MUTO DI GALLURA - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE

Szczegóły noclegu

Atuty

 • dobre, lokalne jedzenie
 • dwuosobowe pokoje z łazienką
 • pokoje, w których można przebywać z psami
 • basen, hydromasaż, kąpiele tureckie oraz sauna

Zapytaj o cenę

Muto di Gallura to niezwykle urokliwe miejsce w sercu Gallury – regionu w północnej Sardynii, słynącego z dobrego jedzenia, najlepszych win i dzikiej, nieokiełznanej przyrody. Goście mogą tutaj zamieszkać w 10 małych kamiennych stazzi – pięknie odrestaurowanych i pamiętających dawne czasy domkach. Pozwala to uciec od zgiełku cywilizacji, docenić w pełni smaki lokalnej kuchni, wziąć udział w łowach i polowaniach oraz obserwować zwierzęta hodowlane i dzikie. Poczujecie na własnej skórze ideę Slow Life, według której od lat żyją rdzenni mieszkańcy Sardynii. Mimo to zaledwie pół godziny autem dzieli ośrodek od pięknych plaż w rejonie Isola Rossa, a w niecałą godzinę dotrzecie do Szmaragdowego Wybrzeża.

W każdym domku znajduje się dwuosobowa sypialnia, łazienka, klimatyzacja, TV oraz niezależne wejście z zewnątrz. Trzy z nich zatopione są w gaju dębów korkowych (Gallura słynie z produkcji korka). Do nich wolno zabrać ze sobą mniejsze psy. Oprócz domków na gości czeka kilka pokoi z łazienkami, zlokalizowanych w głównym budynku agroturystyki.

Sercem gospodarstwa jest sala jadalna, w której gospodarze podają wspaniałe dania, oparte na lokalnych bioproduktach. Wszystkie one zostały wyhodowane i przetworzone na miejscu lub w okolicy. Należą do nich pyszne mięsiwa, sery, lokalne pieczywo, warzywa, owoce, wina oraz nalewki i słodkości. Produkowane przez gospodarzy białe i czerwone wina są doceniane i nagradzane na wielu konkursach. 

Nazwa tego miejsca odnosi się do lokalnej historii, związanej ze słynnym bandytą, którą poznacie szczegółowo przebywając w gospodarstwie. W pobliżu znajduje się Muzeum Wozów Ciągniętych przez Woły – Museo del Carro a Buoi. Musicie bowiem wiedzieć, że wozy ciągnięte przez woły to wciąż częsty widok na Sardynii. Najczęściej można spotkać je podczas regionalnych fest i procesji. Są wtedy przepięknie ustrojone i wiozą mieszkańców ubranych w śliczne stroje ludowe. Sami możecie odbyć przejażdżkę takim wozem i posłuchać opowieści o dawnym życiu rolników i pasterzy.

Po wielu ciekawych wycieczkach możecie zrelaksować się przy basenie, skorzystać z hydromasaży, kąpieli tureckich lub sauny.

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony