Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

NORDIC WALKING

Włochy / Sardynia / Gallura, czyli Olbia i San Teodoro

Nordic walking to wymyślone przez fińskich lekarzy i sportowców połączenie biegu na nartach z szybkim chodem. Przy użyciu specjalnych kijków, możecie uprawiać ten sport z powodzeniem wśród urokliwych sardyńskich krajobrazów. Czekają na Was długie, wielokilometrowe plaże, piesze trasy wśród morza śródziemnomorskiej makii i ścieżki na tonących w kwiatach wzgórzach otaczających wybrzeże pełne fantastycznych widoków.

Oczywiście nie będzie problemu z zakupieniem kijków na miejscu. Rejonów i miejsc polecanych na nordic walking jest na wyspie mnóstwo. Na razie wymienimy tylko kilka – okolice San Teodoro, trasy wzdłuż wielokilometrowych plaż na Costa Rei, deptak wzdłuż plaży Poetto w Cagliari, ścieżki spacerowe w rejonie Villasimius, trasy na terenie rezerwatów i parków narodowych np. w Parco Sette Fratelli na południu czy w prowincji Carbonia.

W czasie treningu pracuje 90 procent mięśni ciała, sport ten redukuje zbędne kilogramy i nie obciąża stawów. Ponieważ możemy go uprawiać zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku, sardyński łagodny klimat i 300 słonecznych dni rocznie dodaje tej popularnej formie aktywności wiele uroku.

To sport przydatny dla każdej grupy wiekowej, który obniża hormony stresu i wzmacnia system immunologiczny oraz poprawia sprawność układu krążenia. Jeśli więc, na przykład, należycie do grupy szczęśliwych emerytów, polecamy włączenie choć kilku takich spacerów do planu wakacji na Sardynii. Jeśli natomiast jesteście zapalonymi miłośnikami chodzenia z kijami, proponujemy uszycie na miarę np. dla kameralnej grupy przyjaciół, pobytu na Sardynii z nordic walking w roli głównej.

Współpracujemy z polskimi ekspertami w tej dziedzinie – Małgosią i Tadeuszem Figurskimi, autorami książek o tym sporcie, a dla wielu, także o sposobie na życie. Jeśli zapragniecie pospacerować intensywnie z kijkami na tej magicznej wyspie, Waszym zadaniem będzie jedynie dolecieć na Sardynię ze sportowym obuwiem oraz ewentualnie kijami w walizce. My natomiast zadbamy o transfery, noclegi w pięknych i otoczonych pieszymi trasami miejscach, np. uroczych hotelach blisko plaż lub klimatycznych agroturystykach nieco w głębi lądu. Poza tym zaproponujemy Wam zdrową i bardzo naturalną dietę, zwiedzanie, polskiego przewodnika. Dodatkowe atrakcje, które na Was czekają to np. rejs po morzu czy degustacje w winnicach. Jednak przede wszystkim opracujemy dla Was przepiękne, panoramiczne trasy. Problem może być tylko jeden – maszerując z kijami będziecie mijać tyle zapierających dech w piersiach miejsc, że trudno będzie nie robić sobie częstych przystanków w marszu.

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy