie zabrać na Wakacje na Sardynii swego ukochanego czworonożnego przyjaciela, to świetnie trafiliście! Chętnie zorganizujemy je dla Was tak, abyście nie spotkali się na miejscu z żadnymi problemami. Będąc specjalistami od wakacji na Sardynii możemy pomóc Wam dobrać odpowiedni nocleg, a także przekażemy zestaw niezbędnych informacji oraz pełną aktualną listę plaż, na które można udać się z psem. Tam będziecie mogli się nieustannie cieszyć obecnością czworonoga, wspólnymi spacerami w zachodzącym sardyńskim słońcu i kąpielami w ciepłej wodzie szmaragdowego morza. Wszystkie te najpiękniejsze wakacyjne chwile warto przeżywać razem!

Hotele i apartamenty przyjazne psom

Osobom wybierającym się na wakacje ze swoim zwierzakiem zaproponujemy hotele, apartamenty lub wille, w której możliwy jest pobyt wraz z psem. Z każdym rokiem przybywa na Sardynii tzw. dog friendly hotels, a więc hoteli gotowych na przyjęcie czworonogów. W niektórych hotelach możliwość ta będzie dodatkowo płatna od kilkunastu do kilkudziesięciu euro za dobę hotelową w zależności od standardu hotelu. W ramach tej opłaty, pies bardzo często może liczyć na dodatkowe udogodnienia – np. kość do gryzienia na powitanie czy miseczki na karmę i wodę. Na terenie hoteli na ogół psa można zabrać ze sobą nie tylko do pokoju, ale także np. do baru lub ogrodu. W zależności od panujących w danym obiekcie zasad nie zostanie on jednak wpuszczony do restauracji hotelowej, a także na obszar basenu oraz spa. Praktyka przyjmowania pupili nie dotyczy jedynie drogich pięciogwiazdkowych hoteli, ale także mniejszych obiektów typu B&B oraz agroturystyk. Niektórzy gospodarze wręcz ucieszą się na widok zwierzęcia i otoczą go równą gościnnością co Was. W willach pobyt psa jest duży mniejszym problem, lecz na wszelki wypadek lepiej uprzedzić właściciela o takiej sytuacji. Przed rozpoczęciem wakacji wszystkie te szczegóły pomogą Wam ustalić nasi eksperci od sardyńskiego wypoczynku.

Zabierz psa na plażę

Nie wszędzie można zabrać ze sobą pupila. Na sardyńskich plażach obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Za jego złamanie grozi nam grzywna od 100 do 1000 euro. To jednak nie oznacza, że musimy zostawiać zwierzę w hotelowym pokoju. Nieustanie przybywa wzdłuż wybrzeży Sardynii plaż, które akceptują zwierzęta i na których nie obowiązuje powyższy zakaz. W tym roku otwarto kolejnych kilka takich miejsc. W sumie jest ich około 40 i rozsiane są w różnych regionach wyspy. Są one prowadzone przez hotele i instytucje, a także przez stowarzyszenia i wolontariaty. Pomożemy Wam wybrać najlepszą z nich w bliskiej okolicy miejsca Waszego pobytu.

Na plażach przyjaznych psom znajdziecie różne udogodnienia. Do podstawowych należą miseczki z wodą oraz woreczek na odchody i łopatka. Na wielu plażach dostępne są jednak także inne atrakcje. Wśród nich znajdziecie całodzienny dyżur weterynarza, opiekuna (tzw. dogsitter), dostęp do psich zabawek plażowych i wodnych, przekąski, a nawet prysznic dla psów. Plaże te są regularnie sprzątane, a właściciele psów mogą odpocząć na leżakach pod parasolami. W zależności od wymogów plaży psy mogą na nich biegać wolno lub jedynie na smyczy. Niektóre plaże są nieodpłatne, a za wstęp na inne trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu euro. Na ogół w tej cenie wliczone są już udogodnienia dla psa i leżak.

Jaki pies może wejść na plażę?

Zarówno do hoteli jak i na plaże przyjazne psom, wpuszczane są na ogół zwierzęta spełniające odpowiednie kryteria. Czworonogi nie mogą być agresywne i muszą posiadać dokument potwierdzający odrobaczenie i komplet aktualnych szczepień. Rzadziej wymaga się, aby psy miały microchip lub identyfikator z danymi właściciela.

Lista wybranych plaż dla psów na Sardynii:

Poniżej zebraliśmy dla Was wybrane plaże na Sardynii, na które można wejść z psem:

- Plaża Tavunatu - Aglientu

- Odcinek plaży Maria Pia Plaża - Alghero

- Port w Arborea - Arborea

- Plaża dla zwierząt Piscinas, Pistis - Arbus

- Plaża Bau w Planargia - Bari Sardo

- Plaża Poetto - Cagliari

- Plaża dla psów Sos Dorroles - Dorgali

avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram