San Teodoro

San Teodoro to morze, rozrywki, nocne życie i sporty wodne. To nadmorskie modne miasteczko jest doskonałym miejscem na wymarzone wakacje, dzięki pełnemu restauracji, kawiarni i sklepów centrum, sprawnie działającej sieci wakacyjnych usług oraz otaczającym je ślicznym piaszczystym plażom. Centrum miasteczka jest zadbane i estetyczne. Wieczorami staje się jednym z najbardziej tętniących życiem miejsc na północnym wschodzie Sardynii. To tu z okolicznych nadmorskich rezydencji i dzielnic, co wieczór zjeżdża mnóstwo ludzi, a uliczki miasteczka wypełniają się gwarem i muzyką. Na lokalnych placykach rozstawia się ogromna ilość kiosków i stoisk z pamiątkami, przekąskami i rękodziełem. Lokale i sklepiki otwarte są do bardzo późna, a w miasteczku organizuje się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Okoliczne plaże należą do najbardziej znanych i często zobaczycie je w kolorowych przewodnikach. Pobliską Cala Brandinchi porównuje się do plaż Tahiti, a na licznych w tych okolicach stawach i zalewiskach bywają flamingi. Na długiej La Cinta spotyka się młodzież, która wieczorem bawi się w dyskotekach. Plaże w pobliżu San Teodoro szczególnie polecane są rodzinom z małymi dziećmi. Na sporej odległości (nawet do 50 m) od brzegu woda jest na nich płytka i bardzo spokojna. Na kilku plażach znajdują się dobre warunki do windsurfingu i kitesurfingu, wszędzie zaś warto spróbować snorkelingu. Również wynajęcie motorówki nie sprawi żadnego. W San Teodoro i okolicy nie jesteście skazani jedynie na plaże i morskie atrakcje. Możecie tutaj jeździć konno, uprawiać kolarstwo, poszaleć na motorze, uprawiać trekking (np. na Monte Nieddu 970 m.n.p.m.). Dookoła San Teodoro znajdują się ciekawe przyrodniczo tereny, a otoczenie plaż jest bardzo naturalne. Spacerując po okolicy możecie podziwiać piękno śródziemnomorskiej przyrody, wdychać zapach mirto, jałowców, czystka i dzikiej lawendy, a także zrywać owoce drzewek poziomkowych i opuncji figowej. Jednym z najciekawszych przyrodniczo miejsc w tym rejonie jest znajdujący się na tyłach plaży La Cinta wielki staw Stagno di San Teodoro. Jest to 200 hektarowe jezioro, pełne ptactwa wodnego. Spotkacie tutaj kaczki, czaple, sokoły i flamingi. Jeśli chcecie przywieźć z wakacji dobre zdjęcia przyrodnicze, koniecznie wybierzcie się tam na spacer. Nad wybrzeżem góruje tutaj charakterystyczny punkt krajobrazu – wyłaniająca się z morza ogromna góra, czyli wyspa Isola Tavolara. Jest to wapienna góra o wysokości 500 m.n.p.m. z bajecznymi plażami i możliwością trekkingu oraz wspinaczki. Dopłyniecie na nią z portu turystycznego w Porto San Paolo.

Na wakacjach tutaj możecie zamieszkać w ślicznych, ze smakiem urządzonych apartamentach blisko plaż, w rezydencjach z basenami oraz w nowoczesnych, ale klimatycznych hotelach lub w wygodnych zacisznych willach, wyposażonych we wszystko, co niezbędne do spędzenia wakacji także na wyższym poziomie. W okolicy znajduje się kilka zacisznych, zapewniających prywatność apartamentów, willi na najwyższym poziomie i kompleksów rezydencji, np. piękna Puntaldia w pobliżu bajecznej plaży Lu Impostu. W Puntaldia blisko plaży stoją zatopione w kwiatach urocze wille, wyposażone we wszelkie luksusy. Jest tu świetna restauracja il Marino, znana z dań rybnych i owoców morza. Znajdziecie tu również pole golfowe i klimat wakacji z najwyższej półki. Piękne apartamenty i domy w bliskiej okolicy San Teodoro możecie na wakacje wynająć nawet w odległości 50 m od ślicznych plaż przy Costa Corallina, która jest małą zatoką, pełnę urokliwych piaszczystych małych plaż z portem turystycznym na północ od Porto San Paolo. Pięknie urządzone mieszkania w pobliżu słynnej plaży Porto Taverna czekają na Was także w Vacileddi – dzielnicy nadmorskiej pomiędzy San Teodoro, a Porto San Paolo.

Wasze wakacje tutaj mogą zostać uszyte na miarę, według indywidualnych wymagań i wakacyjnych pragnień. Mogą przebiegać pod opieką polskojęzycznego concierge, być wypełnione dobrze zaplanowanymi wycieczkami z polskim przewodnikiem, obfitować w szczególne atrakcje, takie jak rejs katamaranem czy żaglowcem, ciekawa kulturalna wycieczka w głąb wyspy, aby poznać Dziką Sardynię, czy udział w warsztatach kulinarnych z sardyńskim mistrzem kuchni.

CO ROBIĆ?

Plaże i wszystko, co oferuje na wakacjach ciepłe egzotyczne morze, to punkt numer 1 w ofercie San Teodoro. Jeśli będziecie tutaj plażować, to najlepiej codziennie na innej pięknej plaży – od długiej, modnej i pełnej w sezonie ludzi La Cinta z barami, leżakami i parasolami, po mało znane dzikie plaże, do których trzeba dojść po dłuższym spacerze, ale które zachwycą Was i poczujecie się tam jak na Karaibach, np. mało znana Cala del Dottore. Plaże, które na pewno trzeba odwiedzić to Cala Girgolu, Baia Corallina, Porto Taverna, Cala Brandinchi, Lu Impostu, kilka plaż na cyplu Coda Cavallo – Spiaggie di Coda Cavallo.

Wieczorami spędzicie miło i wesoło czas w centrum miasteczka pełnym ludzi, muzyki, ulicznych koncertów i otwartych do późna lokali. Popłyniecie na całodniową wycieczkę na bajkową wyspę Tavolara, która jest wspaniałym miejscem do plażowania, nurkowania i spacerów. Jest to obszar morskiego rezerwatu l'Area Marina Protetta di Tavolara. Warto wybrać się na pełen ślicznych plaż półwysep Capo Coda Cavallo, gdzie również na terenie rezerwatu przyrodniczego, znajduje się jedna z najsłynniejszych plaż w tej części Sardynii – Cala Brandinchi. Koniecznie włóżcie choć na chwile maskę i rurkę i obejrzyjcie jakie bogactwo życia kryje się pod powierzchnią wody. Miejscowy morski ekosystem jest bardzo cenny i barwny. Jeśli jesteście bardziej wprawionymi nurkami, to morski obszar chroniony w tym rejonie kryje szczątki 7 zatopionych okrętów i jeden samolot. W San Teodoro na plaży la Cinta i na kilku innych plażach w tym rejonie działają centra sportów wodnych, gdzie wypożyczycie sprzęt do divingu, windsurfigu, kitesurfingu oraz zamówicie lekcje z instruktorem. Wiejące tutaj wiatry są idealne do nauki i uprawiania tych sportów. Okolica sprzyja również jednemu z najnowszych trendów w rekreacji wodnej - pływaniu na SUP, czyli stand uppaddle. Możecie uprawiać diving, wypożyczyć gommone, czyli motorówkę, samodzielnie lub ze skipperem oraz możecie wybrać się na morskie całodniowe wędkowanie, czyli pescaturismo i po morskim połowie zjeść złowione okazy na pokładzie.

Ciekawym doświadczeniem będzie wybranie się na lokalny cotygodniowy targ MercatinoSettimanale. Być może Wasz pobyt tutaj przypadnie na termin któregoś z lokalnych świąt, festynów czy festiwali kulturalnych np. Ambra Night – cykl koncertów znanych grup muzycznych i piosenkarzy. Z San Teodoro blisko do wielu ciekawych miejsc np. położonego w głębi lądu miasteczka Ala‘ dei Sardi , którym ciekawe pejzaże dookoła tworzą lasy potężnych dębów korkowych i skały. Inne ciekawe miasteczko w okolicy to Pattada, które otoczone jest resztkami prehistorycznych nuragów i słynie z produkcji cenionych sardyńskich noży. Noże z Pattady mają szczególne rękojeści wykonane ze zwierzęcych rogów, a ostrza z ręcznie kutej stali. Kiedy zapragniecie odpocząć od plaży i szmaragdu morza, warto odwiedzić któreś z ukrytych w głębi lądu klimatycznych miasteczek i wiosek np. zbudowane na granitowym płaskowyżu Budduso, słynące z domów czarodziejek domus de janas lub wioski Azzani i Trudda, w której można odwiedzić świetne winnice i lokalne agroturystyki. Na wycieczkach indywidualnych z polskim przewodnikiem możecie obserwować produkcję serów, np. w Padru w Azienda Careddu lub wypiek tradycyjnego chleba sardyńskiego pane carasau. W programie szytej na miarę wycieczki może znaleźć się wizyta w nadmorskiej restauracji i nocnym klubie Bal Harbour, gdzie zjecie doskonałe sushi i zabawicie się podczas festy przy basenie.

CO ZOBACZYĆ?

Spędzając wakacje w San Teodoro trzeba zobaczyć najpiękniejsze plaże tego regionu, otoczone śródziemnomorską makią z często sąsiadującymi słodko-słonymi stawami i zalewiskami pełnymi ptactwa wodnego. Zobaczenie na własne oczy różowego flaminga, wzbijającego się do lotu znad tafli stawu. To naprawdę bezcenne wakacyjne wspomnienie. Trzeba zobaczyć także przyrodę, która kryje się pod powierzchnią morza. Jest tu wiele pięknych i cennych miejsc przyrodniczych, a dzięki mądrej polityce architektonicznej wybrzeże pozostało naturalne. Niewiele jest już takich wybrzeży w pozostałych częściach Europy. Od strony morza możecie je podziwiać podczas któregoś rejsu po Area Marina Prottetta di Tavolara, organizowanych tutaj przez wielu miejscowych. Małe porty turystyczne i mariny znajdują się tu w wielu punktach wybrzeża, np. w Niuloni, w Porto San Paolo, czy trochę dalej na południe w Porto Ottiolu.

W Miasteczku warto odwiedzić Musei della Civilta’ del Mare. Obejrzycie tutaj znaleziska związane z historią nadmorskich terenów tej części Sardynii od czasów punickich do dzisiaj. Na wyspie Tavolara co lata odbywa się znany festiwal kinowy, na którym możecie obejrzeć filmy pod gołym niebem. We wrześniu odbywa się w miasteczku Beer Festival – święto piwa.

Spędzając wakacje w San Teodoro warto wybrać się na całodniową indywidualną wycieczkę w małej grupie z polskim przewodnikiem na północ na Szmaragdowe Wybrzeże Costa Smeralda do najbardziej „vipowskiej” części Sardynii, a także w rejs pięknym dużym żaglowcem po archipelagu La Maddalena lub na wycieczkę w głąb Sardynii, aby poznać tamtejszą kulturę, zwyczaje i kuchnię, które pozostały rdzenne i autentyczne od setek lat.

PLAŻE – wybrzeże San Teodoro zostało odznaczone w roku 2013 przez stowarzyszenie przyrodniczo-ekologiczne Legambiente oraz Touring Club Italiano 3 żaglami – 3 Vele, jako jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża w całych Włoszech.

Porto Taverna – jest to przepiękna plaża z widokiem na wyspę Tavolara z jaśniutkim drobnym piaskiem i turkusowo-szmaragdową wodą. W sezonie plaża jest zatłoczona, a mimo to naprawdę piękna. Znajduje się tu parking, a na plaży umiejscowiona jest świetna restauracja "12.1". Do plaży mają blisko turyści mieszkający w apartamentach w Vacileddi – ładnej nadmorskiej dzielnicy sąsiadującego z San Teodoro miasteczka Porto San Paolo. Możecie tam wynajać gommone, czyli motorówkę i pozwiedzać okoliczną Area Mare Protetta czyli morski rezerwat, a także uprawiać diving i snorkeling.

Spiaggia di Cala Brandinchi – znajduje się na cyplu Capo Coda Cavallo, co znaczy cypel końskiego ogona i rzeczywiście ma on taki kształt. Jest to jedna z najsłynniejszych plaż w rejonie. Znajduje się na terenie rezerwatu. Na wjeździe umieszczony jest szlaban, a parking jest płatny. To świetna plaża dla małych dzieci – woda jest tam płytka na wysokość łydki aż na odległość ok. 50 metrów od brzegu. Mimo, że sama plaża jest wąska, to właśnie dzięki dużemu obszerowi płytkiej wodu nie ma na niej tłoku. Piasek jest bardzo jasny, a woda turkusowa i czysta. Czasami na brzego pojawia się rochę wodorostów, ale obsługa sukcesywnie je wywozi. Przy wejściu na plażę dostępne jest małe molo, bar i wypożyczalnia rowerów wodnych i pontonów-motorówek. Na tyłach plaży znajduje się las sosnowy i eukaliptusowy. Stojąc twarzą do plaży, jeśli pójdziemy sobie wzdłuż brzegu morza ścieżką w prawo, dojdziemy do innej małej plaży, mniej zatłoczonej w sezonie.

Spiaggia Lu Impostu – kolejna plaża na cyplu Coda Cavallo. Znajduje się na południe od poprzedniej cala Brandinchi i jest podobna do niej. Leży tam bielutki drobny piasek, a płytka woda ma piękny szmaragdowy kolor. Otoczenie jest bardzo naturalne (to w końcu rezerwat przyrodniczy), a na tyłach plaży znajdują się piękne wydmy i stawy oraz roślinność śródziemnomorska. Na plaży samej plaży jest bar, wynajem leżaków, parasoli i sprzętu. Plaża polecana dla małych dzieci, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych.

Spiaggia La Cinta – modna i pełna życia plaża. Przesuwając palcem na mapie w dół, na południe od opisanego powyżej przylądka Coda Cavallo, widzimy niewielka wydłużoną zatoczkę, oddzieloną od morza wąskim paskiem lądu – to właśnie Cinta – słynna i bardzo modna, szczególnie wśród okolicznej młodzieży. Plaża bierze swą nazwę właśnie od kształtu paska, bo Cinta znaczy po włosku „pas”, „pasek” . Na tyłach „paska” plaży Cinta znajduje się wielkie 200 hektarowe jezioro i mokradło – Stagno di San Teodoro. Jest to obszar bardzo ciekawy przyrodniczo, a zarazem rezerwat. Możecie tu podpatrzeć w ich naturalnym środowisku ptactwo nie tylko wodne, jak flamingi, czaple siwe czy sokoły. Plaża jest dość szeroka i długa (ok. 4 km), pokryta drobniutkim jasnym piaskiem. Świetnie nadaje się na długie spacery, również wieczorne. Na tyłach plaży są wydmy i krzaki jałowca, a za nimi wspomniane stawy i mokradła. Na plaży znajdziecie bary, lokale gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu plażowego i wodnego. Ponieważ plaża jest długa, mimo, że wiele osób plażuje tu w sezonie, to w jej centralnej części (do której trzeba sporo przejść od wejścia na plażę) nie ma tak wielu plażowiczów.

Cala d’Ambra – spora plaża na południe od La Cinta. Leży tu biało-szary drobny piasek. Morze tutaj jest piękne i czyste o czym świadczą leżące miejscami na brzegu Posejdonie – wodorosty, które występują tylko w najczystszych wodach. Ich obecność na plaży jest więc w gruncie rzeczy bardzo dobrym znakiem. Na południowym krańcu możecie przejść brzegiem na sąsiadująca z tą plażą małą urokliwą plażyczkę Cala Rattulongu.

Spiaggiadell'Isuledda – mniej znana, piękna plaża, można na nią przejść z plaży Cala d’Ambra. Znajdziecie na niej piasek, trochę okrągłych kamyczków oraz krystaliczną turkusowo - błękitną wodę. Parking jest bezpłatny, a w pobliżuje znajduje się mały bar.

Cala Girgolu – spora plażowa zatoka na południe od znanej Porto Taverna, przedziela je mały cypel Punta Pietra Bianca. Na plaży znajduje się grubszy złoty piasek i krystaliczne szmaragdowe morze. Dno jest płytkie, a naprzeciw plaży piękna panorama na wyspę Tavolarę oraz jej sąsiadkę Molarę. Na tyłach plaży można znaleźć staw Stagno di Girgolu, pełny ptactwa wodnego.

GDZIE ZJEŚĆ?

Na pewno warto choć raz wybrać się na obiad lub kolację do świetnej restauracji 12.1 na plaży Porto Taverna, zjecie tutaj pyszne dania wprost nad taflą szmaragdowego morza z pięknym widokiem na Tavolarę. UWAGA – w sezonie trzeba tam rezerwować stolik i chętnie w tym pomożemy. To piękne miejsce z wyważoną białą stylistyką i morskim klimatem. Można tu zjeść kolację przy stoliku rozstawionym bezpośrednio na piasku przy linii wody. Świetne miejsce na organizowanie kameralnej, eleganckiej imprezy lub ekskluzywnej kolacji w małym gronie.

Znawcy dobrego lokalnego jedzenia polecają La Pescheria Ristorante Mariturismo, gdzie znajdziecie ogromny wybór potraw z ryb i owoców morza. Polecana jest także restauracja Da Nardino w San Teodoro.

Jeśli pragniecie przygotować sobie posiłek z lokalnych produktów, najlepiej kupić je na lokalnym targu w Vacileddi – dzielnicy sąsiedniego miasteczka Porto San Paolo, ten targ jest bardzo modny i popularny także wśród miejscowych sław, pojawia się na nim np. znana ze świata mody i perfum postać Angela Missoni.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • plaże przystosowane dla rodzin z dziećmi
  • warsztaty kulinarne
  • Porto San Paulo
  • restauracja bezpośrednio na plaży
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość