LUDURRU - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE

Szczegóły noclegu

Atuty

 • Klimatyczne B&B (nocleg ze śniadaniem) z pyszną lokalną kuchnią
 • Położenie z dala od cywilizacji
 • W okolicy szlaki rowerowe, motocyklowe,
 • Nordic walking – szlaki

Położenie

 • Kilka km z miasteczka Padru
 • 30 km do plaż, np. La Cinta, Porto Taverna
 • 45 minut autem na Szmaragdowe Wybrzeże
 • 29 km z lotniska w Olbii

Zapytaj o cenę

Niezwykle klimatyczne i czysto sardyńskie gospodarstwo agroturystyczne Ludurru usytułowane jest w niewielkiej miejscowości o tej samej nazwie, zaledwie kilka km od znanego miasteczka Padru. To magiczne miejsce, gdzie fantastyczne widoki sardyńskiej przyrody dają odwiedzającym poczucie spokoju, relaksu i odprężenia. Całości dopełnia aromatycznie smakowita włoska kuchnia.

Odległość do morza i położonych nad nim plaż to jedynie niecałe 30 km. To miejsce, gdzie poznacie smaki prawdziwej sardyńskiej kuchni z unikalnych bioproduktów. Można się tutaj także zatrzymać na interwałowe pobyty w małych apartamentach. Każdy z nich składa się z 2 pokoi, łazienki oraz werandy. W cenie noclegu oferowane jest obfite śniadanie. Umiejscowienie w głębi lądu tworzy z tego miejsca znakomitą bazę wypadową do zwiedzania północno-wschodniej Sardynii. Warto podkreślić, że blisko stąd zarówno do Szmaragdowego Wybrzeża, jak do Olbii, czy też nad zatokę Orosei.

Sercem gospodarstwa jest obszerna, pięknie i tradycyjnie urządzona sala jadalna. Posiłki, w zależności od indywidualnego upodobania, możemy także spożywać na zewnątrz. Gospodarstwo działa cały rok, a właściciele podkreślają, że każdy gość jest dla nich wyjątkową osobą. Z włoską spontanicznością epatują, że czują się szczególnie zaszczyceni, mogąc gościć turystów z kontynentu. Posiłki są przygotowywane z produktów w 100% naturalnych. Większość z nich wyrosła i została przetworzona na miejscu, w samym gospodarstwie. Zjecie tutaj m.in.: lokalne sery “su casu – tittighedda “, szynki, domowe kiełbasy i wędliny, domowe wino, sardyńskie pieczywo, warzywa z ogrodu gospodarzy i owoce z ich sadów.

W okolicy Ludurru znajduje się  wiele ciekawych miejsc, mocno powiązanych z sardyńskim okresem prehistorycznym. Możnan tutaj obejrzeć interesujące zakątki przyrodnicze, przejść się po szlakach turystycznych, przejechać wspaniałymi trasami rowerowymi lub po prostu pojeździć na motorze. Niektórzy znajdą tutaj także doskonałą okazję do uprawiania nordic walking.

Tylko pół godziny jazdy autem wystarczy, aby znaleźć się w modnym, wakacyjnym ośrodku San Teodoro lub na pięknej plaży La Cinta, czy w Porto Taverna. W najbliższej okolicy przez cały rok odbywa się wiele ciekawych świąt regionalnych, barwnych parad i degustacji. Są to np. festa di S.Elias, mająca miejsce pod koniec maja – święto dań z mięsa i mleka owczego. W sierpniu miejscowi świętują hucznie podczas festa S. Antonio. W czasie tych świąt obowiązkowym jest uczestnictwo w tradycyjnych tańcach sardyńskich w kręgu. Można usłyszeć też dźwięki znanego tylko na Sardynii instrumentu launeddas, doznając prawdziwie sardyńskiej gościnności. W okolicy znajduje się jedno z najstarszych sardyńskich sanktuariów datujące się na 1400-y rok – Santuario di Sant’Elia. Polecamy też wybranie się do pięknego, wyspiarskiego lasu – borgo di Badu Andria.

Podczas pobytu w Ludurru możecie, obserwując przyrodę, odpoczywać z dala od zgiełku cywilizacji w gościnnej i miłej atmosferze.

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony