Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

ZIELARSKIE LABORATORIUM DYDAKTYCZNE - TWORZENIE OLEJKÓW I NATURALNYCH PERFUM

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

Dzień jedyny w swoim rodzaju. Wycieczka, z której przywieziecie nie tylko cudowne wspomnienia, sentymentalne zdjęcia, ale też dużo wiedzy i praktycznych umiejętności pozwalających na czerpanie z natury tego, co najlepsze.

CZAS TRWANIA - ok. 6 h 

START - rejon Barbagia, centralna Sardynia

CENA ZAWIERA - transfery z i do hotelu w rejonie Barbagia, przewodnik polskojęzyczny, wstęp do sensorycznego muzeum zielarstwa, warsztaty dydaktyczne, tworzenie olejków i perfum naturalnych

PROGRAM WYCIECZKI

  • Spotykamy się w umówionym miejscu lub odbieramy Was z hotelu w rejonie Barbagia. Udajemy się do niezwykłego miejsca, "krainy wody". Okolica znana jest z pięknych wodospadów, jeden z nich "Cascata di San Valentino" znajduje się w centrum miasteczka Sadali. Udajemy się na spacer po miasteczku w stronę wodospadu, słuchając pięknej historii tych obszarów. W wodospadzie płynie źródlana woda górska. Przyjeżdza tu wielu turystystów, by podziwiać jego niezwykłość.
  • Teraz nasz gwóźdź programu - warsztaty dydaktyczne. Docieramy do Agroturystyki Cascata. Agroturystyka założona została w "krainie wody" w 1999 roku. Cała idea rozwoju zielarstwa zrodziła się podczas podróży do Prowansji. Teraz firma przoduje w sardyńskim sektorze ziołowym, kosmetycznym i aromaterapeutycznym.
  • Czeka nas spacer po sensorycznym muzeum zielarstwa, gdzie posłuchamy fascynującej histori prowadzenia gospodarstwa przez pokolenia, podstaw zielarstwa oraz wiele ciekawostek. 
  • Rozpoczynamy zajęcia dydaktyczne z zakresu roślin i ziół leczniczych, można zapoznać się z właściwościami leczniczymi roślin i poczuć ich smaki oraz aromaty, poznać aktualne techniki ekstrakcji. Własnoręcznie stworzymy naturalne olejki eteryczne oraz perfumy na bazie górskich ziół i roślin.
  • Możliwość posmakować potraw wzbogaconych dzikimi ziołami i esencjami z rejonu Barbagia. Makaron używany do przygotowania potraw wyprodukowany jest na mące pochodzącej z młyna napędzanego wodą z wodospadu w Sadali. 

 

Dzień wypełniony wiedzą i rozwojem praktycznych umiejętności. Idealna propozycja dla każdego miłośnika natury, tutaj dostaniecie wiele wskazówek i porad na temat wykorzystywania roślin i ziół w codziennym życiu.

 

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy