Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

TOUR PANORAMICZNY POŁUDNIOWYM WYBRZEŻEM I WIZYTA W WINNICY W VILLASIMIUS

Włochy / Sardynia / Zatoka Cagliari

Finezyjnie ukształtowany półwysep Capo Carbonara z tętniącym życiem modnym kurortem Villasimius oraz rozłożone leniwie długie spokojne plaże Costa Rei, czyli Królewskiego Wybrzeża – oto w skrócie krajobraz wschodniego krańca południowego wybrzeża Sardynii. Rozdziela je rozległy cypel Capo Ferrato, na którym bazaltowe skały porastają piniowe zagajniki. Oczywiście bliższe poznanie tych okolic odsłania przed spragnionymi oryginalnych wakacyjnych przeżyć turystami mnóstwo niespodzianek, np. małe dzikie plaże ukryte za majestatycznymi granitowymi skałami i mokradła pełne flamingów i ptactwa wodnego. 

CZAS TRWANIA - ok. 9 h

START - południowa część Sardynii

CENA ZAWIERA - przewodnika polskojęzycznego, transfery, wizyta w byłym więzieniu w Castiadas

PROGRAM WYCIECZKI:

  • Spotykamy się w umówionym miejscu lub w Państwa hotelu skąd wyruszymy w stronę Castiadas, gdzie czeka nas wizyta w byłym więzeniu, była to rolnicza kolonia karna, gdzie więźniowie zajmowali się pracą rolną, by wykorzystać pobliskie nieruszane podmokłe terytoria. 
  • Następnie rozpoczniemy nasz tour panoramiczny z Castiadas do miasteczka Villasimius. Po drodze piękne widoki - Free Beach, Isola Serpentara. Obszar morski dookoła długiego półwyspu Capo Carbonara, na którym leży miasteczko Villasimius, to niezwykle cenny przyrodniczo i krajobrazowo teren, dlatego utworzono tu rezerwat – Area Marina Protetta di Capo Carbonara. Piękne miejsce na rejs wokół niewielkich wysepek. 
  • Stąd rozciąga się cudowny widok na wyspę Isola dei Cavoli (czyli kapuściana wyspa). W jej pobliżu pod wodą kryje się w morskiej toni kilkumetrowa figura Madonny – Madonna del Naufragio, która wyszła spod dłuta sardyńskiego rzeźbiarza. Jest ona widoczna podczas snorkelingu w tej okolicy.
  • Podczas przejazdu zobaczymy również plażę Sa Cava Manna, Santo Stefano, Cala Caterina oraz Fortezza Vecchia wybudowana w XIV wieku, dziś funkcjonująca jako muzeum. 
  • Dojeżdzamy do miasteczka Villasimius, popularnego kurortu turystycznego, który w sezonie letnim tętni życiem - lokale z muzyką na żywo otwarte do późnych godzin nocnych czy restauracje z pyszną lokalną kuchnią. 
  • Zwiedzimy lokalną winnicę, po której oprowadzą nas Mario i Gianluca, opowiadając przy tym historie związane z winiarnią i zdradzając procedury. Spacer trwać będzie około 1,5h, zaraz po tym czeka Państwa degustacja win bio i typowych sardyńskich produktów: serów, chleba carasau, oliwy, wędlin, oliwek i wielu, wielu innych bio produktów.
  • Następnie ruszymy na plażę Porto Giunco, tutaj możliwość kąpieli w morzu. Następnie spacer do stawu Notteri, zamieszkiwanego przez różowe flamingi, które swoją barwę zawdzięczają diecie składającej się ze skorupiaków.
  • Przejazd na plażę Campulongu oraz Timi Ama. 
  • Po intensywnym dniu powrót do hotelu.

 

Dzień spędzony na poznaniu południowego wybrzeża Sardynii nie będzie dniem straconym! Piękne wybrzeża oraz flamingi to coś co trzeba zobaczyć na Sardynii!

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy