Villasimus i Costa Rei

Finezyjnie ukształtowany półwysep Capo Carbonara z tętniącym życiem modnym kurortem Villasimius oraz rozłożone leniwie długie spokojne plaże Costa Rei, czyli Królewskiego Wybrzeża – oto w skrócie krajobraz wschodniego krańca południowego wybrzeża Sardynii. Rozdziela je rozległy cypel Capo Ferrato, na którym bazaltowe skały porastają piniowe zagajniki. Oczywiście bliższe poznanie tych okolic odsłania przed spragnionymi oryginalnych wakacyjnych przeżyć turystami mnóstwo niespodzianek, np. małe dzikie plaże ukryte za majestatycznymi granitowymi skałami i mokradła pełne flamingów i ptactwa wodnego. Niesamowita ukryta na dnie morza gigantyczna Madonna - opiekunka morskich rozbitków, otwarte całą noc modne dyskoteki, tajemnicze wysepki i plaże niedostępne od strony lądu na obszarze Area Protetta di Capo Carbonara. Te ostatnie odwiedzicie podczas rejsu żaglowcem lub innym statkiem. Będzieci mogli podziwiać także lokalne festyny i święta z degustacjami, barwnymi procesjami, muzyką i tańcami. Znajdą się tutaj plaże długie, dobrze wyposażone dla rodzin z dziećmi, jak np. Spiaggia Simius czy Giunco, ale także zaciszne małe zatoczki jak ta w Torredelle Stelle czy w Porto Sa Ruxi. Te, które spośród dziesiątek plaż w tym rejonie koniecznie trzeba odwiedzić, to Spiaggia del Riso, Spiaggia Simius, Punta Molentis, Cala Sinzias, Spiaggia di Costa Rei, Spiaggia di Santa Giusta, Lo Scoglio di Peppino. Ta część Sardynii jest świetnie przygotowana na przyjęcie turystów. Znajdziecie tutaj piękne trasy rowerowe, centra sportów wodnych, porty turystyczne, wypożyczalnie motorówek, skuterów, rowerów i motorów. Miłośnicy szybkiej jazdy krętymi drogami z widokiem na morze znajdą między Villasimius a Costa Rei jedną z najpiękniejszych i najbardziej widokowych tras na Sardynii.

I Villasimius, i nieco mniejsze Costa Rei, to prężne wakacyjne ośrodki, wieczorami w sezonie pełne życia, muzyki i otwartych do późna restauracji, lokali oraz dyskotek. Możecie tu uprawiać wszelkie sporty wodne, jak np. snorkeling, żeglarstwo, diving, a także nurkowanie jaskiniowe i wśród podwodnych wraków. Możecie także pływać na SUP i w kajaku, zwiedzać okolicę rowerem, skuterem czy motorem, a także jeździć konno. Na cyplu Carbonara jeździ w sezonie tzw. navetta – miejski autobus łączący miasteczko z kilkoma plażami oraz portem turystycznym.

W rejonie Villasimiusi Costa Rei czekają na najbardziej wymagających gości śliczne, zadbane i bardzo eleganckie hotele 4 i 5 gwiazdkowe i rezydencje z basenami. Poza szeroką ofertą usług i atrakcji turystycznych w tym rejonie, można także wynająć prywatne wille z obszernymi ogrodami, położonych niedaleko plaży, które nadają się zarówno dla jednej jak i dla kilku zaprzyjaźnionych rodzin. Możecie tu spędzić piękne i wyrafinowane wakacje np. w rezydencji z basenem o powierzchni 800 metrów kwadratowych, 3 restauracjami, z nową koncepcją kuchni z show cooking. W rezydencji organizowane są wieczory z muzyką na żywo i uroczyste kolacje. Znajdziecie tam winiarnię z szerokim wyborem win lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Znajdziecie tam 4 bary, z czego jeden przy basenie i jeden na plaży. Pełny relaks zapewnią dodatkowe usługi kosmetyczne i terapeutyczne jak thalassoterapia, zabiegi z hydromasażem, wodorostami, masaże i refleksoterapia. Jest oczywiście miniklub dla dzieci od 4 do 12 lat i osobny klub dla nastolatków od 13 do 17 lat, oferujący także wycieczki dla młodzieży. Do dyspozycji są 4 korty tenisowe, wielofunkcyjne boisko, siatkówka plażowa, kręgle, tenis stołowy i łucznictwo. W pobliżu hotelu znajduje się pole golfowe na 18 dołków, jest możliwość uprawiania pod okiem profesjonalnego trenera jogi, pilatesu lub joggingu. To przykładowy opis jednego z wielu luksusowych miejsc na południowo-wschodnim wybrzeżu Sardynii, w których możecie przeżyć najpiękniejsze wakacje. Wiele z tych miejsc jest zlokalizowanych bardzo blisko plaż i posiada szeroką ofertę usług skierowaną do rodzin z dziećmi. Zakochani znajdą tutaj także urocze butikowe hotele idealne na romantyczne wakacje we dwoje.

Na okolicznych plażach zobaczycie niesamowite formy skalne o różnych kolorach – ten fragment wybrzeża jest bardzo interesujący pod względem skał i minerałów. Nawet laik zauważy, że otaczające plaże skały, które wydają się „przewrócone” na bok i wypchnięte przez niesamowite siły nad powierzchnię ziemi, składają się z różnych, kolorowych warstw. Gwarantujemy, że zrobicie tu niesamowite zdjęcia. Dookoła półwyspu rozciąga się szmaragdowe morze, bardzo cenne przyrodniczo. Dlatego postanowiono chronić je prawnie i stworzono tutaj rezerwat Area Protetta di Capo Carbonara. Obejmuje on cześć lądu i część obszarów morskich, dlatego właśnie na niektóre plaże dostaniecie się tylko od strony morza. Ciekawe miejscowości w głębi lądu, które warto odwiedzić w rejonie Villasimius i Costa Rei, to np. San Vito, ojczyzna spotykanego jedynie na Sardynii instrumentu launeddas, a także rolnicza osada Muravera z bardzo kolorowymi muralami na budynkach lub Orroli z ciekawymi stanowiskami archeologicznymi. W okolicy jest kilka dobrych winnic, których wina zdobywają nagrody i odznaczenie DOC. Produkuje się tu m.in. świetne Cannonau Capo Ferrato. Jedną z bardziej znanych i poważanych lokalnych winnic jest Cantina di Castiadas. Niedaleko stąd znajduje się stolica Sardynii Cagliari, gdzie możecie wybrać się na eleganckie zakupy, zwiedzanie miasta i kolację w dobrej restauracji.

Rejon Villasimius i Costa Rei to idealne miejsce dla miłośników przyrody. Przebiegające w okolicy trasy piesze, konne, rowerowe i motorowe w rezerwatach Area Protetta di Capo Carbonara, Oasi di Colostrai e Feraxi oraz Oasi di Capo Ferrato zapraszają na odkrywanie fascynujących krajobrazów i spotkania z przyrodą. Te rezerwaty chronią unikalne ekologicznie tereny – wydmy, stawy, zalewiska, laguny pełne endemicznych, chronionych roślin i ptactwa wodnego oraz lasy pełne zwierzyny. Tereny tych rezerwatów to świetne miejsca do uprawiania nordic walkingu, niespiesznego spacerowania i podziwiania piękna przyrody. Jeśli jesteście miłośnikami fotografii przyrodniczej, to tutaj macie szansę zrobić wspaniałe zdjęcia i uprawiać tak popularny ostatnio birdwatching, czyli obserwacje ptaków w ich naturalnym środowisku. To szczególnie piękne tereny dla pasjonatów jazdy konnej - możecie konno jeździć po plaży, po lagunie, po otaczających wybrzeże zielonych wzgórzach i lasach. Jeśli lubicie góry, znajdziecie piękne trasy trekkingowe na Monte Ferru i Monte Arbu. Żyją tam jelenie, dziki, rysie, susły i orły. Warto tutaj wspomnieć, że przyrodnicze tereny południowej Sardynii w 2016 według GSTC (Global Sustainable Tourism Council) są w Europie najlepszym celem dla ekologicznie zaangażowanych turystów. W tym wyścigu Sardynia pokonała pokonała ponad dwustu kandydatów i aby zwyciężyć musiała spełnić rygorystyczne normy dotyczące ochrony środowiska, lokalnej społeczności i tożsamości. Tereny, które zwyciężyły w tej rywalizacji to gminy Cagliari, Domus de Maria, Muravera, Pula i Villasimius, więc ta informacja dotyczy także Costa Rei.

Spędzając Wasze wakacje na Sardynii w Villasimius, Costa Rei lub w okolicy, możecie wziąć udział w jednym z wielu lokalnych festynów, często połączonych z degustacjami i ciekawymi występami. Jeden z nich to wrześniowa Festa di Santa Maria w Villasimius. Biorą w niej udział grupy folklorystyczne, które zjeżdżają do Villasimius z okolicznych wiosek i miasteczek. Przyjeżdżają śpiewacy, grajkowie słynnego sardyńskiego instrumentu „launeddas”, można w tym czasie zobaczyć również ukwiecone wozy ludowe ciągnięte przez woły. Innym ciekawym świętem regionalnym jest Sagradella Madonna del Naufragio, również w Villasimius. To święto Matki Boskiej Patronki Rozbitków. Obchody mają miejsce w połowie lipca, wokół wyspy Isoladei Cavoli, gdzie na morskim dnie na głębokości kilku metrów stoi gigantyczna figura Madonny. Przepływają tam wtedy łodzie rybackie, a uczestnicy tej sugestywnej morskiej procesji sypią kwiaty do morza. W rejonie Królewskiego Wybrzeża ciekawe święta odbywają się np. w miasteczku Castiadas, Festa di San Giovanni Battista w czerwcu oraz lipcowe święto na cześć Madonny di Carmine.

Jeśli Wasz wypoczynek na Sardynii spędzicie właśnie na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy, nie zabraknie w nim urokliwych plaż, dobrej rozrywki, ekscytujących atrakcji, rdzennej kultury i folkloru. W ramach uszytych dla Was na miarę indywidualnych wycieczek w kameralnym gronie z polskim przewodnikiem możecie popłynąć żaglowcem w rejonie Capo Carbonara lub odbyć konną wycieczkę po plaży albo lagunie. Warto również znaleźć chwilę by odbyć pasjonującą i pełną oszałamiających krajobrazów przejażdżkę jeepem lub motorem z postojem na sardyński brunch u pasterzy, a także poznać najpiękniejsze zakamarki górskiego rezerwatu Sette Fratelli. W tym rejonie można także obserwować stada dzikich koni pasących się na równinie Gesturi, zwiedzić największy kompleks nuragiczny na Sardynii w Barumini albo zwiedzić fenickie miasto Nora.  Chętni wyzwań mogą przejechać na Harleyu Davidsonie sentiero blu lub sentiero verde – dwie niezwykle panoramiczne i pełne serpentyn drogi wzdłuż wybrzeża w rejonie Villasimius i Costa Rei. Marzycie jeszcze o czymś szczególnym? Na pewno możemy Wam w tym pomóc!

 

 

 

Villasimus i Costa Rei

Miasta w tym regionie:

HOTELE

wycieczka_sardynia_49 logo-4 apartamenty_z_basenem_sardynia_49 16 logo0 logo_home logo-header1x logo-skypoland pobrane logo apartamenty_sardynia_79 hotele_sardynia_152 apartamenty_sardynia_296

Opinie

Marlena z rodziną

wrzesień 2017

Jesteśmy oczarowani przepiękną i gościnną Sardynią.Jej fantastyczne widoki,różnorodne krajobrazy oraz przemili mieszkańcy sprawiają,że pragnie się wracać,co zresztą zamierzamy niebawem uczynić, a wszystko to dzięki wspaniałej Monice,która tak serdecznie się nami zaopiekowała i z wielką starannością odkryła przed nami uroki i smaki tej cudownej wyspy. Moniko to była wielka przyjemność podróżowania z Tobą poprzez kręte drogi Gallury na prawdziwe Sardyńskie Uczty,które to między innymi uczyniły naszą wyprawę tak ogromnie udaną .
Dziękujemy bardzo i do zobaczenia!
Marlena i Bartek 

Paraside Resort 5* 

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Bartosz z Łomianek

sierpień 2017

Pani Moniko dziękujemy za fajny pobyt i wycieczki. Dzięki Pani Sardynia nas zauroczyła. Nie zdążylismy pożegnac się osobiscie wiec teraz to robimy:-D  Pozdrawiamy Ania, Piotr, Olga, Marysia i Bartek z Łomianek:-D

Capo Ceraso Resort

Rejs katamaranem

Wycieczka Dzika Sardynia

Krzysztof z rodziną

Hej!
My dopiero zeszliśmy z katamaranu! Było fantastycznie.... to mało powiedziane było jak u dziadka, tylko my, cały katamaran dla nas, poczęstunek jak zwykle porcje dla konia. Krzysztof kierował katamaranem, sami pływaliśmy pontonem i słów brak jaki cudny jest ten człowiek.....
 Bardzo dziękujemy!

Marcin i Ola na bezludnej wyspie

sierpień 2017

MONIKA.... Ola zachwycona ..... Dzięki za  niesamowitą wycieczke taxi boat na bezludną wyspsę na archipelagu, którą nam zorganizowałaś!
Wrócilismy. Wszystko OK. Bylo naprawde super. Marco łodzią przywiózl nas prosto do hotelu. Nigdy nie zapomnimy tego dnia...

Wycieczka na bezludną wyspę

Romantyczna kolacja na plaży

Maksymiliana

lipiec 2017

witamy, dziękujemy za piękne wakacje, noclegi w super autentycznych sardyńskich gospodarstwach, rejs katamaranem był meeega! 

wszyscy zachwyceni, naprawdę super było ☺️ dziękujemy, szkoda że dziś już wyjeżdżamy...

Agroturystyka Guthiddai

Agroturystyka Sa Mandra

Rejs katamaranem

Michał

sierpień 2017

Witam Pani Moniko. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji wakacji, polecony przez Panią hotel był doskonały, dziękujemy także za świetnie spędzony dzień na wycieczce, do usłyszenia. Pozdrawiamy

Hotel Cala di Lepre

Rejs żaglowcem

Wycieczka Dzika Sardynia

 

Ewa z rodziną

sierpień 2017

Witam, na zorganizowanym przez Państwa rejsie żaglowcem po archipelagu było przesympatycznie. Kapitan i załoga rozpieścili nas pysznym jedzeniem, plaże piękne i ogólnie wycieczka suuuper, bardzo dziękujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni!!:)
Ewa z rodziną

Rezydencja Morska

Rejs żaglowcem

Renata z Poznania

czerwiec 2017

Właśnie przeglądam zdjęcia z pobytu na Sardynii.  Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe wspomnienia, wspaniała wyspa i ludzie.

Muszę powiedzieć, że przez te 4 dni, które spędziliśmy pod Pani opieką były bardzo męczące - w sensie bardzo, bardzo pozytywnym. Zobaczyliśmy Sardynię i Korsykę ze strony "tubylca". Mamy ogromną liczbę zdjęć z miejsc, gdzie bez Pani, Pani Moniko na pewno byśmy nie dotarli- małe miasteczka, ale jakże urokliwe, małe, przytulne knajpki, w których można było zjeść i wypić lokalne przysmaki np. piwo z kasztanów. 

Nie ukrywam, że jedno z piękniejszych miejsc, jakie widziałam to zatoka na Korsyce i widok z klifu na morze. Oglądanie zdjęć ma to do siebie, że tęskni się za miejscami gdzie się było i za ludźmi, których się poznało. Myślę, że jeszcze wrócimy na Sardynię i wtedy się spotkamy. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny niż Pani mogła nas powitać w tak urokliwym miejscu i pokazać nam to, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Pozdrowienia dla Pani i wszystkich, których poznaliśmy dzięki Pani,

Rejs na Korsykę

Tadeusz z rodziną

Wrzesień 2016

Witamy po wakacjach Pani Moniko! Nie pisaliśmy od razu, bo ciężko było się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Na początku zachwyciło nas przede wszystkim morze; bywaliśmy już na wakacjach we Włoszech i myśleliśmy, ze tamto morze jest piękne, ale sardyńskie morze przerasta po prostu wszelkie oczekiwania! Nasi synowie nie rozstawali się z rurkami i maskami. Nasz apartament U Marianny w Porto San Paolo był czyściutki i dobrze wyposażony, a Marianna bardzo miła. Kiedy była mała awaria z prądem, przyjechała w ciągu godziny i pomogła. Bardzo sprawdził się dla dzieci niewielki basen na podwórku, do którego mieliśmy dostęp. Na plażę Porto Taverna często chodziliśmy pieszo, autem podjeżdżaliśmy do tych dalszych. Najbardziej spodobały nam się Porto Istana oraz plaże na przylądku Coda Cavallo. Cieszymy się, że wybraliśmy drugą połowę września, bo nie było już tak gorąco i mało ludzi na plażach. Wieczorami w San Teodoro wciąż sporo się działo i kupiliśmy tam fajne pamiątki. Dziękuję także za wycieczkę po Szmaragdowym Wybrzeżu i wszystkie opowieści o wielkich tego świata, którzy tam bywają. Na pewno wrócimy znowu na Sardynię, wtedy także poprosimy Panią o pomoc, serdecznie pozdrawiamy z zimnej i deszczowej Polski!

 

Krzysztof i Elżbieta

Sierpień 2016

Droga Pani Moniko! Piszemy, by podziękować za wakacje, które zorganizowała Pani dla naszej rodziny w lipcu 2016. Zaproponowana przez Panią willa bliziutko plaży na Szmaragdowym Wybrzeżu okazała się strzałem w dziesiątkę. Możliwość znalezienia się na pięknej plaży w każdej chwili, kiedy przyszła nam na to ochota, nasza wielka piękna weranda z widokiem na morze i bliskość Porto Cervo – to było dokładnie to, o czym marzyliśmy. Nasze dzieci wciąż wspominają rejs z oglądaniem delfinów, ja i kuzynka wieczory spędzone na Piazzetta oraz targ w San Pantaleo, a nasi mężowie tour po winnicach. Żałujemy tylko, że nie zdecydowaliśmy się na ten rejs katamaranem i na pewno nadrobimy te zaległości następnym razem. Pani nieoceniona pomoc jako nasz wakacyjny concierge, pełna dyspozycyjność, bezcenne porady i pomysły związane z atrakcjami dla dzieci – za to wszystko serdecznie dziękujemy i polecamy Pani profesjonalne usługi wszystkim znajomym w kraju!

Piotr i Ola z dziećmi

Czerwiec 2016

A może wakacje na Sardynii?!?! 

Tak brzmiało nasze pierwsze pytanie w styczniu 2016 roku - jak tylko usiedliśmy do planowania nadchodzących wakacji. Sardynia okazała się strzałem w 10! Ale zacznijmy od początku: nieśmiało marzyliśmy o wakacjach na Sardynii, wakacjach nie z popularnych biur podróży tylko takich naszych - stworzonych specjalnie z myślą o nas, dla nas i pod nas! No tak: łatwo powiedzieć a zdecydowanie trudniej zrobić... Dlatego kontakt jaki nawiązaliśmy z Panią Moniką Szredel był dla mnie bardzo istotny, a jak się później okazało - to było to! Dzięki Pani Monice mogliśmy spokojnie, bez pośpiechu przebierać w oferowanych przez nią lokalizacjach, miejscach noclegowych, miejscach postojowych, gastronomii, wycieczkach. Trzeba jasno sobie powiedzieć: nie były to łatwe decyzje, ale nigdy ich nie żałowaliśmy - właśnie dzięki Pani Szredel, która odpisywała i odpowiadała na każde nasze pytanie, rozwiewała każdą naszą wątpliwość, była do dyspozycji w zasadzie przez cały czas tu w Polsce, a także tam już na miejscu: gdzie odebrała nas z portu, pojechała z nami i oprowadziła nas po naszej "rezydencji". Jej optymizm, nie schodzący z ust uśmiech i niesamowite pokłady empatii sprawiły, że czuliśmy się na tej pięknej wyspie bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Wycieczki jakie zostały nam zaproponowane przeszły nasze wszelkie wyobrażenia: wyprawa żaglowcem na archipelag La Maddalena (wspaniałe przeżycie nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci: możliwość kąpieli i opalania się na plażach dostępnych tylko od strony morza, obiad na pokładzie z menu dla dzieci i dla dorosłych z przepysznym sardyńskim winem i przesympatyczną załogą), czy chociaż wycieczka jachtem na Korsykę, podczas której to my decydowaliśmy, kiedy i gdzie chcemy zrobić sobie przerwę na opalanie, czy chociażby kosztowanie przepysznych owoców i słodkości z lampką szampana, podziwiając cudowne i zapierające dech w piersiach krajobrazy... Mogłabym tak pisać jeszcze długo - ale niestety pomimo ogromnych chęci nie da się przelać na papier tego wszystkiego czego doświadczyliśmy na tej wspaniałej wyspie. I tu kieruję swoje podziękowania właśnie Pani Monice, dzięki której te wakacje na Sardynii przewyższyły nasze oczekiwania. Zakochaliśmy się w Sardynii, pokochały ją także nasze dzieci i każde z nas zostawiło tam cząstkę siebie.

Karol z rodziną

Lipiec 2016

Nie odkrylibyśmy Sardynii tak pięknej i malowniczej bez pomocy i wiedzy wspaniałej przewodniczki, jaką jest Monika i jej zespół. Organizują cudowne wakacje od pierwszego do ostatniego dnia urlopu. 

 

Renata z rodziną

Lipiec 2016

Degustacja win w jednej z sardyńskich winiarni polecanej i zorganizowanej przez Monikę po prostu wyśmienita. Wspaniale dopasowane wina to przystawek i ten smak wyrafinowany! Rejs statkiem na Korsykę i sama Korsyka to jedno z wielu miejsc, które naprawdę warto zobaczyć - przepiękne plaże, morze, zabytki, stare uliczki i widoki, niezapomniane wrażenia uwiecznione na zdjęciach w naszym rodzinnym albumie. Jest co wspominać!!! :) Rejs statkiem po archipelagu Sardynii to coś wspaniałego, co polecam wszystkim, którzy choć raz odwiedzą wyspę. Lazurowe morze otoczone złocistymi plażami i piękną przyrodą. Polecamy również obiad z kapitanem, zmierzeniem się z kapitańskim sterem i skokami ze statku do błękitnej wody.

 

Marta z rodziną

czerwiec 2017

Dzień dobry, pani Moniko, przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale mieliśmy małe zamieszanie po powrocie. Chciałam bardzo podziękować za organizacje naszego pobytu oraz super opiekę! Jesteśmy pod wrażeniem Sardynii oraz Pani. Będziemy Panią polecać. Dziękujemy i do usłyszenia!

Paradise Resort 5*

Rejs żaglowcem na Archipelag La Maddalena

Wycieczka dzika SardyniaKontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość