Olbia - Gallura del Nord

Założone przez Kartagińczyków w VII wieku p.n.e. portowe miasto Olbia, to węzeł komunikacyjny najsłynniejszego fragmentu wybrzeża Sardynii. Jest tu nowoczesne lotnisko, obsługiwane przez takie linie jak Meridiana, Airberlin, EasyJet, a obok osobne lotnisko General Avviation Eccelsa przyjmujące samoloty i jety prywatne z całego świata. Znajduje się tu także duży port promowy Isola Bianca oraz stacja kolejowa. Miasto ma ponad 56 tysięcy mieszkańców. Największe miasto regionu Gallura, który zajmuje północno - wschodnią część wyspy. Od południa zamyka go wielka granitowa góra Monte Limbara, od północy oczywiście morze, a na nim bajkowy archipelag La Maddalena. Gallura słynie z produkcji korka i największych na wyspie lasów dębowych. Wielu amatorów Sardynii uważa ten fragment sardyńskiego wybrzeża za najurokliwszy. W tej cześci Sardynii jest najwięcej dobrze zachowanych tombe dei giganti – grobowców olbrzymów. W krajobrazie dominują granitowe skały często o fantastycznych kształtach i niemal wszędzie „panoszy się” dzika przyroda.

Od połowy czerwca do końca września na Starym Mieście w Olbii wzdłuż ulicy Corso Umberto I stoją dziesiątki rozświetlonych bancarelli – stoisk i kiosków pełnych ciekawego rękodzieła, lokalnych przysmaków, oryginalnych pamiątek, biżuterii i dekoracyjnych drobiazgów. Gra muzyka, a pod miejską biblioteką często odbywają się uliczne koncerty. Tłumy turystów zjeżdżające co wieczór do miasta na kolację i spacer, spacerują do późna w przyportowym parku. Wraki statków z epoki rzymskiej obejrzycie w Museo Archeologico Nazionale, zwane także Museo del Mare, czyli muzeum morza. Wiele eksponatów w muzeum jest związanych z najazdem Wandali w 450 r., kiedy to zatonęło w porcie wiele statków. Dzięki nowoczesnej aparaturze zwiedzający mogą zobaczyć jak przebiegał atak i bitwa morska. Tylko kilka km od centrum miasta znajdują się 2 interesujące miejsca prehistoryczne - tzw. święta studnia Pozzo Sacro di Sa Testa oraz nuragiczny kompleks Cabu Abbas, sugestywne miejsca, w których poczujecie klimat Sardynii sprzed kilku tysięcy lat. W okolicy Olbii możecie odwiedzić miejsca związane z rzymskim panowaniem na Sardynii, np. Fattoria Roamana lub Acquedotto Romano - studnię z epoki brązu i rzymski akwedukt. Historia czeka tutaj na turystów na każdym rogu.

Do Olbii warto zawitać w czasie któregoś z cyklicznych lokalnych świąt i festynów, np. kwietniowej Fiera Della Gallura, czyli galluryjskich targów rękodzieła i rzemiosła, majowej Festa di Sant’Angelo lub czerwcowej Festa Della Madonna del Mare e di San Giovanni Battista. W sierpniu odbywa sie w Olbii duża Festa Della Vergine Assunta. Najbardziej znanym i pysznym świętem w Olbii jest kilkudniowe Święto Małż – SagradelleCozze w połowie maja, kiedy to w parku Parco Fausto można podegustowac małże i wino.

W Olbii i jej nadmorskich dzielnicach czeka na was wiele wygodnych i spełniających najwyższe wymagania miejsc noclegowych – np. zlokalizowane zaraz przy piaszczystych plażach rezydencje, zatopione w zieleni i kwiatach prywatne wille z basenem lub małe klimatyczne hotele.

CO ROBIĆ?

Spędzając wakacje w Olbii możecie połączyć różne zainteresowania i potrzeby – relaksować się na modnych plażach, uprawiać wszelkie sporty wodne i lądowe, zwiedzać miejsca w głębi wyspy, jadać w dobrych restauracjach w centrum miasteczek lub w wiejskich agroturystykach na wsi, spróbować czegoś zupełnie nowego jak nurkowanie głębinowe czy rejs katamaranem, a także, z naszą pomocą, urządzić ukochanej osobie romantyczną niespodziankę. Dla ukochanego mężczyzny lubiącego męskie sporty, może to być niespodziewany udział w enduro na galluryjskich granitowych bezdrożach, czyli mały rajd na motorach crossowych. Na eleganckie zakupy możecie wybrać się na pobliskie Szmaragdowe Wybrzeże do najmodniejszych butików, np. w Porto Cervo lub Porto Rotondo. Wiele dobrych sklepów z odzieżą, dodatkami i biżuterią znajdziecie także w Olbii.

W Olbii grzechem byłoby nie zjeść kolacji na bazie małż – to miasto słynie z ich hodowli i świetnego przyrządzania. Tutaj odbywa się co roku w maju znane i przyciągające tłumy uczestników Święto Małż - SagradelleCozze. Jeśli wylądujecie w Olbii w maju, musicie zobaczyć huczne obchody święta patrona miasta Festa di San Semplicio.

Jadąc na bardziej oddalone plaże wszędzie po drodze czekają na Was fascynujące miejsca związane z najstarszymi, jak i młodszymi dziejami Sardynii – tylko kilka km od lotniska w Olbii, w kierunku miasteczka Loiri, stoi na wzgórzu śliczny średniowieczny zamek Castello di Peders, a obok niego mające po ok. 3 tysiące lat Nuraghe Casteddu i grobowiec olbrzymów Tomba dei Giganti. Spacerując po Olbii spotkacie piękny kościół z XI wieku Chiesa di San Semplicio i mury z czasów punickich. W Muzeum obok portu możecie obejrzeć rzymskie wraki zatopionych tutaj kiedyś statków, związane z wielką bitwą morską stoczoną na wodach Olbii.

Oczywiście warto wykorzystać bliskość Szmaragdowego Wybrzeża, Costa Smeralda i wybrać się w ten najekskluzywniejszy rejon Sardynii by posmakować tam zapachu luksusu, podziwiać najdroższe jachty świata i być może minąć na uliczkach Porto Cervo znanego aktora czy piosenkarza. Olbia leży bardzo blisko najpiękniejszego w Europie archipelagu Arcipelago di La Maddalena, więc koniecznie trzeba wybrać się w całodniowy rejs po tym obszarze, pełnym dziewiczych rajskich wysepek. Najlepiej zrobić to żaglowcem, jachtem lub katamaranem. Najpiękniejsze przeżycia i wspomnienia zapewni Wam uszyta na miarę indywidualna wycieczka z polskim przewodnikiem np. po Szmaragdowym Wybrzeżu lub  wycieczka kulinarno-winiarska z wizytami w najciekawszych winnicach Gallury i kolacja w klimatycznym agroturismo.

W pobliżu Olbii leży kilka ciekawych miasteczek, np. Sant’Antonio di Gallura - usytuowane na skale miasteczko z umiejscowionym w centrum ciekawym parkiem archeologicznym. Odbywa się we wrześniu FestaSant’Antonio, kiedy to udekorowane woły i traktory podążają w procesji za posągami świętych.

CO ZOBACZYĆ?

W Olbii warto zobaczyć, szczególnie wieczorem, wypełnione gwarem i muzyką Stare Miasto, sobotni lub wtorkowy targ cotygodniowy w Olbii, wybudowaną w całości z granitu bazylikę San Semplicio. Kilka km od centrum miasta stoi bizantyjski zamek Castello di SaPaulazza, zniesiony na miejscu kamiennej wieży nuragicznej. Na obrzeżach miasta znajdziecie największy na Sardynii grobowiec olbrzymów Tomba Dei Giganti w Su Monte de s'Ape, a we wsi Luras koło Calangianus prehistoryczne dolmeny.

W maju możecie przyjrzeć się zmaganiom najlepszych kierowców rajdowych podczas słynnego rajdu samochodowego Rally d’Italia-Sardinia, który rozgrywa się na bezdrożach Gallury i zboczach góry Monte Acuto.

Oczywiście nie można stąd wyjechać nie zobaczywszy kilku najpiękniejszych plaż w tym rejonie – Cala Moresca,Porto Istana, Cala del Dottore, Cala Brabdinchi, La Cinta, Cal Sassari, Cala Banana.

Spędzając wakacje w Olbii możecie odwiedzić miasteczko Calangianus - krainę korka, główny ośrodek produkcji korka w Gallurze. Zobaczycie tam odarte z kory dęby korkowe o charakterystycznym czerwonym kolorze, stosy schnącej zdartej kory, małe zakłady przetwórcze i sklepiki z korkowymi wyrobami. Co roku we wrześniu odbywa się tu wystawa i targ produktów i dzieł z korka. Wśród miejsc z piękną panoramą trzeba wymienić Capo Figaro w GolfoAranci – na sam szczyt wysokiego skalnego cypla dojdziecie spacerem wygodną drogą, a z góry roztaczają się wspaniałe widoki na cały półwysep, miasteczko Golfo Aranci, wysepki na morzu. Na końcu drogi stoi stary budynek, z którego wynalazca radia Giugliano Marconi nadał pierwszy w historii komunikat. W Golfo Aranci odbywa się latem bardzo interesujący Festiwal Masek Sardyńskich

PLAŻE – wokół Olbii rozsianych jest mnóstwo plaż, od malutkich dzikich zatoczek poprzecinanych skałami i malutkimi wysuniętymi w morze cypelkami, po długie szerokie i świetnie wyposażone plaże. Ciekawym rejonem, jeśli chodzi o plaże i infrastrukturę turystyczną, jest dzielnica Pittulongu na północ od Olbii, są tam np. piękne plaże w Bados, a przy nich świetne trattorie i restauracje, czasem wprost na plaży, np. Trattoria Rossi, restauracja i pizzeria Lo Squalo, czy restauracja Pelikan.

Poniżej najbardziej znane i polecane plaże wokół Olbii, a także w pobliżu miasteczka Golfo Aranci, na północ od Olbii:


Spiaggia Bianca
– czyli „biała plaża” – rzeczywiście słynie z bielutkiego i bardzo drobnego piasku. Woda jest tu płytka na dużej przestrzeni i wspaniały widok na wyspe Tavolara. Lokal umiejscowiony niedaleko plaży często organizuje w sezonie huczne nocne imprezy na plaży. Parking przy plaży jest gratis. Na plaży bar, leżaki itp. Na dużym dystansie od brzegu morze jest odgrodzone dla pływających, nie mogą podpływać łodzie, więc można spokojnie popływać i ponurkować dość daleko od brzegu. Plaża w sezonie jest zatłoczona. Dojeżdża się na nią z głównej drogi wąską drogą gruntową. Z centrum GolfoAranci to 7 minut autem.

Cala Moresca - co znaczy plaża mauretańska, to piękna, otoczona tylko naturą plaża, daleko od cywilizacji. Z parkingu trzeba iść ok. 15 minut piechotą. Mała, ale bardzo piękna plaża, blisko skały, a więc jest co oglądać pod wodą. Piękna monumentalna wyspa, którą widać całkiem blisko z plaży to Figarolo.

Spiaggia di Pittulongu – nazywana także La Playa, to główna plaża Olbii długa na 5 km. Tutejszy piasek jest drobny i jasny, a morze krystaliczne. Na tyłach plaży znajdują się lokale i bary, w sezonie przyjeżdża tutaj sporo plażowiczów. Znajduje się w położonej na północ z Olbii dzielnicy o tej samej nazwie. Stoją tam blisko plaży śliczne apartamenty, okolica jest modna i już tutaj pachnie urokami Szmaragdowego Wybrzeża, które zaczyna się całkiem niedaleko stąd. Plaża jest często wymieniana na listach najmodniejszych plaż w rejonie Olbia.

Cala Banana – jedna z ładniejszych plaż w tym rejonie. Zaokrąglony kształt, drobny jasny piasek, otoczona roślinnością śródziemnomorską, na tyłach staw.

Cala Sassari – piękna spora plaża w formie zatoki. Tutejszy krajobraz to drobniutki piasek, przechodzący na obrzeżach w drobne kamyczki, granitowe skały o fantastycznych kształtach, brzegi porośnięte niską roślinnością śródziemnomorską, taką jak mirto, czystek, jałowce. Z plaży można przejść ścieżką między skałkami na sąsiednia dzikszą zatoczkę, zwykle pustą. Jest tu wygodny parking, a na plaży są udogodnienia turystyczne – bar i toalety. Na młodszych plażowiczów czeka tu w sezonie dmuchane atrakcje usadowione na wodzie.

GDZIE ZJEŚĆ?

W Olbii i okolicy polecamy lokal Essanzabistro, a także Ristorante Bachus. Wegetarianie posilą się świetnie w agroturystyce Agrisole 8 km od miasta, smakosze nie gardzący mięsem dobrze zjedzą w agriturismo Sa Crescia Ezza w Berchideddu – stoliki są tu rozstawiane wprost pod oliwnymi drzewami, gra muzyka, jest prawdziwie sardyńska atmosfera. Świeżutkie ryby i owoce morza z porannego połowu podadzą Wam na talerz w portowej restauracji Isola Bianca Gourmet. Olbia słynie z cozze, czyli małż i w miejscowych lokalach zjecie wiele pysznych potraw z małżami i owocami morza.

 

Popularne miejsca i atrakcje:

  • noweczesne lotnisko
  • tombe dei giganti
  • Muzeum Archeologiczne 
  • bogate zaplecze noclegowe
  • bliskość Costa Smeralda

HOTELE

wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość