Blog

04.04.2017

Majówka na Sardynii

thumbnail

Magiczna wyspa bez tłumów turystów, bez upału, z bardzo przyjaznymi cenami i rozkwitającą w pełni śródziemnomorską przyrodą – taką Sardynię możecie poznać w maju. Uwaga !!!– odwiedzenie wyspy w tym czasie może grozić nieuleczalnym zakochaniem się w jej uroku... Wiosna to idealny czas, żeby móc w pełni odczuć wszystkie zalety Sardynii – morze jest już na tyle ciepłe, że możliwe są kąpiele, plażujemy przy tym na pustych lub niemal pustych plażach. To ogromna zaleta tego okresu – domyślacie się pewnie, że wszystkie te bajeczne puste plaże widoczne na wszelkich zdjęciach Sardynii w Internecie i w przewodnikach, w sezonie nie są takie puste. Natomiast w maju możecie cieszyć się ich urodą bez sąsiadów-plażowiczów.

Majowy przedłużony weekend to świetny czas na kilkudniowy romantyczny wypad we dwoje, krótkie rodzinne wakacje lub pełna atrakcji podróż w grupie przyjaciół. Krótki pobyt w kameralnym hoteliku przy plaży może być niezwykle romantycznym prezentem, niespodzianką dla ukochanej osoby. Dla rodzin z mniejszymi dziećmi to lepszy czas niż lipiec czy sierpień – niemowlęta i maluchy w wieku przedszkolnym o wiele lepiej znoszą wiosenne temperatury, rodzice nie muszą tak martwić się o ewentualne skutki mocnego słońca i upału. Maj to także idealna pora na uprawianie sportów, trekking, kolarstwo, enduro, wędrówki górskie i nordic walking. Wspaniale jest móc właśnie wiosną pędzić panoramicznymi drogami na klifach wzdłuż wybrzeża lub górskimi trasami. W tym wszystkim nie przeszkadza wtedy upał, temperatury są idealne na zdrowy wysiłek fizyczny, wspaniale zwiedza się także miejsca związane z historią i prehistorią Sardynii, poznaje wciąż autentyczną, rdzenną kulturę w głębi wyspy oraz odwiedza ciekawe lokalne festy. Jest jeszcze jedna zaleta wiosennego wyjazdu na Sardynię – miejscowi są bardzo zadowoleni z obecności turystów w tym czasie, chętnie wychodzą na przeciw ich potrzebom, dzielą się pięknem swojej wyspy, wspaniale nawiązuje się wtedy znajomości i przyjaźnie.

Wycieczki podczas majowych wakacji na Sardynii

Kilka pięknych przygód i przeżyć, które warto sobie podczas majowego pobytu na Sardynii zafundować, to:

- rejs po archipelagu La Maddalena, to bezcenne doświadczenie móc odwiedzić rajskie wysepki archipelagu niemal w samotności, poczuć się na którejś z nich jak na „bezludnej wyspie”,

-  trekking na plażę Cala Goloritze’ – jedną z najpiękniejszych plaż Europy, ukrytą pod wysokimi skalnymi zboczami gór Gennargentu schodzących do morza nad zatoką Orosei. Wędrówka nie jest długa i ciężka, spacerują tam często rodziny z dziećmi, trwa ok. 1,5 godz., piękno plaży wynagradza wszelkie trudy spaceru,

- przejażdżka autem, jeepem, rowerem lub motorem jedną z panoramicznych tras – np. z Alghero do Bosa na północno-zachodnim wybrzeżu lub z jedną z kilku niezwykle widokowych dróg na Szmaragdowym Wybrzeżu – tutaj jadąc wzdłuż wybrzeża możecie podziwiać lśniące na morzu wysepki archipelagu.

- kibicowanie uczestnikom Giro d’Italia – drugiego z największych kolarskich wyścigów świata, tegoroczna trasa wiedzie właśnie przez Sardynię, rusza w pierwszy weekend maja z Alghero, przez Olbie, Tortoli do Cagliari.

- udział w jednym z licznych majowych festynów kulinarnych, tzw „sagra”, np. Święto Truskawek w Arborea, Święto Wina w Atzara czy słynne Święto Małż w Olbii.


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram