FAQ - Częste pytania i odpowiedzi

Kiedy najlepiej pojechać na wakacje na Sardynii?

Sardynia jest piękna i ciekawa przez cały rok. Aby miło plażować, najlepiej wybrać się na Sardynię od maja do końca października. Nawet do połowy listopad na południu wyspy woda w morzu jest jeszcze ciepła. W maju woda morska jest odrobinę chłodniejsza po okresie zimowym i kąpiele są krótsze, ale warto wiedzieć, że na Sardynii woda w morzu w styczniu ma taką temperaturę jak nasz Bałtyk latem. Plaże są puste lub niemal puste do połowy czerwca.

Najwięcej ludzi i najbardziej dotkliwy upał jest w sierpniu, choć w lipcu jest prawie tak samo gorąco. W tym okresie na Sardynii najwięcej się dzieje – kluby na plażach pełne ludzi i otwarte do późna dyskoteki. W nadmorskich miasteczkach można zobaczyć letnie festiwale, wydarzenia kulturalne i koncerty. Szczególnie dużo jest ich na Szmaragdowym Wybrzeżu – wtedy zjawiają się tam znani piosenkarze i dają koncerty. Woda w morzu pozostaje ciepła do końca października, czasem ludzie kąpią się jeszcze w I połowie listopada.

Poza sezonem plażowania, warto się wybrać na Sardynię w inne miesiące by uprawiać sporty lądowe, zwiedzać, brać udział w niezwykle barwnych świętach i festynach np. w czasie Karnawału czy Wielkanocy. Warto się tu wybrać na Sylwestra lub Boże Narodzenie.

Czy znajdę tutaj hotele, apartamenty lub wille przy plaży i blisko centrum jakiejś miejscowości – barów, restauracji, sklepów?

Oczywiście, mamy w ofercie wiele takich miejsc – hotele z wyżywieniem i basenami, domy, wille oraz apartamenty w rezydencjach. Nie będzie problemem znalezienie takiego lokum, gdzie i do plaży i do centrum miasteczka dojdziecie spacerem.

W jaki sposób zarezerwujemy noclegi? Komu prześlemy zaliczkę? Czy możemy otrzymać fakturę?

Jesteśmy oficjalnym, pełnoprawnym tour operatorem, osoby zdecydowane na rezerwację otrzymują od nas invoice pro forma do zapłaty. Przesyłacie zaliczkę rezerwacyjną, otrzymujecie fakturę, potwierdzenie rezerwacji oraz Wasz Voucher. Zaliczki wynoszą 30-50% ceny rezerwacji.

Czy, jeśli z ważnych powodów będziemy musieli odwołać wakacje, otrzymamy zwrot choć części zaliczki?

Rezerwując wakacje z naszą pomocą otrzymacie warunki umowy, w tym warunki rezygnacji z rezerwacji. Są one różne w zależności od hotelu, willi, rezydencji. Niezależnie od tego, oferujemy naszym klientom ubezpieczenie Grupy ALIANZ – Globy Giallo, które za niewielką opłata zależną od ceny rezerwacji umożliwia zwrot zaliczki w przypadku nieprzewidzianych okoliczności. Zwrot poniesionych kosztów organizacji wakacji następuje po udowodnieniu wynikłych problemów – np. zaświadczenie lekarskie.

Czy musimy wynająć auto?

Warto mieć do dyspozycji auto choć na część pobytu, ale mamy w ofercie wiele miejsc pozwalających spędzić udane wakacje na Sardynii bez auta. Aby móc zobaczyć ciekawe miejsca oddalone od hotelu, apartamentu czy willi, polecamy wybrać się na nasze wycieczki z polskim przewodnikiem, na których zapewniamy także transfery.

Poza tym komunikacja publiczna na Sardynii działa dobrze i często jest chwalona przez turystów z całego świata, w razie potrzeby udostępnimy szczegółowe informacje na ten temat. Można także wynająć rowery lub skutery i zwiększyć w ten sposób mobilność na wakacjach. W grę wchodzi także zamówienie transferów w konkretne miejsca.

Czy znajdziemy tutaj hotele lub apartamenty dla rodzin z dziećmi?

Jak najbardziej – mamy w ofercie rozsiane na całej wyspie rezydencje i hotele nastawione konkretnie na zapewnienie idealnych warunków do spędzenia rodzinnych wakacji – są w nich baseny z płytką częścią, usługi baby sitting, działają Mini Cluby dla młodszych dzieci i Junior Cluby dla nastolatków, urządzane są animacje, zajęcia w grupach oraz treningi sportowe.

W każdej części wyspy znajdziecie także ciekawe miejsca dla młodszych turystów – aquaparki, wesołe miasteczka, parki rozrywki, akwaria do zwiedzania. W naszej ofercie wycieczkowej są także pozycje stworzone z myślą o dzieciach.

Gdzie w sierpniu na Sardynii jest najmniej ludzi?

Na zachodnim oraz południowo-zachodnim wybrzeżu. Jednak w każdej części wyspy są plaże mniej uczęszczane, czasem znane tylko miejscowym i osobom, które zaufają nam w kwestii organizacji sierpniowych wakacji na Sardynii. Udzielimy szczegółowych informacji na ten temat.

Gdzie znajdziemy najwięcej wycieczek, rozrywek, dyskotek, klubów?

Zdecydowanie na Szmaragdowym Wybrzeżu oraz w całym rejonie północno-wschodnim. Nie znaczy to oczywiście, że w innych rejonach będziecie się wieczorami nudzić – w każdym nadmorskim miasteczku co wieczór w sezonie wiele się dzieje, centrum każdej większej miejscowości wypełnia się wieczorem ludźmi, lokale, lodziarnie i sklepy są otwarte do bardzo późna, dookoła gra muzyka, urządzane są koncerty, festyny, letnie festiwale, eventy, degustacje, kluby na plażach otwarte są do późna, rozstawia się tzw. „bancarelle” – stoiska z rękodziełem, pamiątkami oraz lokalnymi przysmakami.

Czy na Sardynii są plaże dla psów?

Oczywiście, jest ich wiele. Jeśli wybieracie się na Sardynię z ukochanym czworonogiem, dysponujemy wszystkimi potrzebnymi informacjami, które się Wam przydadzą. Co więcej – wiele hoteli i rezydencji chętnie przyjmuje gości razem z psami, szczególnie z tymi niewielkimi.

Jaka jest pogoda wiosną i jesienią na Sardynii? Kiedy pada deszcz?

Na Sardynii deszcz zaczyna lekko padać w drugiej połowie listopada, szczególnie na północy, potem pada najmocniej na całej wyspie w styczniu, jeszcze trochę w lutym i marcu. Nie są to jednak całodniowe ulewy i szare dni, z którymi kojarzy nam się jesień w Polsce.

Tutaj pada intensywnie przez chwilę, po czym znowu wychodzi słońce. Na Sardynii jest ok. 300 słonecznych dni w roku! Miesiącami, w których deszcz nie występuje są czerwiec, lipiec i sierpień. W ostatnich latach na Sardynii pada coraz mniej, co bardzo martwi rolników i winiarzy.

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony