Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

Trekking

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

W każdym rejonie wyspy jest mnóstwo szlaków i ścieżek, wśród nich prostsze i odpowiednie dla rodzin z dziećmi, a także trudniejsze, będące należytym wyzwaniem dla doświadczonych górskich turystów.

Wymienimy tutaj tylko kilka, ale są ich tysiące. Wspaniałe, widokowe trasy piesze znajdują się m.in. na majestatycznej wyspie-górze Tavolara, wśród dębów korkowych i tysiącletnich gajów oliwnych w regionie Gallura lub na terenie cudownej górskiej doliny Valle di Lanaitho w Barbagia.

Najwyższe góry Sardynii Gennargentu to raj dla miłośników trekkingu. Możecie tutaj zdobyć najwyższy szczyt wyspy Punta La Marmora albo zejść na dno najgłębszego w Europie kanionu Su Gorroppu. Warto także zawędrować do prehistorycznej nuragijskiej osady Tiscali, umiejscowionej w przedziwnym miejscu – wydrążonym kraterze na szczycie wysokiej góry.

Innym rejonem Sardynii idealnym na piesze wędrówki jest wybrzeże wielkiej zatoki Golfo di Orosei. Góry Gennargentu schodzą tutaj wprost do morza, tworząc niesamowite połączenie obu krajobrazów. Na piechotę dotrzecie do unikatowych, ukrytych pod klifami plaż, jak Cala Luna, Cala Mariolu, Cala Golorioitze. Również na południu Sardynii jest gdzie ruszyć na pieszą wędrówkę, np. do cudnego rezerwatu Parco di Sette Fratelli w pobliżu Villasimius i Costa Rei lub niezwykłymi panoramicznymi ścieżkami po wzgórzach okalających plaże w Chia.

Ciekawym pomysłem jest połączenie trekkingu z przejażdżką jeepem oraz motorówką. Możecie spędzić cudowny, pełen aktywności fizycznej i bajecznych krajobrazów dzień podjeżdżając jeepem z kierowcą w określone miejsce i stamtąd pieszo pokonać ciekawą trasę trekkingową, by na koniec w ustalonym miejscu wskoczyć do motorówki.

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy