TORRE DI CORSARI, MARINA DI ARBUS, PISCINAS

Piękno dzikiej przyrody, cudowne nadmorskie wydmy, bajeczne dzikie i często puste plaże, turkusowo zielone morze, wspaniała kuchnia i wina, a także wesołe i pyszne święta regionalne - to wszytsko w wielkim skrócie czeka na turystów gotowych odkryć uroki tej części Sardynii. Na południe od długiej zatoki Golfo di Oristano nie spotkacie już, tak jak powyżej, wielu jezior i stawów. Wybrzeże w tym rejonie im dalej na południe, tym jest bardziej urozmaicone, urokliwe, ze smaczkiem rozległych dziewiczych wydm oraz majestatycznego morza, rozbijającego się o wysokie brzegi. W pobliżu plaż morze śródziemnomorskiej makii, dużo pięknie kwitnących krzewów i palm, co nadaje tym miejcom bardzo egzotyczne i śródziemnomorskie klimaty. Niewielu jest tu za to turystów. Tym, co najbardziej wyróżnia ten fragment wybrzeża spośród innych na Sardynii są cudowne, wysokie wydmy okalające wiele plaż i nietknięty przez cywilizację krajobraz.

To tutaj odczuwa się najwyraźniej, zieloność i dzikość Zielonego Wybrzeża, czyli Costa Verde. W głębi lądu znajduje się natomiast kilka ciekawostek – np. postindustrialne klimaty w krajobrazie prowincji Iglesias, stare kopalnie, opuszczone górnicze osady, tajemnicze groty i mityczne świątynie. Jeżdżąc panoramicznymi serpentynami lokalnych dróg możecie podziwiać, jak wszystko to przegrywa z wszędobylską przyrodą i tonie w zieleni. Wysokie na 100m wydmy Dune Piscinas znajdują się w patrymonium UNESCO. To bardzo cenny przyrodniczo teren. Wydmy są wciąż w ruchu z powodu stale wiejących wiatrów. W pobliżu rosną leśne i krzewiaste zagajniki, m.in. ginepri, czyli jałowce, a wśród nich mnóstwo zwierząt. Możecie tu podczas spaceru spotkać dzikie króliki, jelenie, bażanty, tropy lisów czy żbików. Cały teren to rezerwat przyrodniczy. Te w Piscinas to nie jedyne wydmy w tym rejonie. Podobne spotkacie w pobliżu Torre Dei Corsari. W tej części wybrzeża możecie spędzić Wasze wakacje na Sardynii mieszkając w jednej z uroczych małych nadmorskich miejscowości np. Marina do Arbus czy Torre dei Corsari, w jednym z kilku luksusowych ośrodków 4 i 5 gwiazdkowych hoteli. Znajdą się wśród nich miejsca z oferta skierowaną do rodzin z dziećmi lub z atmosferą idealną na romantyczną podróż. W pobliżu słynnych wydm piscinas polecamy stojący wprost na plaży, otoczony wydmami hotel. Łączy on w niesamowity sposób atmosferę sztuki z fascynacją otaczająca przyrodą i poszukiwaniem głębokiego relaksu. Jest to idealne miejsce dla osób marzących o wakacjach w stylu slow&chic, z dala od gwarnych ośrodków turystyki masowej. Goście mogą tutaj skorzystać z niezwykle bogatej oferty zabiegów Spa, relaksacyjnych, terapeutycznych, upiększających, a także praktykować jogę czy medytować pod okiem nauczyciela, a nawet spotkać osobiście znanych włoskich artystów, zapraszanych tutaj do tworzenia sztuki inspirowanej pięknem otaczającej hotel przyrody.

CO ROBIĆ?

Podczas wakacji na Zielonym Wybrzeżu możecie cieszyć się urokami spokojnego plażowania bez tłumów innych turystów, uprawiać snorkeling, popłynąć w rejs po morzu, umówić się na tour po winnicach czy wycieczkę enogastronomiczną z warsztatami kulinarnymi w programie. Możecie wybrać się na konną przejażdżkę po plaży, wyprawę po okolicy na motorze, skuterze czy rowerze. Ta część wybrzeża to raj dla surferów, możecie więc uprawiać tu windsurfing i kitesurfing.

Nieco dalej od wybrzeża na Costa Verde czekają na wakacyjnych odkrywców interesujące miasteczka np. Guspini, Montevecchio, Iglesias. Pierwsze z nich, Guspini, leży pomiędzy górami Monte Arcuentu, a wspomnianymi najsłynniejszymi wydmami Sardynii Dune Piscinas. Miasteczko jest urocze, otaczone gajami oliwnymi. Macie dużą szansę trafić tutaj na jedno z wielu świat regionalnych, np. wiosenną festa di Sant’Isidoro, czy wielką wystawę tradycyjnych noży sardyńskich Arresojas. Podczas sierpniowego aż 8 dniowego święta Festa di Santa Maria organizowany jest w Guspini wyścig konny, barwna procesja, występy grup regionalnych, koncerty i degustacje. W pobliżu miejscowości możecie odwiedzić pozostałości nuragów i osad z czasów cywilizacji nuragicznej, czyli sprzed ok. 2 tysięcy lat p.n.e. Należy do nich m.in. Nuraghe do Santu Sciori lub Nuraghe Nuraxi Fenu.

Natomiast Montevecchio i Iglesias to miejscowości znane przed wszystkim z powodu starych kopalń i pozostałości po dawnych latach rozkwitu górnictwa na tych terenach. Niewielu turystów wie, jak starą wyspą pod względem geologicznym jest Sardynia i jak ciekawy to teren jeśli chodzi o minerały. Tutejsze góry zbudowane z wapieni i łupków są o wiele starsze od reszty gór w basenie Morza Śródziemnego. Już ok. 4500 lat temu wydobywano tutaj i przetapiano ołów, srebro i miedź. Wiele na temat minerałów Sardynii dowiecie się w Parco Geominerario di Ingurtosu.Na wyżynie Montevecchio, co znaczy Stara Góra, w XIX wieku powstało wiele kopalń ołowiu i cynku. Działały one do lat 60. XX wieku i należały do najważniejszych w Europie. W niewielkim Montevecchio możecie więc zwiedzić teren starej kopalni, największej takiej w Europie do lat 50. XX wieku oraz obejrzeć interesującą wystawę o życiu górniczej osady w dawnych czasach. Sugestywne wrażenie robi opustoszała górnicza osada, kościół i dawny szpital. Dużo większe miasto Iglesias to dawny ważny ośrodek lokalnego górnictwa, bito tu nawet własną monetę. W centrum miasteczka możecie pospacerować elegancką główną ulicą Corso Matteotti lub krętymi uliczkami starówki, a także odpocząć w ciszy w pięknej katedrze Santa Chiara. Pochodzi stąd znany włoski malarz Foiso Fois. Tu również toczą się ciekawe święta i festy np. sugestywna wielkanocna procesja zakapturzonych postaci w białych szatach. Tutejsze zwyczaje związane z Wielkim Tygodniem pozostały niemal niezmienione od XVII wieku. W lipcu odbywa się tu duża wystawa rękodzieła sardyńskiego, w sierpniu zaś odbywają się w Iglesias aż 3 różne święta, m.in. fest ku czci patronki miasta Santa Chiara.

CO ZOBACZYĆ?

Inne ciekawe cele wycieczek w głąb lądu to wioska Arbus, znane z produkcji tradycyjnych sardyńskich noży arrasoias, Grotta di San Giovanni w pobliżu Domusnovas, czyli jedyna na sardynii jaskinia, do której możecie wjechać samochodem. W tej ogromnej jaskinii płynie rzeka, a wzdłuż niej biegnie malownicza droga. Po przejechaniu w ten sposób ok. 900 m dojeżdżamy do baru i restauracji.

Jadąc na północ w głąb lądu, możecie odwiedzić interesujące Groty Is Zuddas w Santadi. Zobaczycie w nich imponujących rozmiarów stalaktydy i stalagmity oraz skalne formacje o fantastycznych kształtach. Jeśli traficie tu w pierwszą niedzielę sierpnia, możecie zobaczyć Matrimonio Mauritano, czyli wesele mauretańskie. Jest to widowiskowa ceremonia zaślubin o mauretańskich korzeniach.

Na terenie lasu Marganai Foresta Demaniale Marganai znajduje się ogród botaniczny Giardino Montano Linasia. Znajdziecie tu wszystkie gatunki flory sardyńskiej oraz ok. 100 gatunków obcych.

Jadąc dalej na zachód wzdłuż wybrzeża dojedziecie do najbardziej wysuniętego na południe punktu Sardynii – Capo Teulada. To piękny malowniczy cypel, na którym warto się zatrzymać jadąc drogą wzdłuż południowego wybrzeża i zrobić piękne zdjęcia. W najwyższym punkcie cypel ma wysokość 223 m.n.p.m. Stojąc na końcu cypla jesteśmy dokładnie 189 km od wybrzeży Afryki. U podnóży skalnych ścian tego cypla znajduje się wiele ciekawych morskich grot i jaskiń. Można do nich zajrzeć tylko od strony morza, podczas rejsów po morzu organizowanych z portu w Teulada lub w Porto Pino. Na cyplu jest kilka ścieżek. Można zostawić auto przy drodze i przejść się po półwyspie. Rozciągają się z niego zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne plaże i morze.

CO ZOBACZYĆ?

Birdwatching, czyli obserwacje ptaków w ich naturalnym środowisku, możecie uprawiać np. na jeziorze Stagno di Santa Maria di Neapolis. Innym terenem do pięknych obserwacji przyrodniczych i miejscem do zrobienia bajecznych zdjęć będą oczywiście wydmy, otaczające miejscowe plaże. Dalsze wycieczki w tej części wyspy mogą Was poprowadzić m.in. na 2 cudne wysepki u południowo-zachodnich krańców Sardynii - wyspę Isola Sant’ Antioco oraz wyspę Isola di San Pietro. Na pierwszą z nich wjedziecie mostem, a na drugą dopłyniecie motorówką, jachtem lub stateczkiem turystycznym. Na obu wysepkach są śliczne portowe miasteczka, dzikie plaże, urokliwe porty i miejsca bardzo ciekawe archeologicznie. Wśród miejsc wymienianych jako absolutnie obowiązkowe punkty wakacji na Costa Verde wymienia się oczywiście wydmy Piscinas, plaże Torre dei Corsari, najczęściej kopalnię Miniera di Serbariu blisko miasta Carbonia. Tam odwiedzicie podziemia i miejsca pracy dawnych górników - groty Is Zuddas. Często polecane do odwiedzenia miejsce w tym rejonie to mityczna Świątynia Antas. Oddawano tu kiedyś cześć mitycznemu przodkowi Sardyńczyków tzw. Sardus Pater. Świątynia stoi w bardzo malowniczym miejscu. Wybierzcie się także na piękną plażę Cala Domestica w pobliżu nadmorskiego miasteczka Buggeru. Na plażę wejdziecie przez krótki skalny tunel. Naprzeciw plaży wznoszą się wysokie klify, a z sąsiedniej plaży prowadzi na nie w górę ścieżka górników "sentiero di minatori". U góry czekają na was fascynujące widoki na dużą część wybrzeża i wielki skalny łuk widoczny tylko z tego miejsca w okolicy. Jadąc jeszcze dalej na południe wzdłuż wybrzeża, będziecie mogli podziwiac fantastyczne widoki z drogi biegnącej wysoko nad tafla turkusowego morza. Ujrzycie tutaj wystającą z morza wysoką na 133 m skałę. Jest to Pan di Zucchero – wielka skalna "kostka cukru". Niedaleko możecie odwiedzić starą kopalnię w Porto Flavia oraz śliczną plażę Spiaggia Masua.

PLAŻE

Spiaggia di Piscinas – zdecydowanie najsłynniejsza plaża na Costa Verde. Jest to przyrodniczy, śródziemnomorski raj o długości 7 km, z wysokimi na ok. 60-70 m. wydmami. Na plaży w dużej mierze dzikiej, znajdziecie bar i wypożyczalnie leżaków i parasoli. Wizyta na tej plaży to obowiązkowy punkt programu podczas Waszych wakacji na Sardynii spędzanych w rejonie Costa Verde.

Torre dei Corsari – to znaczy wieża korsarzy lub piratów. Chodzi o strażniczą wieżę hiszpańską Torre di Flumentorgiu, postawioną tu, by ostrzegała w razie najazdu piratów saraceńskich. Znajdziecie tutaj biały drobny piasek i piękne kolory wody oraz bajkowe krajobrazy pełne dzikiej sardyńskiej przyrody.

Spiaggia di Scivu – kolejny raj dla poszukiwaczy dzikiej, śródziemnomorskiej przyrody w najlepszym wydaniu. Nie ma tu żadnych barów ani lokali, a otoczenie plaży jest całkowicie naturalne. Charakteryzują ją bajeczne morze i fantastyczne widoki, a także dość wysokie, wyrzeźbione przez morze i wiatry skały, które zamykają częściowo plażę na tyłach.

Marina di Arbus – plaża znajduje sie w miejscowowsci o tej samej nazwie – Marina di Arbus. Jest długa na 2 km i ma ciekawy różowo-czerwony odcień piasku. Kolor ten związanym jest z dodatkiem żelaza w ziemi. Tutejsze dno jest bardzo płytkie, dlatego też plaża polecana jest również dla małych plażowiczów. Jest tu parking, bary i wypożyczalnie.

CO ZJEŚĆ?

Wśród najczęściej podawanych w tym rejonie potraw znajdziecie spaghetti alla bottarga, czyli spaghetti z ikrą z tuńczyka lub cefala – sardyńskim kawiorem. Spaghetti podaje się tu często także z ricci, czyli z pastą z jeżowców. Zapewne na stole znajdą się także maloreddus, czyli małe lokalne kopytka z maki razowej, podawane polane sosem pomidorowym, często z dodatkiem kiełbasy lub wieprzowiny. W lokalnym menu królują także zupy rybne. Trzeba spróbować także pilau, czyli dania ze smażonych, opiekanych ośmiorniczek, krewetek i innych owoców morza w sosie z oliwy z oliwek, pomidorów z dodatkiem cebuli, bazylii i pieprzu.

Popularne miejsca i atrakcje:

  • wakacje w stylu slow&chic
  • wydmy pod patrymonium UNSECO
  • grota, do której można wjechać samochodem
  • mityczna świątynia
  • stare kopalnie
wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość