Oristano

Jeśli widzieliście zdjęcia z Oristano w przewodnikach turystycznych to najprawdopodobniej była tu pełna ruchu i pasji scena ubranego w biała koszulę, czerwona kamizelkę i białą maskę jeźdźca pędzącego na koniu ze szpadą w ręce. To fragment słynnego, organizowanego w Oristano od wielu wieków turnieju jeździeckiego i szumnego regionalnego święta Sa Sartiglia. To pełna uroczych, barwnych tradycji i zwyczajów impreza folklorystyczna, urządzana w czasie karnawału. Ceremonialnie wybierany najlepszy jeździec ma za zadanie w kulminacyjnym momencie uroczystości trafić w pełnym galopie szpadą w wisząca na drogą gwiazdę. Od celności i ilości trafień zależy, według lokalnych wierzeń i przekonań, urodzaj i powodzenie w Oristano.

To największe miasto zachodniej Sardynii ma ponad 30 tysięcy mieszkańców, co na sardyńskie warunki jest bardzo dużą liczbą. Już od średniowiecza było najważniejszym miastem zachodniej Sardynii. W czasach gdy Sardynia była podzielona na 4 regiony tzw. giudicati, tutaj właśnie znajdowała się stolica jednego z nich. Z historią miasta jest silnie związana jedna z najważniejszych i najbardziej pozytywnych postaci sardyńskiej historii – księżna Eleonora d’Arborea, symbol sardyńskich marzeń o niepodległości. Miasto leży na żyznych terenach, umiejscowionych między brzegiem morza, ujściem rzeki Tirso, a wielkimi stawami pełnymi ryb. Zwiedzicie tutaj urokliwą starówkę, której strzeże już tylko jedna wieża Torre di Marianno II. Zrobicie także zakupy na eleganckiej ulicy Corso Umberto, odwiedzicie kilka pięknych, zabytkowych świątyń np. Cattedrale di Santa Maria Assunta oraz Chiesa di San Francesco. W muzeum Antiquarium Arborense obejrzycie dzieła sztuki oraz zbiory archeologiczne z pobliskiego fenickiego miasta Tharros i być może zapragniecie wrócić tutaj w czasie karnawału, by zobaczyć na własne oczy słynną Sa Sartiglia, która przyciąga co roku tłumy widzów. W Oristano przez cały rok dużo się dzieje. Na przykład w maju odbywa się Festa della Beata Vergne di'itra oraz rozgrywane są tu ogólnowłoskie zawody w bilardzie Gara Nazionale di Biliardo, w czerwcu zaś ma miejsce festa di San Giovanni, organizowana również z paradą jeźdźców na koniach, we wrześniu konkurs chórów Rassegna dei Cori Polifonici, konkurs hippiczny oraz gratka dla pasjonatów 2 kółek z silnikiem – wielka międzynarodowa 5 dniowa impreza dla motocyklistów Motoraduno Internazionale.

Pięknym dopełnieniem wszystkich tych atrakcji jest sąsiadujący od północy z Oristano piękny i rozległy półwysep Sinis – Penisola del Sinis. Czekają tam na Was stawy i rozlewiska pełne flamingów i ptactwa wodnego, wciąż urzekające majestatem fenickie miasto Tharros z VIII wieku przed naszą erą, czyli jedno z najbardziej intrygujących miast basenu Morza Śródziemnego. Na półwyspie Sinis wśród wielu cudnych, dzikich plaż, znajduje się także jedyna na Sardynii kwarcowa plaża Is Arutas.

CO ROBIĆ?

Jeśli Wasze wakacje na Sardynii macie zamiar spędzić w Oristano lub okolicy, możecie plażować na długiej piaszczystej plaży Torregrande, uprawiać sporty wodne i lądowe, poznawać i podziwiać środowisko przyrodnicze okolicznych jezior i stawów np. Santa Giusta, zwiedzać miasto, odbywać wycieczki enogastronomiczne poznając niezwykle ciekawą i wielowiekową kulturę kulinarną i winiarską tych okolic. W najbliższej okolicy, na północ od Oristano czeka na miłośników przyrody, plażowania i historii antyku półwysep Sinis Penisola Sinis. To jeden z najdzikszych zakątków Sardynii, rezerwat przyrodniczy pełen rozległych stawów, mokradeł i zalewisk. Na jego wybrzeżach są urocze plaże, w tym słynna kwarcowa Is Arutas. Na półwyspie Sinis zobaczycie kilka niezwykle sugestywnych plaż otoczonych przepięknym dzikim krajobrazem np. Spiaggia di Su Siccu, Spiaggia di Funtana Meiga, czy urokliwa Spiaggia di San Giovanni. Na końcu półwyspu znajduje się miłe miasteczko San Giovanni di Sinis, z jednym z najstarszych kościołów na Sardynii Chiesa di San Giovanni. W pobliżu tej nadmorskiej osady stoją resztki fortyfikacji z III wieku przed naszą erą. Na półwyspie możecie zobaczyć ostatnie już tradycyjne rybackie chaty zbudowane z drewna, traw i trzciny. W tym rejonie nietrudno umówić się z miejscowymi rybakami, wędkarzami na połów, czy morskie wędkowanie. Stoi tu także, jak w wielu innych miejscach na wybrzeżu Sardynii, strażnicza wieża z czasów hiszpańskich - Torre San Giovanni. Jednak najważniejszym i najsłynniejszym miejscem na półwyspie Sinis są majestatyczne ruiny fenickiego miasta Tharros. Leży ono niemal na końcu wąskiego cypla w bardzo malowniczym miejscu, otoczone przez szmaragdowe morze. Założyli je Fenicjanie w VIII wieku przed naszą era, później kwitło nadal pod panowaniem rzymskim. Do dziś odkryto jedną trzecia tego fascynującego antycznego miasta. Możecie tam podziwiać smukłe wysokie korynckie kolumny, pozostałości po świątyniach, domach, grobowcach, systemie kanalizacyjnym, murach obronnych. Wiadomo już, że miasto powstało na o wiele starszych resztkach osady nuragicznej. Dość specyficznym miejscem jest fenicki tophet – miejsce gdzie chowano dzieci składane w ofierze bogom. Niektórzy badacze twierdzą, że sprawa nie była aż tak makabryczna. Chowano w takich miejscach dzieci zmarłe także z przyczyn naturalnych, np. w wyniku choroby czy wypadku. Z powodu pirackich najazdów ok. IX wieku naszej ery mieszkańcy opuścili piękne Tharros i zamieszkali w Oristano i okolicy. Z najwyżej położonego punktu wykopalisk roztacza się fascynujacy widok na kilkunastokilometrowy półwysep Sinis w kształcie półksiężyca, oblany turkusowym morzem. Świetnie widać stąd największy we Włoszech staw Cabras.

Oristano i okolice to świetny cel podróży enogastronomicznych. Ze względu na doskonałe położenie geograficzne, na żyznych terenach krainy Campidano, między morzem a słodkimi jeziorami, ta okolica jest źródłem wszelkiego typu naturalnych, doskonałych produktów spożywczych. Produkuje się tu doskonałe wino, głównie białe Vernaccia z winnicy Cantina della Vernaccia. Cenione winnice w tym rejonie znajdują się w Cabras – Cantine Cabras. Okolica słynie z wielu kulinarnych specjalności, produktów wytwarzanych tylko tutaj. Często są one związane z uroczymi zwyczajami i starymi tradycjami. Lokalne szczególne makarony ręcznie wytwarzane, to np. - przypominające koguci grzebień crocoristas oraz lorighittas w kształcie skręconych obrączek, podawane tylko raz w roku na Wszystkich Świętych. W okolicy produkuje się w małych rodzinnych wytwórniach pyszne sery np. ser casizolu. Z lokalnych słodyczy trzeba dać się skusić migdałowym amaretti i mostaccioli, podawanym często w towarzystwie białego wina Vernaccia. Oczywiście w Oristano zjecie pyszną kuchnię marynarską. Na stołach królują tu zarówno ryby i owoce morza, jak i ryby słodkowodne. W lokalnych restauracjach i trattoriach podawane są m.in. pyszne cefale i węgorze. To świetne tereny na wycieczkę pescaturismo, czyli rejs z wędkowaniem i połowem ryb. Tutaj macie do wyboru środowisko zarówno słono jak słodkowodne. Jeśli zechcecie, by Wasze wakacje na Sardynii zostały zaplanowane przez polskojęzycznego concierge i znawcę wyspy, nie ominie was żadna atrakcja w rejonie Oristano i poznacie najpiękniejsze miejsca Costa Verde. Z przyjemnością zorganizujemy także dla Was szytą na miarę indywidualną wycieczkę w oparciu o wasze wakacyjne oczekiwania, pasje I marzenia.

CO ZOBACZYĆ?

Orostano i okolice to wspaniałe tereny na prowadzenie obserwacji przyrodniczych, uprawianie tak popularnego ostatnio birthwatchingu oraz poznawanie piękna śródziemnomorskiej fauny i flory. Pływając np. łódką po stawach w Cabras Stagno di Marceddi oraz Stagno di San Giovanni, możecie obserwować flamingi, kaczki, żurawie i mnóstwo innego ptactwa. Zaraz obok leży kolejna kraina ptactwa, flamingów, przyrody i pięknych plaż - Półwysep Sinis. Podczas wycieczek po okolicy warto zajrzeć do Guspini, miasteczka otoczonego gajami oliwnymi. Leży ono u podnóża gór Monte Arcuentu. Jest tam śliczny kościółek San Nicola di Mira. w miasteczku podczas sierpniowego święta Festa di Santa Maria odbywa się wyścig konny i procesja. W pobliżu Guspini można zwiedzać teren starej kopalni i górniczej osady w Montevecchio. Jadąc dalej na południe ujrzycie najsłynniejsze wydmy Sardynii - Piscinas. Są to ruchome wydmy o wysokości do 50 metrów, znajdujące się u ujścia rzeki Piscinas. Na wydmach rosną ciekawe rośliny – piaskownica zwyczajna, dzikie lilie, jałowiec, pistacja lentyszek. Można tu spotkać wiele zwierząt – żbiki, lisy i króliki. Żółwie karetta składaja na wydmach jaja. Piękne plaże w tej okolicy to Spiaggia di Piscinas, Spiagia di Portu Maga, a bardziej na południe zlokalizowana jest ciekawa plaża Cala Domestica, na którą wchodzi się przez „skalne oko”. Naprzeciw plaży wznoszą się wysokie klify, a z sąsiedniej plaży prowadzi na nie w górę ścieżka górników „sentiero di minatori”. Na górze czekają na was fascynujące widoki na dużą część wybrzeża i wielki skalny łuk widoczny tylko z tego miejsca w okolicy. Jadąc jeszcze dalej na południe wzdłuż wybrzeża, droga robi się bardzo widokowa i biegnie na górze skalnego klifu. Patrzcie uważnie na prawo – za chwilę z morza wyłoni się wielka wysoka na 133 m skała – to Pan di Zucchero – wielka skalna "kostka cukru" rzucona tutaj w morze przez olbrzyma. Niedaleko stąd, w okolicy miejscowości Masua, od głównej drogi odchodzi lokalna droga do Porto Flavia i na plażę Masua. Możecie odwiedzić też starą kopalnię w Porto Flavia oraz śliczną plażę Spiaggia Masua.

PLAŻE

Spiaggia di Torregrande – nazywana także Sa Turri Manna, najbliższa plaża z centrum Oristano. Jest to piękna, bardzo długa i szeroka piaszczysta plaża, na tyłach której rosną palmy. Wzdłuż plaży usytułowanych jest wiele barów, lokali, restauracji i wypożyczalni. Na plaży można uprawiać windsurfing, kitesurfing i żeglarstwo. To piękne miejsce także na wieczorny spacer. Plaża jest wtedy pełna życia i muzyki, pięknie rozjaśniona światłami lokali przy deptaku lunghomare wzdłuż plaży.

Spiaggia Mari Ermi – duża, szeroka piaszczysta plaża na terenie miasteczka Cabras, sąsiadującego z Oristano. Leży tu bardzo jasny drobny piasek i trochę białych okrągłych kamyczków. Woda ma piękny szmaragdowo-niebieski kolor. Plaża polecana jest dla rodzin z dziećmi, a także dla surferów. Na plaży znajdują się bary i lokale.

Spiaggia Is Arutas – absolutnie do odwiedzenia. W 2013 plaża znalazła się na liście najpiękniejszych plaż świata. Zamiast piasku na plaży leżą okrąglutkie, wyszlifowane przez morze wielkości dużych ziaren ryżu kamyczki kwarcowe, białe, kremowe, zielonkawe i różowe. Plażę lubią surferzy, a także nurkowie i pasjonaci snorkelingu. Pod wodą kryją się piękne widoki i wiele ryb, a sama woda jest krystaliczna. Z plaży zaś ciągną się piękne widoki na morze i wybrzeże półwyspu Sinis.

GDZIE ZJEŚĆ?

W Oristano zjecie pyszną kuchnię marynarską. Ze względu na położenie między morzem a stawami, na stołach królują tu zarówno ryby i owoce morza jak i ryby słodkowodne. W lokalnych restauracjach i trattoriach podawane są m.in. pyszne cefale i węgorze.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • Sa Sartiglia
  • bliskość fenickiego miasta Tharros
  • ogólnowłoskie zawody w bilardzie
  • plaża kwarcowa Is Arutas
  • wycieczki enogastronomiczne
  • birthwatching
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość