Cagliari

Dzięki całorocznemu połączeniu lotniczemu z Polski oraz lotom z 2 polskich miast, Cagliari to obecnie jeden z głównych kierunków polskich podróży na Sardynię. Umiejscowiony tu duży port promowy łączy stolicę wyspy z kontynentem. Dopłyniecie do niego promem z Civitavecchia spod Rzymu. Szybką drogą SS131 przecinającą zygzakiem wnętrze Sardynii dojedziecie z Cagliari do Olbii na północy w 3 godz. Wygodna sieć dróg, połączeń kolejowych i autobusowych łączy stolicę Sardynii z resztą wyspy.

Stolica Sardynii, której dawna nazwa brzmiała Karalis – skalne miasto, ma bardzo stare fenickie korzenie, pod miastem, szczególnie w północno wschodniej części stolicy, do dziś ciągną się podziemne korytarze i rozległe komory wydrążone w skale przez Fenicjan. Największa z komór, która przetrwała do dziś ma 2500 mkw. Spacerując po mieście na każdym rogu spotkacie się ze śladami historii, pamiątkami panowania kolejnych najeźdźców, którzy na przestrzeni wieków chcieli na Sardynii panować i czerpać z niej korzyści, którzy często wpłynęli także na sardyńską architekturę, kulturę, sztukę, zdobnictwo a także na miejscowe dialekty. Znajdziecie więc w Cagliari wykuty w skale rzymski amfiteatr Amfiteatro Romano z II wieku. Urządzano w nim widowiska z dzikimi zwierzętami, a nawet przedstawiano bitwy morskie. Władający przez pewien czas miastem i częścią Sardynii Aragończycy wznieśli na wzgórzu nad miastem Castello, dzisiejszą urokliwą starówkę, późniejszy władcy miasta Pizańczycy, znacznie je rozbudowali. W mieście zwiedzicie wiele świątyń chrześcijańskich z różnych epok, a wzdłuż nabrzeża na Via Roma, przy głównym porcie możecie spacerować w arkadowych podcieniach wielkich XIX wiecznych budynków, spoglądając na nowoczesny port promowy i jachtowy. Od via Roma odchodzą w górę wąskie klimatyczne uliczki Mariny - dzielnicy portowej, pełne sklepików, trattorii, restauracji i butików Dawniej mieszkali tu kupcy i rybacy. Spacerując po Cagliari możecie odpoczywać na ładnych placach i w parkach lub zwiedzać liczne muzea. Warto spędzić popołudnie w pięknym, największym na Sardynii, ogrodzie botanicznym Orto Botanico. Znajdziecie tutaj ponad 500 różnych gatunków roślin tropikalnych z całego świata na obszarze ok. 5 hektarów. Najważniejsze kościoły w stolicy Sardynii to Katedra Santa Maria Assunta na starym mieście, Bazylika San Saturnino, i kościół Santa Chiara z XIII wieku. Jeśli chcecie odpocząć w chłodnym wnętrzu małego urokliwego kościółka po drodze z portu na stare miasto, to polecamy kapliczkę Cripta di Sant Agostino z pięknym muralem na murze wewnętrznego dziedzińca koło placu Yenne. Co ciekawe, do wnętrza tej świątyni wchodzi się przez zakrystię.

CO ROBIĆ?

Eleganckie zakupy zrobicie w Cagliari np. na szerokiej prowadzącej w górę od portu alei Largo Carlo Felice oraz na uliczkach dzielnicy portowej Marina. Świetnym miejscem na spokojne wypicie filiżanki kawy, przyglądając się rytmowi przepływającego dookoła miasta, będzie któraś z kawiarni z wystawionymi na zewnątrz stolikami na miłym zielonym placu Piazza Yenne. W stolicy Sardynii warto choć jeden cały dzień przeznaczyć na zwiedzanie i chłoniecie atmosfery miasta. Może uda się Wam być tutaj w czasie którejś z licznych barwnych fest i świąt regionalnych, np. podczas sierpniowej Sagra del Pesce odbywającej się na stadionie stolicy Stadio Sant Elia, październikowego święta patrona Cagliari Festa di San Saturnino lub w czasie Wielkiego Tygodnia Wielkanocy. Wtedy w Cagliari dużo się dzieje: urządzane są procesje i inscenizacje przedstawiające stare obrzędy.

Po w 100% lokalne produkty spożywcze dobrej jakości wybierzcie się na Wielki Targ Spożywczy – Mercato di San Benedetto. Jest to wielki kilkupoziomowy targ. Na dole znajdują się tylko ryby i owoce morza, wyżej mięsa i inne specjały spożywcze. Otwarty jest codziennie poza niedzielami. Znajduje się w dzielnicy o tej samej nazwie - San Benedetto. Jeśli szukacie oryginalnych starych pamiątek, polecamy targ staroci i innych „różności”, który odbywa się w każdą niedzielę przy ulicy Viale Trento. Zwiedzając miasto warto zajrzeć do Citadella dei Musei. Jest to dawny arsenał królewski, mieszczący obecnie kilka muzeów, m.in. Narodowe Muzeum Archeologiczne – Museo Nazionale Archeologico. W Citadella jest także galeria malarstwa – Pinacoteca. Citadella znajduje się na terenie Castello, blisko bramy Porta Cristina.

Podczas waszych wakacji na Sardynii spędzanych nad Zatoką Aniołów trzeba oczywiście odwiedzić najpiękniejsze plaże w tym rejonie. Jeśli lubicie na plaży długie spacery, to idealna będzie dla Was główna plaża stolicy, ciągnąca się przez 11 km - Poetto. Sięgaja ona aż sąsiadującego z Cagliari od wschodu miasteczka Quartu Sant’Elena. Na plaży umiejscowionych jest mnóstwo barów, lokali, wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, a na tyłach plaży znajduje się rezerwat przyrodniczy, stawy i zalewiska pełne ptactwa wodnego, w tym także flamingów - Parco Molentargius Saline. Na terenie parku można jeździć wynajętym na miejscu rowerem. Jeśli lubicie plażować i nurkować na mniejszych klimatycznych plażach – zatoczkach, to świetnym rejonem będzie dla Was Chia w zachodniej części Zatoki Aniołów, natomiast jeśli chcecie plażowanie połączyć z wizytą na terenie antycznych wykopalisk i odwiedzinami w centrum przyrodniczym ze szpitalem dla żółwi, udajcie się na plażę Nora w Pula.

Obowiązkowym punktem programu wakacji na Sardynii powinien być choć krótki rejs po morzu. W Cagliari możecie w taki wyruszyć wycieczkowym stateczkiem, jachtem, żaglowcem czy motorówką samodzielnie lub ze skipperem z portu głównego w centrum stolicy lub z portu turystycznego Marina Piccola. W pobliży stolicy jest także port turystyczny w Capitana, nadmorskiej dzielnicy miasta Quartu Sant’Elena.

CO ZOBACZYĆ?

W Cagliari jest mnóstwo urokliwych miejsc, które zachwycają turystów i podróżników. Piękne jest całe Stare Miasto, czyli Castello, wznoszące się na wzgórzu wysoko nad miastem. Plątanina wąskich, krętych uliczek, poprzecinana placami i dziedzińcami widokowymi, otoczona wysokimi hiszpańskimi murami obronnymi ze strzegącymi ich na rogach wieżami. Na teren starego miasta wchodzi się przez zabytkowe bramy, np. przez Torre del Elefante – Wieżę Słonia. Jest na niej z boku figura słonia. To jedna z 2 głównych wież Castello, widocznych z daleka w całym Cagliari, zaraz za nią zobaczycie piękne stare budynki dookoła. Są to budynki Uniwersytetu Cagliari. Idąc nieco w prawo, uliczką Via Universitaria, dochodzicie na wielki taras widokowy – Bastione di San Remy. Rozciąga się z niego fascynujący widok na cała okolicę. Schodami do góry z tarasu, uliczką via Duomo, dojdziecie do słynnej kaliarskiej katedry - Catedrale di Cagliari z roku 1254. W środku jest zejście do podziemnej krypty – sanktuarium męczenników, wykutej w litej skale na której wznosi się Castello. W krypcie są 3 maleńkie kapliczki z pięknymi ołtarzami. W Cagliari możecie odwiedzić ciekawą, także widzianą tylko z zewnątrz, jedną z największych nekropolii w Europie. Jest to nekropoli di Tuvixeddu – ok. 100 fenickich i punickich grobów wykutych w skale. Spośród miejsc, w których poczujecie klimat przeszłości miasta, na pewno trzeba wymienić wykuty w skale rzymski amfiteatr Amfiteatro Romano z II wieku, który mieścił aż 10 000 widzów. Na piechotę z amfiteatru dojdziecie do pięknego rozległego ogrodu botanicznego Orto Botanico, w którym czekają na Was setki roślin tropikalnych, w tym ogromne palmy z całego świata. Śródziemnomorską przyrodę, szczególnie ptactwo wodne, w tym flamingi, możecie podziwiać w pięknym rezerwacie przyrodniczym Parco Molentargius Saline. Park znajduje się na dużym terytorium, zlokalizowanym częściowo w Cagliari, a częściowo w sasiadującym od wschodu ze stolicą Questu Sant’Elena. Powstał w miejscu dawnych salinas, wodnych poletek do wydobywania soli. Z daleka widać różowe stadka brodzących po wodzie flamingów. Różowo robi się tu w maju i czerwcu.

Ciekawym miejscem w pobliżu Cagliari, po drodze do Villasimius jest La Tomba dei Giganti Is Concias, czyli grób gigantów. Obiekt jest bardzo ciekawy o prehistorycznych korzeniach. Sam grób jest w świetnym stanie (mimo ok. 3500 tys lat), a teren dookoła przypomina krainę hobbitów. W centrum Quartu Sant’Elena kilka km z Cagliari jest ciekawe Muzeum Etnograficzne, Sa Domu e Farra, co znaczy „dom mąki”. Jest to autentyczne stare domostwo sardyńskie, pełne wyposażenia, mebli, używanych niegdyś narzędzi itp. Niezapomniane widoki czekają na Was na klifie Capo Sant’Elia. Jest to wysoki skalny cypel na południe od Cagliari przed plażą Poetto. Stoi tam latarnia Faro di Capo Sant’Elia i jest to bardzo ładne widokowe miejsce.

Charakterystycznym, widocznym na wielu widokówkach z Cagliari, elementem krajobrazu jest połokrągłe wcięcie w skalnym wysokim zboczu półwyspu Sant’Elia, górującego nad plażą Poetto. Jest to Sella del Diavolo, co w tłumaczeniu oznacza "siodło diabła”. Nazwa ta jest związana z miejscową legendą o walce diabła z aniołami. Możecie podziewiać tę wiztytówke stolicy Sardynii z dołu - jest widoczna z wielu punktów w okolicy, a także ze starego miasta Castello, ale możecie także po półgodzinnym spacerze pod górę z plaży Cala Mosca, znaleźć się w „siodle diabła”. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na całe wybrzeże i można zrobić piękne zdjęcia Cagliari. Po drodze miniemy antyczne zbiorniki kamienne: rzymski i punicki, które służyły do przechowywania wody.

W stolicy toczy się ciekawe życie kulturalne, koncerty, wystawy, pokazy mody itp. Letnie wieczorne pokazy mody i koncerty pod gołym niebem są też organizowane w Pula, nadmorskim turystycznym miasteczku na zachód z Cagliari.

 

PLAŻE

Poetto – to plażowa wizytówka stolicy. Jest to plaża piaszczysta, szeroka, która ciągnie się przez 11 km od portu turystycznego Marina Piccola aż do Margine Rosso - nadmorskiej dzielnicy miasta Quartu sant’Elena. Jeśli lubicie długie spacery po plaży to tutaj mogą być one naprawdę długie. Woda jest tu płytka, turkusowo-zielona i bardzo czysta. Od 2012 roku plaża jest oznaczona tzw. „banderą blu” – Błękitna Flaga, przyznawaną najpiękniejszym plażom przez Europejska Federacje Środowiska. Przy plaży znajduje się sporo barów, restauracji, punktów wynajmu sprzętu sportowego. Na tyłach plaży znajdują się oddzielone tylko wąskim paskiem lądu solniska i stawy pełne ptactwa wodnego. Często bywają tu flamingi.

Spiaggia Sant’Elia – malutka piaszczysta plaża z rozrzuconymi sporymi głazami. Znajduje się u spodu wysokiego klifu Sant’Elia, a po drodze umiejscowiona jest restauracja Lo Scoglio.

Spiaggia Calamosca – plaża na południowym krańcu półwyspu Sant’Elia w dzielnicy San Bartolomeo. Jest niewielka w porównaniu z sąsiednią Poetto i odgrodzona wzgórzami po bokach. Jej główne cechy: piaszczysta, piękny kolor wodny, ładne widoki, a w pobliżu plaży bary i lokale. Dojeżdżają w jej pobliże autobusy miejskie z Cagliari. Z plaży można się wybrać na spacer ścieżką w stronę słynnej Sella del Diavolo – Czarciego Siodła.

Spiaggia La Maddalena - ostatnia plaża przed stolicą od strony zachodniej. To ładna, duża, długa piaszczysta plaża z barami, wypożyczalnią sprzętu wodnego, a w tym sprzętu do wind i kitesurfingu. Woda ma tutaj piękny turkusowy kolor. Widok kolorowych żagli kitesurfingu, unoszących się nad morzem w wietrzny dzień, jest bardzo ładny. Przy głównej ulicy, z której schodzi się na plażę La Maddalena, znajduje się punkt informacji turystycznej – Info Point Maddalena Spiaggia. Plaża ta niezatłoczona jest nawet w sierpniu. Na tyłach plaży znajduje się bezpłatny parking. Ciekawostka folklorystyczna – co roku od ponad 300 lat podczas słynnej procesji majowej Sant Efisio na tej plaży wielka procesja ma drugi postój.

GDZIE ZJEŚĆ?

Przy głównej drodze Cagliari do Capoterry jest bardzo znana restauracja słynąca z prawdziwego sardyńskiego jedzenia – Sa Cardiga e Su Schironi, która wymieniana jest w kulinarnym przewodniku Michelin. Lokal specjalizuje się w daniach opartych o ryby i owoce morza.

Najlepsze lody w stolicy zjecie na via Roma - to ta główna szeroka aleja wzdłuż nabrzeża portu z wieloma palmami po bokach. Lodziarnia nazywa się „Peter Pan”, zawsze są w niej tłumy chętnych na te, naprawdę pyszne lody.

Spośród położonych dookoła stolicy licznych gospodarstw agroturystycznych znawcy tematu polecają agriturismo Su Leunaxi w Soleminis kilkanaście km na północ z Cagliari. Miejsce jest śliczne i można poczuć w nim klimat wsi. Gospodarze są przemili, a kuchnia autentyczna. Eszystko co jecie wyrosło w tym gospodarstwie lub (jak sery) pochodzi od sąsiadów. Na stole znajdziecie tam także pyszne dobre domowe wina i nalewki. Gospodarz osobiście wita przybyłych i jeśli sobie życzą, oprowadza ich po gospodarstwie, pokazuje szklarnie, sady i pola uprawne.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • stolica Sardynii
  • rzymski amfiteatr
  • długa plaża
  • ogród botaniczny
  • Bastione di San Remy
  • flamingi
  • La Tomba dei Giganti Is Concias
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość