Pula

Miasteczko Pula leży nad Zatoką Aniołów na zachód od Cagliari. To miejsce gdzie wakacje nad ciepłym morzem łączą się w szczególny sposób z starożytną historią Sardynii i oryginalną kulturą jej mieszkańców. W pobliżu głównej plaży tej modnej wakacyjnej miejscowości znajdziecie ruiny fenickiego miasta Nora z IX wieku przed naszą erą, pokryte kunsztownymi mozaikami, z amfiteatrem i świątyniami. Na tyłach tej samej plaży stoi skromny romański kościółek Sant Efisio, spod którego co roku w maju, od ponad 350 lat wyrusza wielka ogólnosardyńska procesja – pielgrzymka i maszeruje do centrum stolicy. Jest to największa i najbarwniejsza impreza folklorystyczna w całym basenie Morza Śródziemnego. Miasteczko ma trochę ponad 7 tys. stałych mieszkańców, latem centrum i nadmorskie dzielnice wypełniają się turystami. Samo centrum jest oddalone o ok. 2 km od morza. Od strony lądu otulają je piękne wzgórza, trochę lasu i niezbyt wysokie góry ze szczytem Punta Sebera – 979 m. n.p.m. Warto wybrać się do centrum, najlepiej wieczorem i pochodzić po uliczkach, które wieczorami w sezonie są pełne ludzi, sklepów otwartych do późna i kafejek. Można tu kupić piękne i naprawdę sardyńskie rękodzieło lokalne. Główny kościół to Chiesa di San Giovanni Battista, czyli kościół Św. Jana Chrzciciela, zbudowany w 1889 na ruinach o wiele starszej świątyni z ok. 1400 r.

Pula to miejscowość pełna życia w sezonie. Odbywają się tu festyny z degustacjami, koncerty, pokazy mody pod gołym niebem, np. w antycznym amfiteatrze na terenie wykopalisk w Nora, jedną z takich imprez jest letni festiwal La Notte Dei Poetti. 24 czerwca odbywa się Festa di San Giovanni Battista – święta patrona miasteczka Jana Chrzciciela, można wtedy zobaczyć piękne stroje regionalne. Oczywiście największym wydarzeniem kulturalno-folklorystycznym jest start ogromnej, największej na Sardynii, procesji Sant Efisio 1 maja spod kościółka przy plaży Nora.

W Pula i okolicy możecie spędzić Wasze wakacje na Sardynii, mieszkając w pięknych apartamentach blisko plaż, w 4 i 5 gwiazdkowych hotelach i rezydencjach z basenami. To dobra baza wypadowa do plażowania na pięknych plażach południowej Sardynii, a także do zwiedzania stolicy, zachodnich i wschodnich krańców południowego wybrzeża i ciekawych miejsc w głębi lądu. Rodziny z dziećmi ucieszy fakt, że 7 minut autem z centrum Pula jedzie się do dużego parku wodnego BluFan. Możecie tam spędzić cały dzień. Prócz wodnych rozrywek są tam sklepiki, restauracje, strefa piknikowa, toczą się animacje i imprezy tematyczne, np. schizma party – wspólna zabawa w morzu piany.

Najpiękniejsze plaże w okolicy to słynna Nora z pięknym widokiem na wieżę Torre di Sant Efisio, jej sąsiadka plaża Spiaggia dei Fichi, koniecznie pojedźcie dalej na zachód w rejon bajecznych plaż Chia.

CO ROBIĆ?

Plażując na pięknej plaży Nora możecie podziwiać podwodne życie uprawiając snorkeling. W pobliżu tej plaży działa profesjonalne centrum nurkowe. Możecie więc także spróbować divingu pod opieką specjalisty. Urządza się tutaj nurkowanie w strefie archeologicznej, w podziemnych grotach, a także nurkowanie nocą. Z młodszymi plażowiczami wybierzcie się do Laguna. Jest to centrum przyrodnicze, w którym znajdują się akwaria z morskimi zwierzętami, muzeum wielorybów i delfinów oraz szpital dla żółwi. W pobliżu plaży Nora możecie także wynająć kajak lub rower wodny. Jeśli znudzi Was plażowanie, na pewno spodoba Wam się w parku wodnym BluFan kilka km z Pula w głąb lądu.

Oczywiście podczas waszego wypoczynku na Sardynii choć na jeden dzień trzeba się wybrać do stolicy wyspy i pospacerować w Cagliari szeroką Via Roma wzdłuż głównego portu. Należy także zajrzeć do eleganckich butików dzielnicy portowej Marina, zjeść lody w najlepszej lodziarni Peter Pan i spojrzeć na panoramę całej Zatoki Aniołów z wysokiego Castello na starym mieście. Innym obowiązkowym punktem programu powinien być rejs po morzu. Spędzając wakacje w Pula lub w okolicy możecie się w taki rejs wybrać np. z portu turystycznego w Perde Sali na wschód z Pula, z małego portu w Cala Verde na zachód lub z portu w Teulada pięknym żaglowcem.

Jeśli chcecie poznać nieco autentycznego sardyńskiego folkloru i podziwiać talent miejscowych do wspólnej zabawy i świętowania, wybierzcie się na jedną z wielu lokalnych fest lub świat regionalnych. Jedno z nich to Sagra della Pecora nera di Arbus - święto czarnej owcy w Arbus. Arbus to miejscowość w głębi lądu na południowym zachodzie, słynąca z tradycyjnych sardyńskich noży, których rękojeści są wyrabiane z jednego kawałka rogu. Święto odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w dzielnicy Pitzinurri i trwa 3-4 dni. Można tam degustować wyroby związane z hodowlą owiec. Urządzana jest także pasjonująca zabawa "w poszukiwanie czarnej owcy”. Inne barwne święto toczy się w pierwszy weekend września w dzielnicy Cagliri Giorgino. Jest to Sagra del Pesce del Villaggio Pescatori di Cagliari - święto ryb wioski rybackiej w Cagliari. Organizowane jest od wielu lat. Można tam popróbować wyśmienitych rybnych dań przyrządzanych na sposób cagliarski. Przy tym rozgrywają się wydarzenia kulturalne, koncerty, zawody sportowe. Natomiast na Święto Sera Sagra del Formaggio możecie wybrać się pod koniec lipca do Mandas. O Mandas wspomina słynny pisarz Lawrence w książce o Sardynii z roku 1921. Podczas tej sagry można spróbować różnych gatunków lokalnych serów, odbywają się festyny, są karuzele dla dzieci, koncerty, stoiska z pamiątkami, rękodziełem i smakołykami.

 CO ZOBACZYĆ?

Magicznym miejscem, które warto w Pula odwiedzić są wykopaliska na terenie antycznego miasta Nora, zaraz nad brzegiem morza. Miejsce słynie z przepięknych, misternych mozaik i pięknych odcieni marmuru. Nora była starożytnym miastem założonym przez Fenicjan. Później stolicą rzymskiej prowincji Sardynii. Kiedyś była głównym portem, nawet ważniejszym niż Cagliari. Uważa się, że obszar ten wcześniej zasiedlała kultura nuragiczna. Legenda głosi, że miasto zostało założone przez syna Hermesa. W czasach Fenicjan czczono tu fenicką boginię płodności – Tanit, a w czasach rzymskich modlono się do boga medycyny Eskulapa.

Kiedy już zwiedzicie pozostałości wielkiego fenickiego i rzymskiego miasta portowego Nora, wybierzcie się na bajeczne plaże w Chia (ok. 20 km z Pula). Czekają tam na Was większe i mniejsze plażowe zatoczki z piaszczystym płytkim zejściem do szmaragdowej wody, np. Su Giudeu, Cala Cipolla, Spiaggia Sa Colonia. Jadąc dalej na zachód wzdłuż wybrzeża dojedziecie do najbardziej wysuniętego na południe punktu Sardynii – Capo Teulada. Jest to piękny malowniczy cypel. Warto się tu zatrzymać jadąc drogą wzdłuż południowego wybrzeża i zrobić piękne zdjęcia. W najwyższym punkcie cypel ma wysokość 223 m.n.p.m. Stojąc na końcu cypla jesteśmy dokładnie 189 km od wybrzeży Afryki. U podnóży skalnych ścian tego cypla znajduje się wiele ciekawych morskich grot i jaskiń. Można do nich zajrzeć tylko od strony morza podczas rejsów po morzu organizowanych z portu w Teulada lub w Porto Pino. Na cyplu jest kilka ścieżek. Można zostawić auto przy drodze i przejść się po półwyspie, z którego rozciągają się piękne widoki na okoliczne plaże i morze.

Jadąc na północ w głąb lądu możecie odwiedzić interesujące Groty Is Zuddas w Santadi. Zobaczycie w nich imponujących rozmiarów stalaktydy i stalagmity oraz skalne formacje o fantastycznych kształtach. Jeśli traficie tu w pierwszą niedzielę sierpnia, możecie zobaczyć Matrimonio Mauritano, czyli wesele mauretańskie. Jest to widowiskowa ceremonia zaślubin o amanckich korzeniach.

Innym ciekawym celem wycieczki podczas waszego urlopu na Sardynii, może być Su Nuraxi w Barumini. Jest to jeden z 3 największych na Sardynii zespołów nuragicznych. Nuraghe to tajemnicze budowle w kształcie ściętego stożka z ok. 1500 – 400 r.p.n.e., wznoszone z wielkich bloków wulkanicznego bazaltu. Budowane były "na sucho”, czyli bez zaprawy. Na Sardynii jest ok. 7000 nurag rozsianych po całej wyspie. Nuraghe w Barumini to najpiękniejszy i najpełniejszy przykład tej wyjątkowej formy architektury prehistorycznej. Znajduje się 60 km na północ od Cagliari w prowincji Medio Campidano. W pobliżu obszaru archeologicznego stoi duże nowoczesne Centro Giovanni Lilliu. Jest to wielki obiekt wystawowy. W środku do obejrzenia i kupienia są lokalne rękodzieło, przewodniki i książki. Nadjeżdżając do Barrumini od strony Cagliari droga 197 miniecie po drodze miejscowość Villamare z wieloma muralami na ścianach budynków. Nieco bliższą wycieczkę podczas wakacji w Pula możecie urządzić sobie do miejscowości Domus de Maria. Pod koniec czerwca odbywa się tu bardzo "słodkie” święto - Sagra dei Fichi. Degustuje się tu wtedy figi, inne słodkie owoce i słodycze, uprawiane w rejonie Chia. W miasteczku Domus de Maria jest kilka ładnych miejsc i ciekawych zabytków. Należą do nich m.in. Kościół Madonny Rożańcowej - Chiesa Della Madonna del Rosario. We wrześniu rozpoczyna się tu duże święto religijne S’Arosseri, wtedy spod kościoła rusza procesja aż do morza.  

PLAŻE

Spiaggia Nora to piękna, bardzo popularna plaża z czystą przejrzystą wodą i pięknym widokiem z latarnią morską. Są tam skały, przy których warto ponurkować z maską i rurką. Znajduje się tam bar, toaleta, wypożyczalnie leżaków i parasoli i centrum divingu. Można wypożyczyć też rower wodny i kajak. Na tyłach plaży parkingi są płatne i otoczone pięknym gajem palmowym. W pobliżu plaży - ok. 200 m piechota, są do zwiedzania wykopaliska archeologiczne Area Archeologica di Nora oraz centrum przyrodnicze Laguna, ciekawe dla dzieci. Na tyłach plaży słynny kosciółek Sant Efisio, spod którego 1 maja wyrusza wielka procesja do stolicy.

Spiaggia dei Fichi – czyli „figowa plaża”. Na tyłach plaży rośnie dużo drzew figowych. Można na nią dojść z poprzedniej plaży Nora. Po drodze kilka skałek przy brzegu i wysunięty w morze długi pas głazów. Jest to coś w rodzaju falochronu. Często łowią tam wędkarze i ciekawie się tam nurkuje. Na plaży leży biały drobny piasek, jest krystaliczna woda. Plażę odwiedza w sezonie sporo osób. Wiąże się to chociażby z dobrymi warunkami na surfowanie i nurkowanie, a także obecnością barów oraz wypożyczalni parasoli, leżaków i sprzętu wodnego.

Spiaggia di Su Giuventeddu - miejscowi nazywają te plażę Spiaggia di Pula. Ma długość ok. 700 metrów i eży na niej drobny piasek i kilka skałek. Woda jest płytka na dużej odległości od brzegu, a na plaży znajdziecie bary oraz wypożyczalnie sprzętu. Często widać tu uprawiających surfing, nurkowanie, a nawet polowanie z harpunem pod wodą. W tle rozciąga się ładny widok na hiszpańską wieżę strażniczą.

Spieggia del Pinus Village - umiejscowiona na zachód z Pula w stronę Chia. Uważana jest za najbardziej urokliwą plażę w rejonie Santa Margherita di Pula. To ładna piaszczysta plaża, zamknięta z obu stron skałami. Na jej tyłach, na nieco wznoszącym się terenie, są zarośla śródziemnomorskiej makii, ale bliżej plaży roślinność jest już niska, będąca niemal łąką. Dno na kilka metrów od brzegu jest płytkie i piaszczyste, potem robi się głębsze i są skały pod wodą – to świetne miejsca na snorkeling. Stojąc twarzą do morza po jej lewej stronie jest przylegająca mała zatoczka, też zamknięta skałami. Na tyłach plaży jest mały bar i restauracja.

Spiaggia di Su Giudei – to jedna z plaż w rejonie Chia, ok. 20 km z Pula. Jest długato i piaszczysta plaża z pięknym kolorem wody. Widać ją często na zdjęciach w przewodnikach. Otrzymała 4 żagle 4 Vele w rankingu Legambiente w 2013r. Na tyłach plaży znajdują się wysokie 20 metrowe wydmy, które znajdują się pod ochroną. Na tyłach tej i innych plaż w tym rejonie są stawy słodko-słone. Często bywają tam flamingi i inne ptactwo wodne.

GDZIE ZJEŚC?

Restauracją chwaloną w Pula jest lokal Cucina Machri. Jeśli chodzi o gospodarstwa agroturystyczne w okolicy, to znawcy tematu polecają Agritorismo Sa Figumorisca oraz agriturismo Turritto de Arrieras. Lokalne dania podawane najczęściej w tej okolicy to np. Acciughe al Comodoro, czyli małe rybki alice w sosie pomidorowym, z czosnkiem i pietruszką lub Fregola – spotykany tylko na Sardynii twardy makaron w kształcie małych kulek, podawany najczęściej z sosem na bazie ryb, owoców morza i pomidorów. Ciekawą przystawką, podawaną najczęściej do mięs w tym rejonie Sardynii są pire in cuffettu, czyli marynowane gruszki. Możecie wybrać się na kolację do pobliskiego urokliwego miasteczka Domus de Maria. Dobrą kolację opartą na daniach rybnych zjecie tutaj w Trattoria Da Angelo di Loi Sabina.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • festyny z degustacjami
  • wykopaliska archeologiczne w Nora
  • Groty Is Zuddas w Santadi
  • święto Sagra dei Fichi
  • snorkeling
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość