Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

SARDYNIA NIEZNANA - BARBAGIA Z BIESIADĄ U PASTERZY

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

Całodniowa wycieczka dla miłośników autentyczności i podróżowania poza utartymi szlakami. Udamy się w głąb wyspy, do górskiego regionu Barbagia, gdzie będzie okazja poznać prawdziwe, dzikie wręcz oblicze Sardynii. Wyjazd ten pozwoli Państwu poznać sardyńską przyrodę, historię, zróżnicowanie krajobrazu, wielowiekowe tradycje po dziś kultywowane i życie codzienne w malutkich miasteczkach zawieszonych wysoko w górach.

CZAS TRWANIA - ok. 9 h

START - północno-wschodnia część Sardynii

CENA ZAWIERA - przewodnik polskojęzyczny, przejazdy, wejście do muzeum, sardyńska biesiada u pasterzy

PROGRAM WYCIECZKI

  • Udamy się do miejscowości Mamoiada – w której czas jakby zatrzymał się przed wiekami – zwiedzimy tamtejsze Muzeum Masek. Maski Mamuthones i Issohadores oraz uroczyste obchody Karnawału i świąt patronalnych stanowią ważny element lokalnej kultury i tożsamości.
  • Następnie przejazd do miasteczka Orgosolo, które w przeszłości okryło się złą sławą jako kryjówka bandytów, a obecnie słynie z murali zdobiących ściany budynków, zamieniających miasteczko w rodzaj galerii pod gołym niebem. 
    Wnikliwa interpretacja lokalnych murali o zaangażowanej społecznie tematyce i komentarze naszego przewodnika, pozwolą zrozumieć specyficzność Barbagii i jej mieszkańców. Dzieki lokalnemu przewodnikowi bedziemy mieli okazję również obcować z sardyńską starszyzną - dawniej bandytami.
  • Po czasie wolnym przejazd w pobliskie góry, gdzie w przyjemnym cieniu pasterze zaserwują nam obfity posiłek z produktów wytwarzanych na miejscu: sardyńskie sery, przekąski - sardyńskie kiełbasy i wedliny, pieczone na ognisku mięso - małe sardyńskie prosię oraz owca z ziemniakami, tradycyjne pieczywo Carasau, lokalne słodycze, sardyńskie wino Cannonau bez ograniczeń oraz nalewka digestiv.
  • Po obiedzie miejscowi tenorzy zaśpiewają dla nas pieśni ludowe - ich gardłowy śpiew polifoniczny (cantu a tenore) jest po dziś dzień nieodłącznym elementem kultury pasterskiej i został wpisany na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nieskażona cywilizacją natura i górska panorama zapierająca dech w piersiach pozwolą Państwu poznać zupełnie inne oblicze Sardynii. Wyprawa do Barbagii na długo pozostanie w Państwa pamięci.
  • Na koniec odpoczniemy przy pięknym źródle Su Gologone, gdzie kaskada turkusowej wody spłwającej po skałach jest niesamowita. 

DODATKOWO

  • Proponujemy Państwu możliwość zorganizowania wyprawy offroad jeepami, która dostarcza każdemu uczestnikowi niesamowitych wrażeń. Wiele odcinków można przejechać tylko samochodami terenowymi i wymagają one dużego doświadczenia. Przewodnicy prowadzą uczestników do starożytnych opuszczonych miejsc rozproszonych na alternatywnych trasach. Podróżując wygodnie w jeepie można odkryć niesamowite górskie krajobrazy, stare pasterskie domy, imponujące jaskinie, górskie jeziora, dziewicze lasy, ruiny starożytnego kościoła.
  • Na Państwa życzenie zorganizujemy również nocleg w górzystych rejonach Supramonte w pasterkich chatkach zwanych pinetti
partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy