Stintino

Bardzo znane i wspominane w każdym przewodniku miejsce, głównie z powodu pięknej plaży La Pelosa. Ta niewielka nadmorska miejscowość leży na północno-zachodnim krańcu Sardynii, niemal na końcu wydłużonego, sięgającego na północ półwyspu o tej samej nazwie Stintino. Na samym końcu półwyspu znajduje się słynna La Pelosa, a kawałeczek dalej strzelają z morza w góre wysokie skalne brzegi wyspy Asinara. To właśnie na niej żyli kiedyś rybacy i pasterze, którzy założyli wioskę Stintino, po tym, jak zostali z wyspy wypędzeni. Wschodnia część półwyspu Stintino to wiele slicznych plaż z białym, drobnym i miękkim piaskiem. Natomiast po stronie zachodniej jest bardziej surowo, wybrzeże jest tu raczej skaliste. Wśród kilkunastu ślicznych plaż w okolicy miasteczka Stntino są Spiaggia L’Ancora, Spiaggia di Punta Negra, Cala Lupo, Spiaggia di Tamerici, Spiaggia di Punta Elice. W pobliżu tych bajecznych plaż znajdziecie duży wybór wygodnych i pięknie urządzonych apartamentów w rezydencjach i eleganckich, 4 i 5 gwiazdkowych hoteli. Ich otoczenie jest dobrze przygotowane na przyjęcie turystów, są wypożyczalnie leżaków i parasoli na plażach, centra surfowe, nurkowe, wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego. Dookoła półwyspu leżą rozrzucone na morzu mniejsze wyspy i wysepki, m.in. Isola Piana, Isola della Pelosa.

Do Stintino turyści dotrą z nieodległego lotniska w Alghero, z portu promowego w Porto Torres, a także z lotniska i portu promowego w Olbii. To dobra baza wypadowa do zwiedzania całej północy Sardynii a także zachodniego wybrzeża, warto wybrać się także w głąb wyspy. Na południe od Stintino, na początku półwyspu znajduje się prężny ośrodek turystyczny Tonnara Saline, stoi tam stara urokliwa wieża strażnicza z 1572 roku, w pobliżu plaża Spiaggia delle Saline. Samo miasteczko Stintino jest dość spokojne, wieczorami w małym centrum zapełniają się restauracje, jak na nadmorskie miasteczko z rybacką przeszłością przystało, zjecie tu głównie potrawy z ryb, owoców morza. Wieczorem miło jest pospacerować miejskimi uliczkami w centrum miasteczka, podziwiając oświetlone przystanie jachtowe. W okolicy znajdą się otwarte do późna dyskoteki i lokale. W zamkniętych ośrodkach turystycznych organizowane są przyjęcia przy basenach. Latem odbywa się w Stintino duża impreza kulturalna - "Stintino Summer Festival". W miasteczku organizuje się także 3 ciekawe festy, czyli święta regionalne. W lipcu Sagra del Polpo, kiedy to można gratis lub za niewielką opłata posmakować różnych potraw z ośmiornicy, w sierpniu urządzane są w Stintino regaty La Regata della Vela Latina, natomiast we wrześniu świętuje się dzień patronki miasta – festa della Beata Vergine della Difesa, czyli święto błogosławionej dziewicy.

Kilka słów o samej wyspie Asinara, czyli Isola Asinara. Ma ona ok. 51 km. kw., w 1885 została zagospodarowana przez państwo, założono na niej kolonię karną oraz szpital. W 1997 więzienie i szpital zamknięto i na bardzo cennej przyrodniczo wyspie utworzono Park Narodowy Parco Nazionale dell’Asinara. Na wyspie mnóstwo dzikiej przyrody, unikatowy w rejonie basenu Morza Śródziemnego ekosystem, biegają tam dzikie białe osiołki, żyjące na wolności konie, dziki, muflony i lata mnóstwo ptactwa morskiego i drapieżnego. Wyspę można zwiedzać tylko z przewodnikiem, jeżdżąc autobusem, jeepem lub wędrując piechotą. Dopływa się tam łodzią, stateczkiem, motorówką wyruszając z portu turystycznego w Stintino lub Porto Torres.

CO ROBIĆ?


Spędzając wakacje w Stintino lub w okolicy oczywiście wypada się wybrać choć raz na wyspę Asinara. Asino znaczy osioł i właśnie od tego zwierzęcia wzięła swoją nazwę ta skalista wyspa, pełna rzadkich i chronionych roślin oraz zwierząt. Żyją tu bowiem rzadkie osiołki albinosy. Wybierając się na jedną z naszych szytych na miarę wycieczek w kameralnym gronie, możecie popłynąć na wyspę Asinara katamaranem. W czasie rejsu czeka na Was pyszny i obfity obiad na bazie ryb i owoców morza. W Stintino i okolicy możecie jeździć na rowerze lub motorze, pływać kajakiem, rowerem wodnym, wypożyczyć motorówkę samodzielnie lub ze skipperem. Otaczające półwysep Stintino wysokie skalne brzegi i klify kryją śliczne małe plaże, z których część jest dostępna tylko od strony morza.  Za cel jednej z wycieczek koniecznie obierzcie bliskie Alghero – duże eleganckie miasto z piękną starówką, pełną sklepików z biżuterią i ozdobami z korala. Do tego zabytkowego , zwanego „Małą Barceloną” miasta wybierzcie się najlepiej na całe popołudnie. Pospacerujcie po wąskich urokliwych uliczkach oraz na wysokich murach bastionów, odpocznijcie w cieniu zabytkowych wież, wypijcie kawę w którejś z kawiarni z widokiem na morze, zjedzcie kolację z ryb i owoców morza przy uchodzącym za jeden z najpiękniejszych zachodów słońca przy Lido di Alghero.


W Stintino znajdziecie dobre centra sportów wodnych i bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu kitesurfingu. W jaskiniach, w rejonie Capo Caccia, w pobliżu Alghero możecie uprawiać ekscytujące nurkowanie jaskiniowe, a na klifach tego pięknego skalnego cypla uprawiać wspinaczkę, a także pokonać górską drogę ubezpieczoną – ferrata del cabirol.Najpiękniejsze miejsca w tej części Sardynii możecie odwiedzić w miłej atmosferze, z polskim przewodnikiem, podczas uszytej dla Was na miarę indywidualnej wycieczki w kameralnym gronie. Może to być wycieczka do Alghero, na Capo Caccia i do groty Neptuna. Możecie także ruszyć z nami w niesamowitą podróż kulinarno-winiarską w głąb Sardynii, odwiedzić małe miasteczka i wioski, poznając na miejscu ich bogate tradycje kulinarne, pospacerować po winnicach i wziąć udział w doskonałych degustacjach, zjeść wielką sardyńska ucztę w którymś z lokalnych agriturismo.


CO ZOBACZYĆ?


Wybrzeże w rejonie Stintino jest niezwykle zróżnicowane i morze dookoła wąskiego półwyspu kryje ogromne bogactwo podwodnego życia. Jeśli lubicie snorkeling lub nurkowanie, ujrzycie tutaj pod wodą mnóstwo różnych ryb i innych morskich stworzeń. Nie zapominajmy, że jesteśmy tutaj blisko Koralowego Wybrzeża, można się więc wybrać na nurkowanie ze sprzętem w profesjonalnym gronie wśród raf koralowych.
Miejscem, które warto w okolicy zobaczyć jest Argentiera, jeden z wielu na Sardynii śladów górniczej przeszłości. To teren opuszczonych kopalni, miejsce pełne klimatycznych, sugestywnych widoków. Szyb kopalniany i część dawnej górniczej osady pozostawiono nietkniętą i objęto ochroną prawną, natomiast na pozostałej części powstał nowoczesny ośrodek turystyczny. W okolicy jest wiele miejsc na coraz bardziej popularny w ostatnich latach sposób kontaktu z naturą – tzw. birdwatching, w specjalnie przygotowanych stanowiskach możecie nie ingerując w życie przyrody obserwować ptaki, np. na cyplu Capo Falcone czy przy stawie Stagno di Casaraccio Pilo. Miasta i wioski w głębi lądu, które warto odwiedzić w czasie wakacji nad Zatoką Asinara, to na pewno duży ośrodek kulturalny i naukowy i piękne miasto Sassari, Trinita’ d’Agultu e Viniola, Tempio Pausania.

PLAŻE

Stintino słynie przede wszystkim z plaży La Pelosa, którą zobaczycie w każdym przewodniku o Sardynii, jednakże na półwyspie jest wiele innych bajecznych plaż.

La Pelosa - jedna z „plażowych wizytówek” Sardynii. Piasek przypomina tu śnieżnobiałą mąkę, a woda jest krystaliczna i błękitno szmaragdowa i płytka na dużej odległości od brzegu. Z plaży cudowny widok na wyspę Asinara oraz hiszpańską wieżę strażniczą. W sezonie bardzo dużo ludzi tutaj plażuje, ale poza sezonem to miejsce z bajki...

Spiaggia Pelosetta – kamienisto-piaszczysta mała zatoczka na północ od słynnej La Pelosa, umiejscowiona naprzeciw Wyspy Asinara i wyspy Isola Piana. Znajdziesz tu piękne widoki i krystaliczną wodę, a w pobliżu plaży bary, punkty usługowe, wypożyczalnie.

Spiaggia di Punta Elice – długa i rozległa plaża zaraz na początku półwyspu Stintino na jego północnym brzegu. Jej kolejne odcinki noszą nazwy Le Saline, Ezzi Mannu, di Pazzona e di Pilo.
Znajduje się tu średniej grubości bardzo jasny piasek, troche malutkich kamyków, krystaliczna woda o zielonym odcieniu z przebłyskami turkusu, dno piaszczyste i płytkie. Na tyłach plaży trochę wydm, duży staw Stagni di Pilo, mnóstwo śródziemnomorskiej roślinności. Dookoła ciągnie się urokliwe skaliste wybrzeże.

Spiaggia di Capo Falcone – piękne miejsce zupełnie na północno-zachodnim krańcu lądu Sardynii, na końcu półwyspu Stintino. Jest tu mnóstwo fantastycznych skał, maleńkich zejść do morza, fantastyczne widoki, miejsce gdzie bywa sokół wędrowny. Stoi tu Torre del Falcone – "wieża sokoła” z XV wieku.

Porto Ferro – urokliwa dość duża plaża na północ od Cypla Capo Caccia na obrzeżach rezerwatu Parco Conte, w kształcie półksiężyca. Od prawej strony zamyka ją wysokie wzgórze z hiszpańską wieżą strażniczą. Plaża lubiana jest przez pasjonatów surfing. Tutejszy piasek jest ciemniejszy, ale drobny i miękki, woda krystaliczna i płytka na sporej odległości od brzegu.

GDZIE ZJEŚC?

Lokalni smakosze, a także turyści polecają w Stintino restaurację L’Ancora Porticciolo. Oczywiście w tych okolicach musicie spróbować dań rybnych i owoców morza. Typowym daniem lokalnym jest zuppa di patate ed aragosta, czyli zupa z ziemniaków i langusty oraz polpo in agliata, ośmiorniczki doprawione czosnkiem, oliwą, serem. Jeśli zapragniecie wybrać się na sardyński tradycyjny posiłek w agriturismo, warto pojechać do gospodarstwa agroturystycznego Sa Mandra. Gdy natomiast zapragniecie zwiedzić winnicę i wziąć udział w degustacji win, polecamy winnicę Santa Maria La Palma i Sella & Mosca w oklicach Alghero. W programie jednej z naszych szytych na miarę wycieczek w tym rejonie są ciekawe elementy kulinarno-kulturalne. Możecie spędzić z polskim przewodnikiem poranek u pasterzy, wyjść z nimi w pole, obejść farmę, posłuchać o ich prostym i szczęśliwym życiu i pracy, spróbować wytwarzanych przez nich produktów w 100% bio, zjeść w przemiłej i gościnnej atmosferze śniadanie. Inna ciekawą możliwością jest udział w warsztatach kulinarnych, wspólny wypiek sardyńskiego chleba, makaronu, obserwacje z prowadzenia ogrodu i hodowli zwierząt. Na takiej wycieczce poznacie smak autentycznej Sardynii.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • bliskość wyspy Asinara
  • piękne plaże, w tym słynna La Pelosa
  • Parco Nazionale dell’Asinara
  • liczne święta i eventy
  • podróż kulinarno-winiarska
  • birdwatching
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość