Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

Villa Bulcrini z basenem, Quartu Sant Elena

Włochy / Sardynia / Zatoka Cagliari

Elegancka, śródziemnomorska, kameralna rezydencja z basenem, otoczona 3 hektarami  zadbanego ogrodu i sadu, w przylegającym od wschodu do Cagliari mieście Quartu Sant Elena. 15 minut autem do najbliższych plaż, 20 minut do pięknej plaży Poetto.

Lokalizacja – Quartu Sant\'Elana, Sardynia południowo-wschodnia

Pokoje  -  pokoje 2 osobowe z łazienkami,

Apartamenty – 1 i 2 pokojowe z aneksem kuchennym, osobna willa z  3 sypialniami,  

Wyposażenie pokoi - łazienka z prysznicem, bezpłatne Wi-fi, TV, klimatyzacja, kosmetyki kąpielowe, suszarka do włosów,

Wyżywienie – BB 

Rodzaj kuchni

Obfite śniadania na bazie lokalnych produktów, własne owoce.

Opis hotelu

Komfortowa i klimatyczna rezydencja z basenem, otoczona 3 hektarami  zadbanego ogrodu i sadu, w przylegającym od wschodu do Cagliari mieście Quartu Sant Elena. 15 minut autem do najbliższych plaż, 20 minut do pięknej plaży Poetto. Oferuje eleganckie i świetnie wyposażone pokoje 2 osobowe z łazienkami, apartamenty 2 pokojowe 4 osobowe  z aneksem kuchennym oraz 2 małe wille 4-6 osobowe. Apartament 2 pokojowy z dużym umeblowanym tarasem.  W jednym z mieszkań łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Osobna mała willa z 3 sypialniami. W pokojach i apartamentach bezpłatne Wi-fi, TV, klimatyzacja, kosmetyki kąpielowe, suszarka do włosów. Przy basenie wygodne leżaki, w ogrodzie barbecue, wiele miejsca na swobodny relaks pod drzewkami pomarańczowymi, granatu i wśród śródziemnomorskiej roślinności.

Zlokalizowana między Cagliari a rejonem Villasimius, stanowi dobrą bazę wypadowa do zwiedzania i stolicy Sardynii i plażowania na cudownych plażach-zatoczkach na wschodnim krańcu południowego wybrzeża. W pobliżu port turystyczny w Capitana, z którego możecie wybrać się w piękny rejs po rejonie Villasimius . Na okolicznych plażach liczne centra sportów wodnych. Z lotniska w Cagliari 25 km.

Spędzając wakacje w tym rejonie wybierzcie się z nami na ciekawe wycieczki w kameralnej grupie z poslkim przewodnikiem :

Wycieczka do winnicy

Rejs w rejonie Capo Carbonara

 

region
  • basen
  • pokoje z łazienkami i apartamenty z aneksem kuchennym
  • obfite śniadanie w cenie
  • 25 km z lotniska w Cagliari

Miasta w tym regionie:

Cagliari

Stolica Sardynii, której dawna nazwa brzmiała Karalis – skalne miasto, ma bardzo stare fenickie korzenie, pod miastem, szczególnie w północno wschodniej części stolicy, do dziś ciągną się podziemne korytarze i rozległe komory wydrążone w skale przez Fenicjan. Największa z komór, która przetrwała do dziś ma 2500 mkw. Spacerując po mieście na każdym rogu spotkacie się ze śladami historii, pamiątkami panowania kolejnych najeźdźców, którzy na przestrzeni wieków chcieli na Sardynii panować i czerpać z niej korzyści, którzy często wpłynęli także na sardyńską architekturę, kulturę, sztukę, zdobnictwo a także na miejscowe dialekty. Znajdziecie więc w Cagliari wykuty w skale rzymski amfiteatr Amfiteatro Romano z II wieku. Urządzano w nim widowiska z dzikimi zwierzętami, a nawet przedstawiano bitwy morskie. Władający przez pewien czas miastem i częścią Sardynii Aragończycy wznieśli na wzgórzu nad miastem Castello, dzisiejszą urokliwą starówkę, późniejszy władcy miasta Pizańczycy, znacznie je rozbudowali.

Pula

Miasteczko Pula leży nad Zatoką Aniołów na zachód od Cagliari. To miejsce gdzie wakacje nad ciepłym morzem łączą się w szczególny sposób z starożytną historią Sardynii i oryginalną kulturą jej mieszkańców. W pobliżu głównej plaży tej modnej wakacyjnej miejscowości znajdziecie ruiny fenickiego miasta Nora z IX wieku przed naszą erą, pokryte kunsztownymi mozaikami, z amfiteatrem i świątyniami. Na tyłach tej samej plaży stoi skromny romański kościółek Sant Efisio, spod którego co roku w maju, od ponad 350 lat wyrusza wielka ogólnosardyńska procesja – pielgrzymka i maszeruje do centrum stolicy. Jest to największa i najbarwniejsza impreza folklorystyczna w całym basenie Morza Śródziemnego. Miasteczko ma trochę ponad 7 tys. stałych mieszkańców, latem centrum i nadmorskie dzielnice wypełniają się turystami.

Chia

W rejonie Chia na zachodnim krańcu Zatoki Aniołów leżą najpiękniejsze na południowym wybrzeżu Sardynii plaże. Niemal jak w lustrze, znajdziemy tu odbicie plaż z przeciwległego, północnego krańca Sardynii – piękne plaże z jasnym piaskiem i szmaragdowym morzem, otoczone granitowymi, kreatywnie ukształtowanymi skałami. W ich pobliżu czekają na turystów prześliczne rezydencje, hotele o podwyższonym standardzie, apartamenty i niezależne wille z prywatnymi ogrodami. Chia to nadmorska dzielnica schowanego w głębi lądu Domus de Maria, ładnego miasteczka o średniowiecznym klimacie i ciekawych festach i świętach regionalnych i folklorystycznych. Jeśli spędzacie wakacje w tym rejonie, to warto wybrać się do miasteczka na kolację lub spacer. Nazwa miejscowości oznacza „Dom Marii”. Miasto ma bardzo ciekawą historię, jak wiele sardyńskich miejscowości. Sięga ono prehistorii. Świadczą o tym liczne ruiny z epoki nuragicznej, punickiej, czasów Fenicjan i Rzymian.

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

 

National Geographic:

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy