Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

WYCIECZKA NA WYJAZD FIRMOWY - Dzika Sardynia z niespodzianką

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

Chcecie Państwo przeżyć ekscytującą przygodę w krainie dzikiej Sardynii i jej bandytyzmu? Zapraszamy na podziwianie niezwykłych widoków, miasteczek wciąż żyjących przeszłością oraz wyborną ucztę u gościnnego sardyńskiego gospodarza Pasquale.

Czas trwania – ok. 9 h

Start – południe lub północ Sardynii

Co zabrać – aparat fotograficzny, wygodne ubranie i buty, nakrycie głowy

Cena zawiera – transfery z i do miejsca pobytu, przewodnika polskojęzycznego, sardyńską ucztę

Program wycieczki

  • Naszym pierwszym punktem programu będzie słynne bandyckie miasteczko Orgosolo. Zwiedzimy centrum miasta i będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite murale i malowidła na ścianach domów. Dzięki nim miasteczku patronuje UNESCO. Tutaj wypijemy aromatyczną kawę przy smacznym apetif.
  • Następnie udamy się do doliny Valle di Naitho – najstarszej części wyspy znajdującej się pomiędzy jej najwyższymi górami Gennargentu. Zobaczymy tutaj gaj oliwkowy, w pobliżu znajdują się tajemnicze groty Corbeddu, gdzie odnalezione nastarsze szczątki homo sapiens na Sardynii. Astronauci co rok odbywają w niej próby surwiwalowe, bo panują tu warunki zbliżone do księżycowych.
  • Odwiedzimy również magiczną wioskę nuragijską Tiscali. Dlaczego magiczną? Znajduje się ona w kraterze prastarego wulkanu! Wokół zobaczycie otoczenie wulkanicznych skał bazaltowych. Obszar ten jest jednym z najstarszych w Europie i wchodzi w skład Blue Zone – obszary długowieczności, których jest jedynie 5 na świecie.
  • Teraz czas na pyszną ucztę. Pojedziemy do miasteczka Oliena, gdzie mieszka nasz przyjaciel i gospodarz Pasquale wraz z żoną. Ugoszczą nas niezliczoną ilością sardyńskich przystawek, jak sery czy wędliny. Czeka na nas domowe ravioli z sosem, duszona owca z ziemniakami, prosiak pieczony na ruszcie z mirto, a na deser seadas, czyli słodki pieróg z miodem i ricotta. Do tego Swieże sezonowe owoce, domowe nalewki, wino, kawa.
  • W trakcie wycieczki, w niespodziewanym przez Państwa momencie czeka ekscytująca przygoda, której szczegółów nie możemy zdradzić :)

 

Jeśli chcecie poznać prawdziwą Sardynię, jej historię i legendy, koniecznie wybierzcie się z nami w tą podróż. Ta wspaniała wyspa oferuje więcej niż bajkowe plaże. Tereny nie odkryte przez rzesze turystów i uczta w sardyńskim domu to cos, co każdy musi przeżyć!

od 180.00 €/os

Zarezerwuj

Zobacz region
partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy