Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

NA SPOTKNIE Z CZERWONYM ZŁOTEM - SZAFRAN I WIZYTA U SARDYŃSKIEGO GOSPODARZA

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

Szlakiem sardyńskich malowniczych tras gór Genargentu zabierzemy Państwa w rejony dzikiej Sardynii, gdzie poznacie smak szafranu oraz tajemnice jego produkcji, a także będziecie gośćmi górskiego pasterza Pasquale, który opowie o historii sardyńskich bandytów i ugości nas przepyszną kolacją z tradycyjnymi sardyńskimi potrawami i wyrobami bio.

Czas trwania – ok. 8 h

Co zabrać – aparat, woda, wygodne obuwie

Cena zawiera – przewodnik polskojęzyczny, lunch

Start - dowolne miejsce na północy Sardynii

Program wycieczki

  • Wycieczka rozpoczyna się od przyjazdu do miasteczka Oliena w centralnej Sardynii. Już po drodze zachwyci Państwa niezwykle malownicza trasa wijąca się przez górskie drogi sardyńskiej Barbagii. Zaczniemy od wizyty w gospodarstwie uprawy szafranu u Marii, która wprowadzi nas w tajniki uprawy sardyńskiego złota czyli szafranu. Nazwa sardyńskie złoto powiązana jest z jego ceną, za kilogram nawet 15 tysięcy euro! Państwo dostaną okazję  kupić szafran produkowany przez Marię w niższej cenie 0,03 gr. po 8,12 lub 15 € w zależności od ilości. Do wyprodukowania gramu tej cennej przyprawy potrzebne jest aż 150 kwiatów, które zbierane są tylko o wschodzie słońca. Sardyński szafran z oznaczeniem DOP zapewnia jego ponadprzeciętne właściwości. Maria z chęcią podzieli się z Państwem swoja wiedzą, będzie możliwość zwiedzenia plantacji, a także posmakowanie wyrobów z dodatkiem szafranu.
  • Następny etap naszej wycieczki to dolina Valle Lanaitho, gdzie zjedziemy jeepem z Pasquale - rdzennym sardyńskim pasterzem, którego opowieści i historie przybliżą Państwu sardyńską tradycję. Po drodze zobaczymy nietkniętą przyrodę, skały z okresu neolitu, szczyty najwyższych gór Sardynii. Trasa zapiera dech w piersiach i pozwala zrozumieć sardyńskie slow-life.
  • Dojedziemy do gaju oliwkowego u Pasquale, na miejscu zobaczymy malowniczy, górski pejzaż, panującą ciszę oraz pasące się w dolinie osiołki. Gospodarz powita nas sardyńskim passito, posłuchamy historii sardyńskiego bandytyzmu, kryjówkach bandytów w górach Genargentu, czy o najstarszym homo sapiens odnalezionym w jednej z grot Pasquale.
  • Po aperitivo przyjdzie czas na sardyńską ucztę, gdzie doświadczycie niezapomnianych kulinarnych wrażeń! Posmakujemy tradycyjnych sardyńskich potraw, wszystkich przyrządzonych w oparciu o ekologiczną uprawę bio. Spróbujemy przystawek, aromatycznych warzyw, wędlin produkowanych przez Pasquale, chleb carasau z oliwa, ravioli z serem i z mięsnym sosem pomidorowy, słynnego sardyńskiego prosiaka pieczonego na ruszcie z mirto, jagnięcinę, pomidory z serem kozim, a na deser Seadas, czyli pieczonego pieroga z nadzieniem z ricotty polany miodem, oraz sardyńską nalewkę mirto i czerwone wino Cannonau, które jest receptą Sardyńczyków na długowieczność. Po uczcie niezbędnym elementem wycieczki będzie sjesta w cieniu oliwkowych drzew z widokiem na srebrzyste góry Genargentu.

od 160.00 €/os

Zarezerwuj

Zobacz region
partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy