Alghero

Do Alghero dotrzecie z wielu miast Europy (w Polsce z Warszawy i Katowic) na nowoczesne lotnisko aeroporto Alghero-Fertilia, a do pobliskiego Porto Torres przypłyniecie promem np. z Genui. Nazwa miasta pochodzi od słowa alghe – algi, ale niech Was to nie zraża. Po pierwsze, wodorosty, głównie posejdonia, które bywają na plażach w tym rejonie, są znakiem najwyższej czystości ekologicznej wód. Po drugie, w sezonie plaże są z nich regularnie czyszczone. Citta Vecchiadi Alghero czyli Stare Miasto, leży w bardzo starej ufortyfikowanej dzielnicy. Nie jest wielkie i można odwiedzić najważniejsze miejsca w jedno popołudnie. Jednak dla osób zainteresowanych historią, architekturą, a także lubiących poznawać lokalne smaczki kulturalne i kulinarne, w mieście wystarczy atrakcji na wiele dni zwiedzania. Godzinami można po nim błądzić krętymi uliczkami, przysiadając na małych ślicznych placykach i dużych gwarnych placach, spacerując na wysokich murach obronnych bastioni oraz podziwiając szczególnie piękny stąd zachód słońca nad morzem. Dookoła Starego Miasta wzdłuż murów obronnych stoją dumnie Le Torre - wieże obronne Torre dello Sperone, Torre San Giacomo, Torre di Sant’Erasmo i kilka innych. Po mieście możecie przejechać się Trenino Catalano, czyli katalońską ciuchcią lub uroczą dorożką. Warto odwiedzić główną świątynię miasta katedrę Cattedrale di Santa Maria z XIV wieku oraz świątynię patrona miasta św. Michała - Chiesa di San Michele, wyróżniającą się wśród okolicznych budynków zjawiskową kolorową mozaiką na kopule. Warto pospacerować przy porcie jachtowym, który jest zaraz przy Starym Mieście, a tuż za nim zaczyna się główna miejska plaża Lido di Alghero.

To miasto historii i rozrywki. Tabliczki z nazwami ulic wciąż są pisane po katalońsku, w mieście od wieków organizowane są cykliczne święta regionalne, mnóstwo lokali, klubów i restauracji jest otwartych do świtu, a najciekawsze miejsca w sercu miasta są dostępne na piechotę. W połowie sierpnia odbywa się huczne święto La Notte del Turista, świetna okazja do skosztowania lokalnych produktów, potraw, posłuchania muzyki i spotkania wielu ludzi.

Dookoła miasta znajduje się wiele ciekawych miejscowości, zabytków, bajecznych plaż i miejsc interesujących przyrodniczo. Na przykład słynne Stintino - niegdyś rybacka wioska, dziś prężne centrum turystyczne z jedną z najsłynniejszych sardyńskich plaż – La Pelosa. Parco Nazionale dell’Asinara – malownicza skalna plaża przy północno-zachodnim krańcu Sardynii na północ od Alghero, z ekosystemem unikatowym w całej zachodniej części basenu Morza Śródziemnego. Wyspa jest schronieniem dla osłów albinosów, muflonów, dzików, ptaków morskich i drapieżnych. W Alghero i całym północno-zachodnim rejonie Sardynii możecie zrealizować wszelkiego typu wakacyjne i podróżnicze pragnienia, a my z przyjemnością doradzimy Wam, jak to zrobić.

CO ROBIĆ?

Jednym z obowiązkowych punktów programu wakacji w Alghero jest wycieczka do słynnej groty Neptuna, ukrytej w monumentalnym skalnym cyplu Capo Caccia. Dostaniecie się tam drogą lądową lub morską. Przed wejściem do groty pokonamy w dół dokładnie 654 skalne stopnie schodów i oczywiście tyle samo z powrotem, tyle, że w górę… Nie wszystkie schody na świecie mają swoja nazwę, ale te na nią zasłużyły, nazywają się Escala del Cabirol, czyli po katalońsku „kozie schody”. Wysiłek pokonania schodów wynagradza zjawiskowa panorama na całą zatokę oraz wyspę Foradada.Według miejscowych legend Capo Caccia była siedzibą nimf. Jeśli zdecydujecie się odwiedzić te okolice podczas jednej z naszych szytych na miarę indywidualnych wycieczek z polskim przewodnikiem, to w programie znajdą się niezapomniane widoki z Capo Caccia i Groty Neptuna, spacer po murach obronnych w cieniu zabytkowych wież obronnych Alghero, opowieści o burzliwej historii miasta, wizyty w zabytkowych kościołach z kolorowymi krytymi mozaiką kopułami, spacer wśród wąskich uliczek Starego Miasta, w drodze powrotnej z wycieczki miła przerwa na kawę przy bazylice Santa Trinta di Saccargia, jednej z najsławniejszych sardyńskich świątyń, doskonale zachowany kościół w stylu romańskim, wzniesiony w 1116 roku. Nazwa Saccargia z łaciny oznacza „la vacca pezzata”- poćwiartowane cielę składane w ofierze....

Jeśli popłyniecie na Capo Caccia stateczkiem lub jachtem, odwiedzicie także śliczne plaże w tym rejonie, niektóre z nich są dostępne tylko od strony morza lub po długiej trasie szlakiem turystycznym. Jeśli szukacie nieco mocniejszych wrażeń, możecie w pełni ubezpieczeni asekuracyjnym sprzętem wspinaczkowym, pokonać niezbyt trudną via Ferrata di Cabirol, czyli górską drogę ubezpieczoną. <Jest ona rozpięta na zwisającej nad morzem ścianie klifu Capo Caccia - 200 m nad taflą morza, a przez to niesamowitym miejscem o charakterze widokowym. Inną niezapomnianą przygodą będzie diving w morskim obszarze chronionym Area Marina Protetta di Capo Caccia, na terenie parku Narodowego Porto Conte lub jazda konna w tej okolicy. Niezapomniane widoki zapewni uprawiany tutaj snorkeling. W naszej ofercie wycieczkowej jest dolphin watching, czyli rejs „w poszukiwaniu delfinów”. W jego ramach płynie się w miejsca na terenie morskiego obszaru chronionego z najbardziej dziewiczym morskim ekosystemem w tej części wybrzeża, gdzie prawdopodobieństwo spotkania tych pięknych morskich ssaków to aż 99%.

Mnóstwo ścieżek rowerowych i nadających się na rowerowe przygody dróg gruntowych w okolicy, to dla pasjonatów kolarstwa możliwość uprawiania ukochanego sportu w niezwykle ciekawym przyrodniczo i widokowo terenie, np. w rezerwacie w Parco Naturale Regionale di Porto Conte. Mieszkając w Alghero lub okolicy miasta możecie w wiele pięknych miejsc dojechać na rowerze lub skuterze, a wypożyczalni tego sprzętu jest wiele.

Jeśli lubicie na wakacjach zrobić eleganckie zakupy, w Alghero wśród wielu eleganckich sklepów z odzieżą i dodatkami, są dziesiątki pracowni z koralową biżuterią. Możecie także odwiedzić butik słynnego sardyńskiego projektanta mody Antonio Marrasa, który projektował m. in. dla francuskiego domu mody Kenzo. Na Starym Mieście jest kilka „perełek” ze świata mody, sklepy z bardzo oryginalną artystyczną biżuterią czy pracownie z ubraniami szytymi ręcznie według najstarszych kanonów kroju. Urozmaiceniem rodzinnych wakacji z dziećmi będzie natomiast emocjonująca wizyta w parku przygód i rozrywki Parco Avventura Le Ragnatele. W tym rejonie Sardynii organizowane są często festyny, koncerty, wydarzenia kulturalne i festiwale, słynny w całej Europie jest barwny i oparty na starodawnych pogańskich obrzędach karnawał w Bosa. Natomiast Cavalcata Sarda w Sassari odbywający się w maju, to wielki pochód, a także wyścig na koniach, jeźdźców w strojach regionalnych. 

CO ZOBACZYĆ?

Nie można wyjechać z Alghero, nie zobaczywszy choć przez chwile następujących miejsc:

- Panoramicznej drogi wzdłuż zachodniego wybrzeża na południe z Alghero do Bosa - to ok. 30 km krętej i bardzo widokowej drogi biegnącej wśród dzikiej, nienaruszonej przyrody. Po drodze zobaczycie fascynujące bazaltowe klify, wiszące nad taflą szmaragdowego morza i mnóstwo śródziemnomorskich krzewów, drzew, kwiatów. Warto zatrzymać się na kawę lub lunch na ślicznej średniowiecznej starówce w miasteczku Bosa lub na którejś z dobrych restauracji przy plażach w okolicy miasteczka.

- Plaży La Pesosa (szczególnie jeśli planujecie wakacje poza szczytem sezonu), można by długo opowiadać o uroku tego miejsca, pojawia się ona na niemal wszystkich listach najpiękniejszych włoskich plaż, zwykle w pierwszej dziesiątce.

- Wyspy Asinara i parku narodowego na jej terenie, biegają tam dzikie białe osiołki, żyjące na wolności konie, dziki, muflony i lata mnóstwo ptactwa morskiego i drapieżnego. Wyspę można zwiedzać tylko z przewodnikiem. Wśród naszych szytych na miarę wycieczek w kameralnym gronie możecie popłynąć na wyspę Asinara katamaranem, w czasie rejsu czeka na Was na pokładzie pyszny i obfity obiad na bazie ryb i owoców morza.

Podczas wakacji po zachodniej stronie północnego wybrzeża Sardynii warto odwiedzić jego wschodnią stronę, gdzie czekają na Was uroki słynnego Costa Smeralda - Szmaragdowego Wybrzeża i najpiękniejszy w Europie archipelag Arcipelago La Maddalena. Podczas uszytej dla Was na miarę indywidualnej wycieczki w kameralnym gronie odwiedzicie z polskim przewodnikiem najbardziej „vipowskie” miejsca na w tej słynnej „oazie luksusu”, popłyniecie jachtem lub katamaranem w rejs między rajskimi wysepkami Archipelagu La Maddalena lub odwiedzicie Korsykę.

PLAŻE:

Lido di Alghero – nazywana także Lido di San Giovanni, to główna miejska plaża Alghero, piaszczysta i długa na 3 km. Zaczyna się zaraz za portem jachtowym, który niemal przylega do Starego Miasta i jego wysokich murów obronnych, świetna dla osób, które spędzają wakacje w mieście bez samochodu. Wzdłuż plaży biegnie ulica i deptak spacerowy Via Lido, przy niej ulokowane są bary, lodziarnie, restauracje, sklepy i często rozmieszczone przystanki autobusowe.

Porto Ferro – urokliwa dość duża plaża na północ od Cypla Capo Caccia na obrzeżach rezerwatu Parco Conte, w kształcie półksiężyca. Od prawej strony zamyka ją wysokie wzgórze z hiszpańską wieżą strażniczą. Plaża lubiana przez pasjonatów surfingu, piasek ciemniejszy, ale drobny i miękki, woda krystaliczna i płytka na sporej odległości od brzegu.

Spiaggia della Speranza, czyli „plaża nadziei” - znajduje się na południe z Alghero przy drodze panoramicznej Alghero-Bosa. Jest to plaża z białym piaskiem i pięknym szmaragdem krystalicznej wody. Świetna dla uprawiających windsurfing i kitesurfng, ponieważ często wieją tu intensywne wiatry.

Spiaggia di Maria Pia znajduje się na północ z centrum miasta, zaraz za główną miejską plażą Lido di Alghero. Ta plaża również jest długa i piaszczysta, ale otoczona śródziemnomorską makią i lasem sosnowym. Piasek jest tu drobny, miękki i biały, a woda krystaliczna i szmaragdowa. Na plaży znajdziemy centrum sportów wodnych, bar i pizzerię, a na jej tyłach duże parkingi. Dojeżdżają tu także autobusy miejskie.

Spiaggia di Burantin umiejscowiona jest 5 km z Alghero na południe w kierunku Bosa. W małej piaszczystej zatoczce otoczonej skalistym wybrzeżem znajdują właściwie 2 plażowe zatoczki obok siebie. Tutejszy piasek jest jasny i drobny, a dno szybko robi się głębokie. Woda ma piękny zielono-niebieski odcień, a w pobliżu nie ma żadnych barów. Jest tylko dzika przyroda dookoła.

La Pelosa - znajduje się 57 km z Alghero na północ, ale warto tę drogę przebyć, szczególnie poza szczytem sezonu, ponieważ jest jedną z „plażowych wizytówek” Sardynii. Piasek przypomina tu śnieżnobiałą mąkę, a woda jest krystaliczna i błękitno szmaragdowa, płytka na dużej odległości od brzegu. Z plaży rozpościera się cudowny widok na wyspę Asinara oraz hiszpańską wieżę strażniczą. W sezonie bardzo dużo ludzi tutaj plażuje, ale poza sezonem to miejsce jak z bajki...

GDZIE ZJEŚĆ?

Wszyscy znawcy tematu zgodnie twierdzą, że w Alghero trzeba spróbować arragosta alla catalana, czyli langusty po katalońsku. To danie podaje tutaj większość lokali gastronomicznych. Oczywiście, jak na nadmorskie miasto przystało, w Alghero zjecie przede wszystkim dania rybne lub złożone z owoców morza. Wśród najczęściej polecanych miejsc wymienia się restaurację Mabrouk Andegras oraz lokal King. Jeśli zapragniecie wybrać się na sardyński tradycyjny posiłek w agriturismo, warto pojechać do gospodarstwa agroturystycznego Sa Mandra. Na Koralowym Wybrzeżu warto zwiedzić jakąś winnicę i wziąć udział w degustacji win. W programie jednej z naszych szytych na miarę wycieczek w tym rejonie są ciekawe elementy enogastronomicne: możecie spędzić z polskim przewodnikiem poranek u pasterzy, wyjść z nimi w pole, obejść farmę, posłuchać o ich prostym i szczęśliwym życiu i pracy. Do tego zaś spróbować wytwarzanych przez nich produktów w 100% bio, zjeść śniadanie w przemiłej i gościnnej atmosferze, następnie odwiedzić doskonałą winnicę, posłuchać prezentacji sommeliera i skosztować najlepszych w okolicy win. Inną ciekawą wycieczką jest udział w warsztatach kulinarnych, wspólny wypiek sardyńskiego chleba, makaronu, obserwacje z prowadzenia ogrodu i hodowli zwierząt. Na takiej wycieczce poznacie smak autentycznej Sardynii.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • Grota Neptuna
  • liczne stoiska z wyrobami z korala
  • port jachtowy
  • święto La Notte del Turista
  • panoramiczna droga między Alghero, a Bosa
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość