Blog

02.02.2017

Jak się dostać na Sardynię?

thumbnail

Kiedy wylądowałam po raz pierwszy na Sardynii, 7 lat temu, dostanie się na te magiczną wyspę nie było tak proste jak dziś. Nie było jeszcze żadnych lotów bezpośrednich z Polski, ja po raz pierwszy poleciałam do Rzymu i przepłynęłam na Sardynie promem z Civitavecchia do Olbii. Nigdy nie zapomnę oszałamiającego widoku zbliżających się  do promu wybrzeży Sardynii w świetle wschodzącego słońca, które oglądałam o poranku z  pokładu promu.

Dziś macie do wyboru następujące możliwości dostania się na Sardynię z Polski:

   

 LOTY BEZPOŚREDNIE :

LINIE RYANAIR Warszawa - Cagliari oraz Kraków - Cagliari , pierwsze połączenie od końca marca do października, natomiast to drugie połączenie funkcjonuje już cały rok, co pięknie świadczy o zacieśnieniu więzów polsko-sardyńskich J Tymi połączeniami lądujecie na południu wyspy. Uwaga – Polacy z południa kraju mają blisko do Bratysławy, stamtąd także jest połączenie na Sardynię – Bratysława  - Alghero, działa od kwietnia do października.

LINIE WIZZAIR Warszawa – Alghero oraz Katowice – Alghero, oba połączenia od połowy czerwca do połowy września. Tymi liniami dolecicie z Polski w cześć północno-zachodnią Sardynii.

LINIE EASYJET Berlin - Olbia oraz Berlin - Cagliari - rodacy mieszkający w części zachodniej kraju maja blisko do Berlina , stamtąd , ostatnio najtańszym, Easyjetem dolecicie do Olbii lub do Cagliari, to jedyne połączenie tanimi liniami lotem bezpośrednim z Olbią – czyli z Sardynią północno wschodnią – rejonem uznawanym przez wielu znawców Sardynii za najpiękniejszy i najciekawszy turystycznie – tutaj Czekaja na Was plaże uznawane za najbardziej „karaibskie” na wyspie, tutaj znajdziecie atrakcje Szmaragdowego Wybrzeża i najpiękniejszy na Morzu Śródziemnym Archipelag La Maddalena...

POŁĄCZENIA Z PRZESIADKĄ – austriackie linie AIRBERLIN proponują bardzo wygodne połaczenie z 2 miast Polski – Krakowa oraz Warszawy . Cały lot trwa od 5 do 9 godzin, w cenie biletu jest już Duzy bagaż, o którego nie musicie martwic się w Berlinie, komfort lotu i jakość obsługi są zdecydowanie wyższe od tych w tanich liniach lotniczych.

INNE POŁĄCZENIA Z PRZESIADKĄ – możecie dolecieć na Sardynię z różnych miast w Polsce oraz w krajach ościennych z przesiadką np. w Mediolanie, Rzymie, Frankfurcie, Brukseli itp..., liniami meridiana, Airberlin, Alitalia, Swiss i innymi, w ramach naszej usługi wakacyjnego concierge możemy opracować dla Was „rozeznanie połączeń lotniczych” pod katem interesującego Wasz terminu, ilości osób, preferencji miejsca wylotu.

LOTY CZARTEROWE BIUR PODRÓŻY – duże biura podróży, np. Itaka, wyprzedają wolne miejsca w swoich lotach czarterowych, jednym z takich połączeń jest lot Warszawa-Olbia w każdą niedzielę i środę od 16 czerwca. Nasz touroperator Wakacje na Sardynii pomoże Wam zorganizować taki przelot.

PROMY NA SARDYNIĘ - coraz więcej polskich rodzin i grup decyduje się przejechać z kraju samochodem i odbyć miły rejs przez Morze Śródziemne na Sardynię. Macie duży wybór promowych przewoźników z kontynentu na wyspę – CorsicaSardinia Ferries, Grimaldi Lines, Moby, Tirrenia, GNV...Możecie płyną z Livorno, Piombino, Genui, Civitavecchia i dopłynać do Olbii, Golfo Arabci, Cagliari lub Porto Torres. Możecie także przybyć na Sardynie promem z Korsyki, jeśli marzy Wam się połączenie na wakacje tych 2 wysp. UWAGA – nasz touroperator Wakacje na Sardynii MA MOŻLIWOŚC BUKOWANIA BILETÓW NA PROMY NA SARDYNIĘ DLA NASZYCH KLIENTÓW. 

PRYWATNE LOTY SAMOLOTEM, HELIKOPTEREM - z każdego miasta w Polsce możecie udać się na Sardynię  prywatnym samolotem, jetem i wylądować  na General Avviation w Obii  - prywatnym lotnisku Costa Smeralda. Tutaj powita Was Wasz concierge i odjedziecie komfortowym pojazdem wprost do willi czy rezydencji.

HELIKOPTEREM NA SARDYNIĘ  -inną ciekawą opcją jest lot helikopterem. Najpierw przelot z Polski samolotem do Rzymu, a stamtąd 55 minut lotu na magiczną wyspę. Jeśli zarezerwowana przez willa czy posiadłość ma swoje lądowisko dla helikopterów, wylądujecie od razu w pobliżu miejsca zamieszkania i udacie się na plażę...

Na razie tyle, jeśli pojawią się nowe możliwości i połączenia, natychmiast Was o tym poinformuję :)

Biuro podróży Wakacje na Sardynii moze kupić Wam bilety na Sardynię , pomoże dobrać najlepsze połączenia, zorganizuje transfer, apartament przy plaży, hotel z basenem, pomoże wybrać sie na wycieczkę z przewodnikiem. Zapraszamy na wakacje na Sardynii!

 

 

avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram