Piszą o nas

Wycieczkia do Alghero i Groty Neptuna

Włochy / Sardynia / Alghero i Wybrzeże Koralowe

Alghero to miasto położone na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Dzięki swojemu hiszpańskiemu nastrojowi miasto stało się jednym z popularniejszych celów podróży turystów.

Alghero ma wiele historycznych nazw, pierwszą z nich jest „Mała Barcelona”. Nazwa ta została nadana podczas panowania Hiszpanów, dzięki którym mieszkańcy przejęli tradycję, kulturę, a także język kataloński (nawet nazwy ulic w mieście są zapisane w języku włoskim i katalońskim). Kolejną nazwą miasta jest „citta delle luce”, czyli „miasto światła”. Jest to związane z białym kolorem ścian domów, typowych dla hiszpańskiej oraz katalońskiej architektury. Ostatnią znaną nazwą jest „Citta dei coralli”- „miasto korala”, odwołującą się do „żywych kamieni”, które wydobywane są na terenie Alghero. Dzięki swojej głębokiej, czerwonej barwie są najbardziej wartościową lokalną biżuterią (prawie na każdym kroku można zakupić mały drobiazg zrobiony z prawdziwego korala).

Zanim zaczniemy zwiedzać centrum miasta, udamy się do Groty Neptuna, która według legend była siedzibą nimf. Do jaskini zejdziemy po liczących 654 stopnie schodach „Escala del Cabriol”, co po katalońsku znaczy „kozie schody”. Cały ten wysiłek wynagrodzi nam przepiękna i zapierająca dech w piersiach panorama na zatokę oraz wyspę Foradada. Grota Neptuna to sieć korytarzy, które natura przyozdobiła unikalnymi stalaktytami i stalagmitami. Podczas wizyty będzie nam towarzyszyć sardyński przewodnik, który opowie o pochodzeniu i rozwoju tego miejsca oraz podzieli się z nami ciekawostkami dotyczącymi tej jaskini.

Następnym etapem naszej wycieczki jest wyprawa do centrum miasta, gdzie każdego zafascynuje urok kolorowych i ozdobionych kopułkami kościółków, takich jak np. Chiesa di San Michele. Znajdziemy tam również wąskie kamienne uliczki, piękne budynki w hiszpańskim stylu oraz przede wszystkim antyczne wieże obronne otaczające miasto, będące elementem stałej fortyfikacji.

W wolnym czasie można się wybrać na spacer po okolicy wzdłuż wybrzeża lub udać się na zakupy do centrum miasta.

Zapraszamy do odwiedzenia popularnego butiku projektanta mody Antonio Marrasa, urodzonego właśnie w Alghero. Dzięki swojemu talentowi stał się sławny na całym świecie projektując ubrania dla francuskiego domu mody Kenzo.

Na obiad polecimy wam jedną z najlepszych restauracji w centrum miasta, gdzie będzie można skosztować typowo katalońskich specjałów, takich jak homar po katalońsku. Polecamy również szczególnie dania z ryb i wyśmienitych owoców morza.

W drodze powrotnej przewidziana jest przerwa w lokalnej winnicy Santa Maria La Palma, znanej dzięki musującemu winu sardyńskiemu Vermentino Akenta, dojrzewającemu w morskich głębinach koralowej zatoki. Do tego czeka nas degustacja sardyńskiego wina z najwyższej półki oraz lokalnych bioproduktów, takich jak sery, chleb carasau i inne.

Czas wycieczki: 8-10 godzin

W cenie wycieczki wliczone są: przewodnik w języku polskim, bilety na wejście do Groty Neptuna i degustacja w winnicy Santa Maria La Palma

Dodatkowe usługi (na życzenie):

  • Light lunch w zakresie klienta

 

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

 

National Geographic:

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

IT 0039 0789 1782505
0039 331 4126886
PL 0048 517 417659

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Formularz kontaktowy