Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

LEKCJE GOTOWANIA W WINNICY NA POŁUDNIU SARDYNII

Włochy / Sardynia / Zatoka Cagliari

Lekcje gotowania w sali degustacyjnej winnicy to wyjątkowy sposób na poznanie kuchni Sardynii. Zwiedzicie winiarnię oraz weźmiecie udział w lekcji gotowana wspólnie z ekspertami kulinarnymi z Sardynii.

CZAS TRWANIA - ok. 4 h 

START - południowa część Sardynii 

GRUPA - od 2 do 4 osób lub od 5 do 20 osób

CENA ZAWIERA - składniki, lekcja gotowania prowadzona przez kucharza w języku włoskim angielskim lub francuskim, tłumaczenie na język polski przez naszego przewodnika, dodatkowe produkty na lunch, wina

do wyboru menu - makaron z małżami lub ravioli z ricottą i szpinakiem

dodatkowo - transfer z i do hotelu

PROGRAM WYCIECZKI 

  • Odbieramy Was z hotelu lub apartamentu na południu wyspy. Podczas transferu do winncy opowiemy ciekawostki na temat Sardynii, jej przeszłość oraz najpiękniejsze tradycje.
  • Na miejscu zaczniemy od zwiedzenia pięknej winnicy, poznania historii jej powstania i ideaologii, którą kierują się właściciele.
  • Przejdziemy do sali degustacyjnej, gdzie rozpoczniemy lekcję od ogólnych informacji dotyczących głównych zasad kuchni sardyńskiej. 
  • Zapoznamy się ze składnikami oraz sposobami ich wykorzystania.
  • Zajmiemy stanowiska i razem z kucharzem, krok po kroku zaczniemy naukę przygotowywania makaronu sardyńskiego z małżami lub ravioli z ricottą i szpinakiem (w zależności od wybranego pakietu).
  • W trakcie nauki można zadawać pytania, by zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Prowadzący rozwieje wszelkie wątpliwości.
  • Po zakończeniu lekcji przyjdzie czas na lunch z własnoręcznie przygotowanymi daniami, dodatkowo podane zostaną wina, sardyńskie sery lub wędliny.
  • Po nauce będzie czas na zakupienie win oraz lokalnych przekąsek.
  • Transfer do hotelu lub apartamentu.

Poznacie pochodzenie, historię i specyfikę każdego składnika oraz przepisu, a także pozmawiacie o sekretach każdego z dań. Lekcja kończy się przy stole, gdzie smakować będziecie efekty swojej pracy.

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy