Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

WYCIECZKA DO KRAINY NURAGHE I DOLMEN - TAJEMNICZA SARDYNIA Z UCZTĄ U GOSPODARZA

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

Niezapomniany dzień dla miłośników historycznych ciekawostek - obszar o największym natężeniu prehistorycznych zabytków na Sardynii czeka na odkrycie! Dodatkowo w programie niezapomniana uczta w u sardyńskiego gospodarza, autentyczne smaki wyspy zachwycą każdego.

CZAS TRWANIA - ok. 9 h

LOKALIZACJA - centralna Sardynia

CENA ZAWIERA - transfer z hotelu na miejsce startu, sardyński aperitif, przewodnik polskojęzyczny, uczta u gospodarza

PROGRAM WYCIECZKI

  • Przejazd zorganizowanym przez nas transfere w okolice Noragugume - niezwykłego miasteczka z tajmeniczą historią, pełnego prehistorycznych monumentów. Miasteczko uznawane jako jedno z najniebezpieczniejszych na Sardynii. Znane z konfliktu między rodami, które skutkowały tajemniczym zbrodniami i braku winnych.
  • Tutaj czeka wyśmienity aperitif sardyński - lokalne przystawki, jak sery i wędliny, chleb carasau, najlepsze bio produkty, wino. 
  • Nasz wieloletni przyjaciel Gianni zabiera nas jeepem w niezapomnianą podróż ku odkryciu prehistorycznych nuraghe, energetycznych zegarów słonecznych Dolmen, templi i świątyń rzymskich.
  • Podczas wizyty w Sedilo i Noragugume zobaczymy niezwykłe Nuraghe di Tolinu - prehistoryczne budowle znajdujące się jedynie na Sardynii, słynna brama aragońska.
  • Zwiedzenie Kościoła S. Itria, znajdującego się na centralnym placu miasteczka Noragugume. Budowla pochodzi z 1620 r., podczas restrukturyzacji w latach 80-tych znaleziono wiele ludzkich szczątków z ubraniami i przedmiotami, świadczącymi nie tylko o zwyczaju grzebania zmarłych w kościołach, ale także niezwykłych umiejętnościach rzemieślników w ówczesnych czasach. 
  • Na koniec najsmaczniejsza część dnia - wyśmienita uczta sardyńska u Gianniego i jego rodziny. Wiele lokalnych bio przystawek, ręcznie robiony makaron z sosem, prosiak pieczony na ruszcie, bio sezonowe warzywa i owoce. Smak dopełni wspaniałe wino. 

 

Dzień pełen wrażeń! Autentyczna kuchnia sardyńska z bio produktami, tajemnicza część Sardynii nieznana nikomu, którą tylko dzięki nam macie okazję poznać bliżej. Podczas uczty u rdzennych sardyńczyków przekonacie się co to znaczy gościnność i rodzinna atmosfera tej wyspy.

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy