Arzachena

Ta miejscowość, jak kilka innych w tym rejonie Sardynii, całkowicie zmieniła swój wygląd i przeznaczenie w latach sześćdziesiątych w związku z pracami konsorcjum księcia Agh Khana i stworzeniem Szmaragdowego Wybrzeża. Centrum miasteczka jest nieco w głębi lądu, ale do plaż i np. nadmorskiego Cannigione dzieli je zaledwie kilka kilometrów. Nadmorskie dzielnice Arzachena spływają łagodnie ku morzu z nieco wzniesionego na granitowym wzgórzu centrum. W ostatnich latach miejscowość znalazła się w gronie najbardziej poszukiwanych destynacji turystycznych we Włoszech. Miasteczko jest otoczone śródziemnomorską przyrodą, okolica ciekawa pod względem przyrodniczym, rekreacyjnym, historycznym, administracyjnie należy do niej spora część wybrzeża Costa Smeralda, w tym słynne plaże La Celvia, Capriccioli, Cala del Faro. Można spędzić tutaj wymarzone wakacje mieszkając w pięknym miejscu, mając pod ręką plaże Szmaragdowego Wybrzeża i inne jego kurorty, chłonąc jednocześnie przyrodę, kulturę, historię i smaki prawdziwej Sardynii. Okolica słynie ze świetnych naturalnych produktów spożywczych, małych wytwórni bio żywności, serów, win, mięs, nalewek – wszystko oparte na przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Z tych okolic pochodzi białe wino Vermentino di Gallura, słynna coppa sarda – delikatna, nietłusta wędlina z sezonowanej w specjalnych warunkach wieprzowiny. Wspaniałą okazją do ich degustacji są lokalne święta folklorystyczne, festy i sagry. Macie 100% pewność, że skosztujecie prawdziwego Vermentino, z którego słynie Gallura, jeśli wybierzecie się na zwiedzanie winnicy połączone z degustacją, np. do winnicy Surrau, Tenute Mancini czy Balajana. Najlepiej udać się tam z polskim przewodnikiem, który przetłumaczy Wam opowieści o uprawie winorośli, produkcji wina, pasji do tego napoju przekazywanej często z pokolenia na pokolenie. W miejscowości i w okolicy kultywuje się stare tradycje i rdzenną kulturę Sardynii, działają prężnie lokalne grupy folklorystyczne. Właśnie w Arzachena znajdują się najcenniejsze w tym regionie znaleziska prehistoryczne, wciąż świetnie zachowane i owiane tajemnicą cywilizacji sprzed 4 tysięcy lat groby gigantów Tombe dei Giganti i kamienne wieże Nuraghe. Trudno wyjechać z Sardynii nie zobaczywszy choć jednej z tych kamiennych, oryginalnych wież, które budowała tylko na Sardynii cywilizacja nuragiczna między XIV a IX wiekiem przed naszą erą. Mają dziś więc po ponad 3000 lat! Wiele z nich zachowało się w dobrej formie, te o stożkowym kształcie służyły do celów strategicznych i obronnych, otaczające je wioski nuragiczne były natomiast miejscami zgromadzeń i wyrobu narzędzi.

Samo miasto Arzachena jest sporą miejscowością, jak na sardyńskie warunki , zamieszkuje je na stałe ok. 12 tysięcy osób, ma duży, mogący pomieścić 1200 osób stadion, duże Stare Miasto pełne zabytkowych kamienic z granitowymi fasadami, kilka zabytkowych kościołów, w tym mający swe początki już w roku 700 kościół Św. Piotra Chiesa di San Pietro z piękną dzwonnicą. W Arzachena jest Muzeum Etnograficzne oraz Mineralno-Paleontologiczne. Spędzając wakacje na terenie Arzacheny można cieszyć się wszystkimi atrakcjami, które oferuje Szmaragdowe Wybrzeże – plażować, poznawać pzryrodę, kulturę i historię Sardynii, smakować niesamowicie zdrową i naturalną miejscową kuchnię, uprawiać sporty wodne, podziwiać widoki, jeżdżąc po okolicy na motorze czy rowerze lub jeepem, wybrać się na degustację do którejś ze znanych winnic lub na tipica cena sarda, czyli prawdziwą sardyńską ucztę do agriturismo. Agriturismo to zwykle położone w głębi lądu na sardyńskiej wsi i często pięknie utrzymane gospodarstwa połączone z restauracją. Tutaj skosztujecie prawdziwych lokalnych dań, pięknie podanych w sardyńskiej atmosferze i klimacie Gallury. Chętnie zabierzemy Was do takich miejsc np. do Tenuta Pilastru Resort&Spa, gdzie prócz pysznego sardyńskiego jedzenia możecie zakosztować jazdy konnej, a także przenocować. Jeśli nie chcecie, by ominęły Was najciekawsze miejsca i atrakcje, które ma do zaoferowania ta okolica, skorzystajcie na miejscu z profesjonalnej usługi polskojęzycznego concierge. Miejscowy polski pasjonata Sardynii z przyjemnością pokaże Wam bajeczne miejsca, często takie, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku...

CO ROBIĆ ?

 W Arzachena i okolicy możecie robić na wakacjach wszystko, o czym zamarzycie – plażować, uprawiać sporty, żeglować po morzu, odwiedzić pobliską słynną wyspę Isola dei Gabbiani i uprawiać trekking. W tej okolicy to wszystko może mieć dodatkowo smak prawdziwej sardyńskiej kuchni i magię tajemniczej sardyńskiej prehistorii. Tutaj nie będzie trudno posmakować lokalnych słynnych potraw, owczych i kozich serów pecorino i caprino. Z powodu bliskości morza, ale lokalizacji nieco w głębi lądu, bez problemu zakosztujecie kuchni i opartej na rybach i owocach morza i tej na bazie mięs. Wybierając się na indywidualną wycieczkę uszytą na miarę Waszych oczekiwań i pragnień, możecie odwiedzic którąś z eleganckich winnic np. Surrau czy Tenute Mancini. Popłynąć żaglowcem w stronę francuskiej Korsyki, np. z portu w Palau, a najlepiej z portu w Poltu Quatu lub w Porto Cervo lub wybrać się w elegancki rejs jachtem między rajskimi wysepkami Archipelagu La Maddalena. Wziąć udział w lokalnej barwnej feście, zobaczyć balli sardi – piękne grupowe tańce w kręgu i posłuchać dźwięcznej, takiej samej od wieków tradycyjnej muzyki.

CO ZOBACZYĆ ?

Na pewno najpiękniejsze plaże – Spiaggia Capriccioli, La Celvia, Spiaggia del Principe, Liscia Ruja. Otoczenie plaż także tutaj jest bardzo naturalne, a na tyłach plaż często biegną wśród pachnących krzewów mirto i dzikiej lawendy romantyczne ścieżki.

Nie można wyjechać z wakacji w Arzachena lub w okolicy nie widząc choć raz któregoś z Nuragów, czy któregoś z grobu gigantów. Rejon Arzachena jak żaden inny na Szmaragdowym Wybrzeżu obfituje w miejsca związane z prehistorią sardynii – wyspy o wiele starszej niż kontynent europejski. Miejsca polecane przede wszystkim na taką „podróż w czasie” to Nuraghe e Villaggio La Prisgiona w rejonie Arzacheny Capichera, Le Tombe dei Giganti Li Lolghi e Coddu Vecchiu. Le Tombe dei Giganti znaczy "groby gigantów" lub "grobowce olbrzymów", nazwa jest związana z długością komór grobowych - 5-12 metrów, takie grobowce stawiano na Sardynii w erze nuragicznej. Jedną z dobrze zachowanych w tym rejonie wyspy kamiennych wież – pozostałości po tajemniczej cywilizacji nuragicznej jest Nuraghe Albucciu – według archeologów stanowił domostwo przywódcy wioski. Do dziś można wejść na drugą kondygnację wieży, gdzie kiedyś znajdował się taras. Inne tchnące odlegą prehistorią Arzahceny i całej Sardynii miejsca w okolicy to La Necropoli Li Muri oraz Tomba dei Giganti Moru. Piekne i niezapomniane widoki zapewni nam także przyroda otaczająca i wypełniająca Arzachenę – morze śródziemnomorskiej makki otaczające plaże, gigantyczne opuncje figowe, dęby korkowe i drzewka poziomkowe przy drogach, wiecznie kwitnące krzewy i pnącza oplatające parkany luksusowych willi rozsianych w okolicy. Aby odwiedzić i zobaczyć najpiękniejsze, a często nie wymieniane w żadnych przewodnikach miejsca w Arzachena, wybierzcie się na którąś z proponowanych na naszej stronie indywidualnych wycieczek z polskim przewodnikiem.

PLAŻE – z Arzachena w kilka minut autem dojedziecie do najpiękniejszych plaż Szmaragdwego Wybrzeża.

La Spiaggia del Principe - „plaża księcia” czy „książęca plaża” – słynna plaża, jedna z głównych plaż Szmaragdowego Wybrzeża, słynie z niezwykle przejrzystej i turkusowej wody i białego piasku, szczególną przejrzystość wody zawdzięcza częściowo granitowemu dnu. Plaża została tak nazwana na cześć arabskiego księcia Aga Khana, który urzeczony pięknem tego fragmentu wybrzeża Sardynii zapoczątkował w latach 60 ogromny rozwój i przeobrażenie tego terenu. Tak właśnie powstała Costa Smeralda.

La Celvia – wymieniana na wszystkich listach najpiękniejszych plaż Costa Smeralda. Z powodu ciekawego dna i bogactwa podmorskiego życia polecana szczególnie dla osób kochających snorkeling i nurkowanie. Trudno wyjechać ze Szmaragdowego Wybrzeża bez wizyty na tej ślicznej plaży. Na tyłach plaży romantycznie szumią kępy trzciny i sitowia, a woda ma śliczny odcień szmaragdu i błękitu.

Spiaggia Capriccioli - czyli „plaża kaprysów” - kolejna „wizytówka” Costa Smeralda. Są to dokładnie 2 plaże oddzielone schodzącymi do morza skałami z różowawego granitu, z typowym dla tych rejonów białym drobniutkim piaskiem i bardzo turkusową wodą. Podobno zachody słońca na tej plaży należą do najpiękniejszych w okolicy.

Spiaggia Romazzino – jedna z najsłynniejszych plaż na Costa Smeralda, administracyjnie leży na terenie Arzachena. Nawet w wietrzne dni jest na niej bardzo spokojnie, piasek nie jest bardzo drobny, a woda ma bardzo szmaragdowy kolor. Świetne miejsce na rodzinne plażowanie, dobre także dla amatorów snorkelingu. Z boku plaży znajduje się trochę skałek, przy których jest co oglądać pod wodą. Na plaży bar, wypożyczalnia, parking.

Spiaggia del Pevero – plaża w sercu Szmaragdowego Wybrzeża koło Porto Cervo. Właściwie są to 2 plaże obok siebie - jedna większa, druga mniejsza i zaciszna. Na obu znajduje się drobny jasny piasek i piękna szmaragdowo-błękitna, krystaliczna woda. Natomiast w pobliżu znajdziemy eleganckie pola golfowe i rejon najpiękniejszych willi i rezydencji Costa Smeralda.

Spiaggia Liscia Ruja, Long Beach - wizytówka Szmaragdowego Wybrzeża”, jedna z plaż, na których najłatwiej spotkać postaci znane nam z ekranów kin i TV oraz z wielkich koncertowych estrad. Tym bardziej, że właśnie tutaj można wsiąść w tzw. Taxi Boat i zostać zawiezionym motorówką na prywatną plażę dla Vip’ów, spędzić tam cały dzien, zjeść tam obiad w restauracji Reef Restaurant na plaży lub spędzić przygotowany na zamówienie romantyczny wieczór. Na tej szczególnej plaży widywano wiele znanych osobistości, ostatnio Caterine Zeta Jones i Michaela Douglasa. To świetna plaża na dłuższe spacery, jedna z najbardziej znanych dłuższych plaż w tym rejonie. Tutejszy jaśniutki piasek, wydaje się przy odpowiednim świetle różowawy. Na plaży znajduje się też modny lokal Long-Beach Cafè - idealny na romantyczna wieczorną przekąskę przy zachodzie słońca. Plaża otoczona roślinnością, krzewy czystka - cisto - i drzewa poziomkowe - corbezzolo. Woda krystaliczna o błękitnym odcieniu. Wieczorem i nocą 15 sierpnia na plaży odbywa się huczna festa.

GDZIE ZJEŚĆ ?

Najczęściej polecaną restauracją w Arzachena i najbliższej okolicy jest bardzo znana Vecchio Mulino, co znaczy Stary Młyn - 8 minut autem z centrum miasteczka. Znawcy lokali gastronomicznych radzą także wybrać sie do restauracji sardyńskiej Parco degli Ulivi. Spędzając wakacje w Arzachena możecie każdego wieczoru udać się na kolację do innego z pobliskich miasteczek Szmaragdowgo Wybrzeża, np. do Porto Cervo. Koniecznie spróbujcie typowych dań Gallury – zuppa gallure seravioli ai formaggi, czyli pierożki z serem lub z ricottą, gniocchi al sugo pmodoro, czyli małe kopytka z sosem pomidorowym, sardyńskie słodkości - seadas, pappasini, amaretti, formagelle, na koniec mocniejsze trunki i nalewki – aquavite, limoncello. Jeśli zapragniecie odmiany od kuchni sardyńskiej, to możecie spróbować np. brazylisjkiego mięsa w lokalu Churrascaria w Liscia Di Vacca. Oczywiście świetnym miejscem, gdzie posmakujecie rdzennej sardyńskiej kuchni, będzie któreś z urokliwych okolicznych agriturismo. Tam najlepiej wybrać się w ramach indywidualnej wycieczki z polskim przewodnikiem. Dowiecie się wtedy mnóstwo ciekawych rzeczy o lokalnej kuchni, jej dobroczynnym wpływie na zdrowie i słynną długowieczność Sardów. Niezapomnianych wrażeń kulinarnych doświadczycie także w którejś z lokalnych winnic – w niektórych znich degustacje to właściwie małe uczty. Miejscowe wina - białe Vermentino i czerwone Cannanau - często noszą cenne etykietki, świadczące oi najwyższej jakości DOCG. W restauracjach w Arzachena i okolicy najlepiej zarezerwować stolik z naszą pomocą, doradzimy odpowiednie miejsce i czas.

 

Popularne miejsca i atrakcje:

  • wina z etykietą DOCG
  • Plaża Księcia i inne najsłynniejsze plaże Costa Smeralda
  • La Necropoli Li Muri
  • świetna lokalna kuchnia i bio produkty
  • granitowe budynki i zabytkowe kościoły
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość