Santa Teresa di Gallura

Nadmorskie spore miasteczko na północnym krańcu wybrzeża Sardynii, jak sama nazwa wskazuje należy do regionu Gallura – krainy wina, sugestywnych pejzaży z granitem i śródziemnomorską makią w tle, pięknych plaż i cudownego jedzenia. Wygodne i świetnie wyposażone we wszystko, co potrzebne do udanych wakacji rezydencje z basenami, kompleksy willi przy plażach i apartamenty pozwolą tutaj każdemu na wymarzony i pełen atrakcji wypoczynek. Spędzając wakacje w Santa Teresa di Gallura lub w okolicy macie do wyboru mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia i wakacyjnych aktywności. Możecie odwiedzić sąsiednią francuską wyspę Korsykę, płynąc tam pięknym żaglowcem lub wygodnym jachtem, zwiedzać panoramiczne klify pełen fantazyjnych form skalnych, np. Capo Testa, plażować na ślicznych plażach otoczonych pachnącą i kwitnąca śródziemnomorską roślinnością, kosztować pysznej i zdrowej galluryjskiej kuchni, degustować słynne Vermentino, przyglądać się barwnym lokalnym festynom, uciec od cywilizacji na rajskie wysepki archipelagu La Maddalena, odwiedzać stanowiska archeologiczne związane z kilkutysięczną ciekawą historią rdzennych plemion wyspy. Silne piętno na tym rejonie odcisnęli w przeszłości Pizańczycy, którzy wykorzystywali miejscowy granit w budownictwie i wpłynęli na rozwój tego sektora gospodarki. Bliskość portu promowego w Porto Torres, Golfo Aranci i Olbii oraz lotnisk w Alghero i Olbii, piękne apartamenty blisko ślicznych piaszczystych plaż i ciekawa oferta wycieczkowa, to powody dla których warto wybrać to miasteczko, jako cel wakacyjnej podróży na Sardynię. Te rejony kochają nurkowie, żeglarze, poszukiwacze sugestywnych morskich krajobrazów, turyści szukający śladów prehistorycznej historii tego rejonu Europy i smakosze, których interesują aspekty niezwykłego wpływu lokalnej kuchni i wina na zdrowie i długowieczność ludzi. W odległości do 50 km z miasteczka Santa Teresa di Gallura znajdują się takie magiczne „perełki turystyczne” jak Valle di Luna, czyli księżycowa dolina oraz Costa Paradiso – odcinek niezwykle pięknych plaż na północy Sardynii. Na tym odcinku znajduje się słynne Portobello di Gallura – są to magiczne, zatopione w śródziemnomorskich gajach, prywatne rezydencje powstałe w latach 60. Wewnątrz tego ekskluzywnego, zamkniętego osiedla jest śliczny plac z widokiem na morze, z barami i restauracjami. Na terenie są korty tenisowe, kilka małych prywatnych plaż i prywatny port turystyczny.

Costa Smeralda – najekskluzywniejsza część Sardynii i Bonifacio – przytulone do wysokich klifów Korsyki tchnące dawnymi czasami miasteczko i oczywiście najpiękniejszy w Europie archipelag – Arcipelago di La Maddalena z kilkudziesięcioma dziewiczymi, niemal nietkniętymi rękoma człowieka, wysepkami. Najsłynniejsze i najpiękniejsze plaże w tym rejonie na Sardynii to Cala Sambuco, Spiaggia Rena Bianca, Spiaggai Li Pultiddu, Cala Balcaccia, Porto Pollo, Spiaggia di Talmone, a również te na wyspie La Maddalena i sąsiedniej Caprera - Cala Napoletana, Spiaggia Testa del Polpo, Spiaggia Monte d'Arena i wiele wiele innych. Jeśli Wasze wakacje przebiegną pod osobistą opieka polskojęzycznego concierge, na pewno nie ominie Was żadna z lokalnych atrakcji, żadne z ciekawych wydarzeń, ani żaden z galluryjskich smakołyków.

CO ROBIĆ?

Podczas wakacji w Santa Teresa di Gallura można cieszyć się plażami i ciepłym szmaragdowym morzem, cieszyć oczy pięknymi pejzażami z postrzępionym rękami natury granitem w tle, uprawiać sporty, pływać, surfować i żeglować po morzu, a w przerwach między tymi czynnościami oczywiście jeść - pyszną, zdrową i bardzo „bio” sardyńską kuchnię. Osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu, np. wspinaczką, trekkingiem, kolarstwem szosowym i górskim, nurkowaniem, jazdą konną, znajdą tutaj wiele miejsc do realizacji swoich pasji. Jeśli natomiast kochacie fotografię, tutejsze wyrzeźbione przez wiatr klify i morze pozwolą Wam wrócić do domu z niesamowitym materiałem fotograficznym. Piękne zdjęcia zrobicie także na obowiązkowym podczas wakacji w tej części Sardynii rejsie po archipelagu La Maddalena. Jeśli o fotografii mowa, możecie w tej okolicy wziąć udział w zorganizowanych warsztatach fotograficznych pod okiem polskiego fotografa, a także zamówić sobie prywatną sesję fotograficzną – bardzo popularne ostatnio zjawisko, dzięki temu wrócicie z wakacji z przepięknymi zdjęciami rodzinnymi i osobistymi portretami.

Warto odwiedzić kilka miejsc opowiadających do dziś swoją długa historię – od mających ponad 3000 lat grobów gigantów Le Tombe dei Giganti i nuragi np. w Lu Brandali, po miejsca związane z czasami podbojów fenickich, rzymskich i hiszpańskich. Takie miejsca, gdzie historia przemówi do Was w pięknym otoczeniu morza, skalnych klifów o porośniętych korkowymi dębami i jałowcami wzgórz to np.:

- stanowiska archeologiczne w Lu Brandali czy w okolicach niedalekiej Arzacheny,

- stare rzymskie kamieniołomy w pobliżu Capo Testa,

- wieża Torre di Longosardo z XVI wieku, prowadzą na nią schody i roztacza stamtąd niezapomniany widok, w oddali zobaczycie stamtąd białe klify Korsyki,

- majestatyczna latarnia na wysokim cyplu Capo Testa – jest to wysokie skaliste wypiętrzenie połączone z lądem wąskim paskiem piasku. Dojedziecie tam ładną panoramiczną drogą wzdłuż zatok Colba i Santa Reparata. Znajduje się tutaj świetny spot surfowy i centrum windsurfingu, to jedno z 3 miejsc na Sardynii z najlepszymi warunkami do surfowania.

Miłą odmianą po urokach plażowania, surfowania czy nurkowania będzie spacer regularnymi uliczkami miasteczka z odwiedzinami w kościele parafialnym San Vittorio, kawa wypita w jednej z kawiarenek na Starym Mieście, kolacja w jednej z dobrych restauracji w okolicy, czy wizyta w pięknej winnicy. Jeśli nie chcecie wyjechać stąd nie zobaczywszy najpiękniejszych miejsc i nie skosztowawszy najlepszych lokalnych potraw, umówcie się na indywidualnie uszytą dla Was wycieczkę z polskim przewodnikiem. – pasjonatą Sardynii.

CO ZOBACZYĆ?

Santa Teresa di Gallura to świetna baza wypadowa do wycieczek, najlepiej dobrze zorganizowanych całodniowych objazdówek z polskim przewodnikiem, na których jednego dnia możecie odwiedzić kilka najciekawszych miejsc, odpoczywać po drodze w odpowiednio dobranych pięknych relaksacyjnych punktach, zjeść obiad czy kolację w sprawdzonym agriturismo, degustować wina w lokalnej winnicy a wracając zatrzymać się na zachód słońca tam, gdzie jest on najpiękniejszy. W wielu z tych miejsc poczujecie się „przeniesieni w czasie” lub jak w bajce.

W okolicy miasteczka możecie podziwiać piękne widoki na wielu ślicznych plażach, np. Cala Grande, Spiaggia Rena Bianca, Spiaggai Li Pultiddu, Cala Balcaccia, Porto Pollo. Inne, piekne, urokliwe plaże, które trzeba odwiedzić w tej okolicy to m. in. Sanbuco, Rena di Ponente, La Marmorata, Valle del’Erica, Porto Pozzo. Nie możecie stąd wyjechać nie zobaczywszy słynnej księżycowej doliny – Valle Della Luna, zwanej także Moon Valley. Jest to fragment wybrzeża na cyplu Capo Testa, składający się z 7 małych zatoczek. Urwiste w tym miejscu wybrzeże usiane jest granitowymi formacjami skalnymi o niesamowitych, bajkowych kształtach. Podczas zachodu słońca gra świateł i cieni tworzy tutaj niesamowite, hipnotyzujące widowisko. Ten kawałek sardyńskiego wybrzeża ma swoich zakochanych w nim bez pamięci fanów, którzy biwakują tam w sezonie. W tej pięknej dolinie można uprawiać trekking, fotografię, plażować i podziwiać niesamowite zachody słońca. Jeśli chcecie przywieźc z wakacji w tym rejonie najpiękniejsze zdjęcia i wspomnienia, wybierzcie się w rejs żaglowcem na Korsykę, gdzie odwiedzicie przyklejone do wysokich białych klifów urokliwe miasteczko francuskie Bonifacio, pospacerujecie po jego wąskich uliczkach, zjecie pyszny obiad w dobrej restauracji w marinie, a następnie wysączycie pyszną kawę na cytadeli, pokosztujecie lokalnego oryginalnego piwa z kasztanów, pożeglujecie między wysepkami Archipelagu La Maddalena, jednym słowem „Ahoj przygodo!" :)

PLAŻE – plaże w rejonie Santa Teresa di Gallura słyną z sugestywnego otoczenia postrzępionych granitowych skał o fantastycznych kształtach i dzikiej przyrody między nimi. Morze jak w wielu miejscach na Sardynii i tu jest krystaliczne i ma charakterystyczny turkusowo-zielony odcień. Plaże, które warto odwiedzić w miasteczku i okolicy to:

Spiaggia di Macchia Mala – jeśli szukacie spokojniej plaży w szczycie sezonu przyjedźcie tutaj. Jest to mała zaciszna plaża, zamknięta z obu stron skałami, piaszczyste zejście do turkusowego morza, z drobnym złotym piaskiem, żadnych barów i wypożyczalni i zwykle mało na niej ludzi. W roku 2013 Legambiente – stowarzyszenie przyrodniczo-ekologiczne zajmujące się m.in. wskazywaniem i odznaczaniem ilością tzw. Vele - "żagli" najpiękniejszym i najbardziej naturalnym miejscom na wybrzeżu całych Włoch, przyznał 3 Vele rejonowi plaż koło Palau, w tym tej właśnie plaży.

Spiaggia di La Rena Bianca – najbardziej znana i uczęszczana z okolicznych plaż. Lubiana przez surferów, jest na niej spot, chroniona przed silniejszymi wiatrami przez cypel Municca i wysepkę Isolotto di Municchedda, bardzo blisko centrum miasteczka. Piasek ma różowawe refleksy, a plaża jest polecana dla rodzin z dziećmi. W pobliżu plaży znajduje się bar. W czasie dobrej pogody i dalekiej widoczności z plaży widać bielejące na horyzoncie klify Korsyki.

Spiaggie di Capo Testa – to dwie plaże obok siebie, ich nazwy to Rena di Ponente oraz Rena di Levante, leżą po obu stronach wąskiego paska piasku, który w dalszej części rozszerza się w słynny okrągły cypel Capo Testa („testa” znaczy głowa lub łeb) i całość rzeczywiście przypomina głowę na cienkiej szyi. Plaże są przepiękne i dzięki temu dziwnemu ukształtowaniu terenu, skierowane do granitowych skalistych okolicznych brzegów, zamiast ku otwartemu morzu. Świetne na rodzinne plażowanie.

Cala Grande – znana piękna plaża na terenie słynnej doliny księżycowej - Valle della Luna, na „głowie” cypla Capo Testa, czyli w rozszerzonej dalszej części tego półwyspy o kształcie głowy na cienkiej szyi. To miejsce uważane przez wielu znawców Sardynii za szczególne, z najbardziej sugestywnym i magicznym krajobrazem, przypominającym stworzony rękami natury wielki granitowy amfiteatr, dzięki ukształtowaniu plaży na mocno zakręcającym półkolu linii brzegowej. Miejsce, które warto odwiedzić!

Cala Spinosa – na północy cypla Capo Testa, otoczona wysokimi skałami, mała plaża-zatoczka, na plaży można pływac i nurkować, a na okoliczne skały się wspinać, uprawiając tzw. nurkowspinaczkę. Wspaniałe miejsce także na snorkeling.

Spiaggia Sciumara - na pewno warta odwiedzenia plaża, wymieniona w 2014 roku przez Bandiera Blu na liście najpiękniejszych włoskich plaż. Drobny piasek, sliczna zielono-turkusowa bardzo płytka woda i dużo natury dookoła. W pobliżu plażyn są hotele, bary i restauracje oraz centrum windsurfingu.

Baia Santa Reparata – nazywana także Rena di La Colba, znajduje się na południe od Capo Testa, drobny i miękki złoty piasek, płytka ziolono-turkusowo woda. Na plaży można znaleźć często occhi di Santa Lucia – małe śliczne muszelki z rysunkiem spirali, wykorzystywane w lokalnym jubilerstwie i rzemiośle.

Spiaggia Licciola – piękna znana plaża w małej miejscowości o tej samej nazwie. Na plażę składają się 2 sąsiadujące zatoczki przedzielone skalnym cyplem, wspaniała plaża na plażowanie z młodszymi dziećmi, a także na snorkeling. W pobliżu plaży znajduje się piękny, wygodny hotel.

Spiaggia del Valle dell’Erica – bajeczna zatoczka na końcu wysuniętego w morze małego cypla, drobny jasny piasek, który w wodzie przechodzi w kolor ochry, rozrzucone finezyjnie tu i ówdzie graniowe skałki – sprawia, że to hipnotyzująca i bardzo urokliwa plaża! Dno dość szybko robi się tu głębokie i plaża jest polecana do nurkowania i snorkelingu.

GDZIE ZJEŚĆ ?

W tym nadmorskim miasteczku zjecie oczywiście pyszne dania rybne i z owocami morza. Polecamy restaurację La Cappannacia, gdzie zjecie min. pyszna potrawę z tuńczyka tartare di tonno, capessante lub insalata di mare – sałatkę z owoców morza. Miejsce jest także chwalone za świetne białe wina i desery. Jeśli marzycie by zjeść doskonały posiłek patrząc na morze, najlepsza będzie restauracja La Gritta.

Niezapomnianym posiłkiem będzie także obiad serwowany na pokładzie żaglowca lub jachtu w czasie rejsu po Archipelagu La Maddalena lub rejsu na Korsykę. Na żaglowcu przemiła załoga poda Wam makaron z małżami owocami morza, gotowane małże z pietruszką i czosnkiem w sosie własnym, sezonowe owoce, domowe wino, pyszną kawę, słodki deser, a na koniec najsłynniejszą sardyńską nalewkę mirto.

Na Korsyce w przyklejonym do skalnym klifów zabytkowym miasteczku Bonifacio zjecie obiad w romantycznej marinie lub na widokowej cytadeli.

Z naszą pomocą możecie umówić się na tipica cena sarda – prawdziwą sardyńską ucztę w którymś z lokalnych agroturismo, gdzie poznacie smaki sardyńskiej kuchni na bazie mięsa, tradycyjne lokalne dania, desery, miejscowe wina, nalewki. Po drodze na sardyńską kolację można odwiedzić bardzo ciekawe miasteczka i wioski w głębi lądu np. wieś Bassacutena z budynkami malowniczo wkomponowanymi w granitowe skały. Sardyński posiłek możecie zjeść w małym, zacisznym, klimatycznym gospodarstwie, ale także w dużej eleganckiej strukturze z basenem i SPA, np. Tenute Pilastru. Taka indywidualna kulinarna wycieczka może być połączona ze zwiedzaniem po drodze prehistorycznych nuragów np. Nuraghi Li Murru. W naszej ofercie wycieczkowej jest wiele atrakcji związanych z kuchnią sardyńską – jedną z najzdrowszych kuchni świata.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • bliskość Korsyki i Costa Smeraldy
  • rejsy żaglowcem
  • plaże wyróżnione przez Legambiente oraz Bandiera Blu
  • snorkeling
  • cypel Capo Testa
  • wieża Torre di Longosardo
  • rzymskie kamieniołomy
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość