NORDIC WALKING

Szczegóły atrakcji

Nordic walking to wymyślone przez fińskich lekarzy i sportowców połączenie biegu na nartach z szybkim chodem. Przy użyciu specjalnych kijków, możecie uprawiać ten sport z powodzeniem wśród urokliwych sardyńskich krajobrazów. Czekają na Was długie, wielokilometrowe plaże, piesze trasy wśród morza śródziemnomorskiej makii i ścieżki na tonących w kwiatach wzgórzach otaczających wybrzeże pełne fantastycznych widoków.

Oczywiście nie będzie problemu z zakupieniem kijków na miejscu. Rejonów i miejsc polecanych na nordic walking jest na wyspie mnóstwo. Na razie wymienimy tylko kilka – okolice San Teodoro, trasy wzdłuż wielokilometrowych plaż na Costa Rei, deptak wzdłuż plaży Poetto w Cagliari, ścieżki spacerowe w rejonie Villasimius, trasy na terenie rezerwatów i parków narodowych np. w Parco Sette Fratelli na południu czy w prowincji Carbonia.

W czasie treningu pracuje 90 procent mięśni ciała, sport ten redukuje zbędne kilogramy i nie obciąża stawów. Ponieważ możemy go uprawiać zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku, sardyński łagodny klimat i 300 słonecznych dni rocznie dodaje tej popularnej formie aktywności wiele uroku.

To sport przydatny dla każdej grupy wiekowej, który obniża hormony stresu i wzmacnia system immunologiczny oraz poprawia sprawność układu krążenia. Jeśli więc, na przykład, należycie do grupy szczęśliwych emerytów, polecamy włączenie choć kilku takich spacerów do planu wakacji na Sardynii. Jeśli natomiast jesteście zapalonymi miłośnikami chodzenia z kijami, proponujemy uszycie na miarę np. dla kameralnej grupy przyjaciół, pobytu na Sardynii z nordic walking w roli głównej.

Współpracujemy z polskimi ekspertami w tej dziedzinie – Małgosią i Tadeuszem Figurskimi, autorami książek o tym sporcie, a dla wielu, także o sposobie na życie. Jeśli zapragniecie pospacerować intensywnie z kijkami na tej magicznej wyspie, Waszym zadaniem będzie jedynie dolecieć na Sardynię ze sportowym obuwiem oraz ewentualnie kijami w walizce. My natomiast zadbamy o transfery, noclegi w pięknych i otoczonych pieszymi trasami miejscach, np. uroczych hotelach blisko plaż lub klimatycznych agroturystykach nieco w głębi lądu. Poza tym zaproponujemy Wam zdrową i bardzo naturalną dietę, zwiedzanie, polskiego przewodnika. Dodatkowe atrakcje, które na Was czekają to np. rejs po morzu czy degustacje w winnicach. Jednak przede wszystkim opracujemy dla Was przepiękne, panoramiczne trasy. Problem może być tylko jeden – maszerując z kijami będziecie mijać tyle zapierających dech w piersiach miejsc, że trudno będzie nie robić sobie częstych przystanków w marszu.

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony