Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

WYCIECZKA DO PORTO FLAVIA, MINI REJS DO PAN DI ZUCCHERO I PLAŻA MASUA

Włochy / Sardynia / Costa Verde

Podczas wycieczki poznamy jeszcze dziewiczy region historyczny Sulcis -Iglesiente. Kryształowo czyste morze, plaże piaszczyste i kamieniste, często otoczone klifami lub lasami sosnowymi to raj dla oczu i każdego miłośnika nienaruszonego piękna natury.

CZAS TRWANIA - ok. 8 h

START - w umówionym miejscu, możliwy transfer z hotelu/apartamentu

CENAustalana indywidualnie w zależności od ilości osób oraz dodatkowych atrakcji 

PROGRAM WYCIECZKI 

  • Spotykamy się w wyznaczonym miejscu lub odbieramy Was z hotelu. Po zapoznaniu się z naszym polskojęzycznym przewodnikiem, wyruszamy na poznanie okolic Iglesias.
  • Udajemy się na piękną piaszczystą plażę Masua. Znajduje się w niewielkiej zatoczce, osłonięta od fal i wiatru, stąd wyruszymy na mini rejs motorową łódką gommone - udajemy się do jaskini Soffione, zatoczki Baoa dell'Acqua Dolce, jaskini Sardegna oraz Canalgrande.
  • Podpłyniemy również pod Pan di Zucchero i jej 2 jaskinie, Jest to zabytek naturalny, jeden z  obiektów dziedzictwa kulturowego i naturalnego, największa w Europie formacja skalna wyłaniająca się z morza.
  • Podczas rejsu będzie 15-minutowa przerwa na kąpiel w morzu z możliwością skorzystania ze sprzętu do snorkelingu.
  • Wybierzemy się na zwiedzanie niesamowitego Porto Flavia - wykuty w skale port przeładunkowy, którego historia rozpoczyna się w 1924 roku. W miejscu gdzie wcześniej przeładowywano bezpośrednio materiał na statki dziś mamy taras z niesamowitym widokiem  na morze i oczywiście na skałę Pan di Zucchero.
  • Po zwiedzaniu zapraszamy na degustację pysznych sardyńskich produktów u zaprzyjaźnionego gospodarza Sebastiano. 
  • Na lunch zarekomendujemy świetną lokalną restaurację, gdzie posmakujecie regionalnych potraw.

Sulcis-Iglesiente to również okręg przemysłowy, jednak jego działalność wydobywcza i produkcyjna należy do historii. Obecnie byłe kopalnie i zakłady wydobywcze stanowią część panoramy regionalnej. Kopanie zostały przekształcone w muzea, które aktualnie są jedną z głównych atrakcji regionu. To również region bogaty w jaskinie. Z punktu widzenia archeologicznego oraz geologicznego to muzeum pod odkrytym niebem, gdzie przyroda to główny bohater.


partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy