Canniggione

Atuty

 • kościół św. Jana Chrzciciela
 • port na 500 jednostek pływających
 • Festival di Vino w Monti
 • Tombe dei Giganti
 • rejsy, na których można podziwiać delfiny
Poznaj region

Możecie tu spędzić piękne wakacje plażując i nurkując na najpiękniejszych plażach szmaragdowego Wybrzeża, jedząc zdrowe, naturalne jedzenie, z którego słynie rejon Gallura, robiąc zakupy w modnych sklepach, podziwiając piękno natury i uprawiając wszelkiego rodzaju sporty. Wiele restauracji, butików i lodziarni znajdziecie spacerując główna ulicą miasteczka – biegnącą wzdłuż nabrzeża widokową Lungomare Andrea Doria. Spacerując w upalny dzień po miasteczku warto odpocząć i podumać w chłodnym granitowym kościele parafialnym Św. Jana Chrzciciela – Chiesa di San Giovanni Battista. 24 czerwca co roku w kościele rozpoczyna się święto patrona miasteczka – właśnie Jana Chrzciciela. Marina w Cannigione może przyjąć 500 jednostek pływających, można tu wynająć motorówkę, wypłynąć w rejs na Archipelag la Maddalena, umówić się na profesjonalne nurkowanie, ten port słynie z największej w okolicy liczby centrów nurkowych. Podczas rejsów w tej okolicy odwiedzicie egzotyczne wysepki l’Isolotto dei Fichi d’India – Wyspa Opuncji Figowych czy isola di Mortorio. Podczas rejsów przystaniecie by poplażować na unikatowych małych dzikich plażach, na które można się dostać tylko od strony morza. Jeśli nie chcecie, by ominęły Was najciekawsze miejsca i atrakcje, które ma do zaoferowania ta okolica, skorzystajcie na miejscu z profesjonalnej usługi polskojęzycznego concierge. Miejscowy polski pasjonata Sardynii z przyjemnością pokaże Wam bajeczne miejsca, często takie, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku…

CO ROBIĆ? 

W Cannigione nie sposób w pierwszej kolejności zwrócić się ku morzu – to idealne miejsce na cieszenie się wszystkim, co ciepłe, krystaliczne i szmaragdowe morze ma do zaoferowania – wygodne plażowanie na dużych modnych plażach lub dzikich pustych zatoczkach, snorkeling wokół rozrzuconych rekami natury skałek i granitowych cypelków, relaksacyjne spacery przyplażowymi ścieżkami wśród pachnących krzaków śródziemnomorskiej makii, wiatr we włosach i smak soli na ustach podczas surfowania i żeglowania… Jeśli amatorów surfowania znudzą miejscowe plaże, w 30 minut autem dojadą do mekki surferów na północy Sardynii – Porto Pollo. Miasteczko ze względu na położenie i rybacką przeszłość słynie z dobrej kuchni opartej na rybach i owocach morza, trzeba więc się wybrać do jednej z wielu dobrych restauracji, wieczorem pospacerować po uliczkach Cannigione, wybrać się na lody, wypić leniwie filiżankę cappuccino i posmakować miejscowych słodyczy w jednej z wielu kawiarenek z widokiem na morze. Ciekawą odmianą kulinarną i okazją do skosztowania rdzennej kuchni sardyńskiej na bazie mięsa będzie wizyta w którymś z lokalnych agriturismo, prosiak pieczony z rusztu i sardyńskie Vermentino mają w tych miejscach szczególny smak. Każdego wieczora można pojechać na kolację do innego kurortu Costa Smeralda – Porto Cervo, Porto Rotondo, Baja Sardinia, wszystkie są w zasięgu od kilku do 30 km. Warto wybrać się na dalszą wycieczkę do któregoś z magicznych miejsc związanych z prehistorią Sardynii – w tym rejonie jest najwięcej okazałych i dobrze zachowanych grobów gigantów Tombe dei Giganti. Są to gigantyczne, zbudowane z granitowych ściśle dopasowanych głazów grobowce z komorami o długości do 27 m. z sugestywnym gigantycznym głazem-menhirem nad wejściem.

Dzięki pomocy polskiego concierge możecie wziąć udział w którejś z lokalnych fest np. sierpniowy wielki Festival di Vino w Monti lub wybrać się na wizytę w winnicy i degustację. Jeśli wybierzecie się na którąś z naszych szytych na miarę indywidualnych wycieczek, na pewno zabierzecie do domu dużą porcję egzotycznych wspomnień.

CO WARTO ZOBACZYĆ?

Okolica obfituje w piękne widoki, punkty panoramiczne, widokowe cyple i przyrodnicze atrakcje. Jazda wzdłuż wybrzeża np. z Cannigione na północ w stronę Palau czy na północny wschód do Baja Sardinia to niekończący się ciąg zachwytów nad rozpościerającymi się dookoła pejzażami. Linia brzegowa jest tutaj szczególnie „kreatywna” – klify i cyple przeplatają się z łagodnie opadającymi ku plażowym zatoczkom pagórkom, szmaragd i turkus morza niesamowicie lśni w słońcu a w głębi na morzu połyskują wysepki Arcipelago di La Maddalena. Przy tym wiele tu stale kwitnących dzikich roślin, ptaków, majestatycznych dębów korkowych – raj dla każdego, kto ceni piękno natury. Zatopione w przyrodzie tu i ówdzie stoją Stazzi – antyczne domy rolników i pasterzy, typowe dla rejonu Gallura, zbudowane z granitu, drzewa i trzciny. Najpiękniejsze plaże w okolicy, bez odwiedzenia których nie można stąd wyjechać to Spiaggia La Conia, Spiaggia di Barca Bruciata, Spiaggia di Mennena, Le Saline. W czwartek trzeba się wybrać na artystyczno – rzemieślniczy targ w pobliskim San Pantaleo by podziwiać oryginalne sardyńskie rękodzieło. Tylko 13 km. dzieli Cannigione od Mariny w Poltu Quatu , skąd możecie wypłynąć na wycieczkę morska w poszukiwaniu delfinów. Na tych rejsach jest 99% szans na spotkanie z delfinami w ich naturalnym środowisku.

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony