Blog

02.01.2018

Dni wolne od pracy w 2018 – kiedy short break na Sardynii?

thumbnail

Coraz częściej polscy turyści i podróżnicy bywają na Sardynii poza sezonem i niezmiernie nas to cieszy! Piękne wakacje na Sardynii możecie przeżyć nie tylko w licpu lub sierpniu. Na Sardynii przez cały rok toczą się super ciekawe lokalne święta, festyny z degustacjami, barwne parady folklorystyczne. Wiele z nich zbiega się terminowo z naszymi przedłużonymi weekendami.  Oto krotki przegląd ciekawych wydarzeń, w jakich możecie wziąć udział, wykorzystując przedłużone weekendy w 2018 roku. Oczywiście leniwe plażowanie i uprawianie sportów także wchodzi w rachubę

WIELKANOC

Dni ustawowo wolne od pracy to 1 i 2 kwiecień – niedziel i poniedziałek. Jeśli możecie wyjechać już w piątek, a wrócić we wtorek, macie aż 5 dni, aby przeżyć razem z Sardyńczykami niesamowicie ciekawe obchody wielkanocne. O tym, co wtedy dzieje się na wyspie i jak wspaniały to czas na pobyt tam, przeczytacie tutaj – Wielkanoc na Sardynii. Wiosną Sardynia to trekkingowy raj i wspaniałe warunki na uprawianie wszelkich sportów.

 

MAJÓWKA

W tym roku majówkowy przedłużony weekend układa się idealnie – praktycznie od piątku 27.04- do niedzieli 6 maja. To daje aż 10 możliwych dni do zagospodarowania na majówkowy pobyt na Sardynii. Początek maja to już początek lata na wyspie, toczą się ciekawe festyny kulinarne, np. Święto Wina w Atzara czy Święto Truskawek w Arborea, Święto Małż w Olbii. Można już plażować, choć kąpiele będą jeszcze krótkie, za to wszystkie rajskie plaże, pełne plażowiczów w sezonie, teraz są najcudowniejsze, bo puste...Świetny czas także na rejsy po morzu i na uprawianie sportów wodnych.

BOŻE CIAŁO

To kościelne święto przypada w 2018 w czwartek 31 maja, przedłużony weekend może  potrwać do niedzieli 3 czerwca. Początek czerwca to już prawdziwe lato na wyspie i doskonały czas na plażowanie i wypoczynek. Sardyńskie plaże wciąż jeszcze bajecznie puste ( ok. 10 czerwca kończy się włoski rok szkolny. Na początku czerwca  odbywa się w stolicy wyspy w Cagliari wielka impreza degustacyjno-kulinarna Festa del Gusto. W rejonie południowo-zachodnim toczy się objazdowy festiwal kulinarno-folklorystyczny Primavera Sulcitana, co weekend w innym miasteczku lub wiosce. Ten okres to także ostatnia szansa, by przed sezonem odwiedzić puste jeszcze bajeczne wysepki Archipelagu La Maddalena.

 

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

15 sierpień to w roku 2018 środa, jeśli więc 2 następne dni macie wolne, powstaje długi weekend 5 dniowy. Planując w tym czasie pobyt na Sardynii, trzeba pamiętać , że 15 sierpnia to „ferragosto” – największe włoskie święto. Wczasy na Sardynii  w tym dość specyficznym okresie wymaga, moim zdaniem, zdecydowanie pomocy ekspertów od Sardynii. Z przyjemnością doradzimy, jak najlepiej zorganizować w tym czasie pobyt. 15 sierpnia w wielu miejscowościach i kurortach na wyspie organizowane są huczne obchody, pokazy fajerwerków, tańce na plaży itd.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopad w 2018 to czwartek, więc wolne mogą być 4 dni do niedzieli 4 listopada. Nawet na 4 dni warto wyskoczyć na pełną słońca wyspę. To doskonały moment na kuracje słoneczną, w kraju wtedy już bardzo jesienna aura. Woda w morzu na Sardynii jest wtedy jeszcze ciepła, nie dokuczają już upały. To idealny czas na sporty, zwiedzanie, rejsy i wyprawy enogastronomiczne, a ceny pobytow i atrakcji są bardzo przyjemne w tym okresie. Na wyspie toczy się w listopadzie i grudniu najciekawszy w ciągu całego roku objazdowy festiwal kulinarno-folklorystyczny tzw. Otwarte Podwórka.  Wtedy właśnie poczujecie najpełniej, że Sardynia to kraina slow life i slow food.

   

BOŻE NARODZENIE I SYLWESTER 2018

Wigilia w 2018 przypada w poniedziałek 24 grudnia, wiele osób ma wolne aż do 2 stycznia. Jeśli możecie wyjechać już w piątek 21 grudnia, to daje razem aż 11 wolnych dni! Coraz więcej polskich rodzin i grup przyjaciół spędza bożonarodzeniowy i sylwestrowy czas wyjazdowo. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić go w sardyńskim słońcu! W kilku miastach na wyspie, np. w Alghero i Castelsardo, urządzane są sylwestrowe koncerty i imprezy. Na pewno spodobają się Wam sardyńskie świąteczne potrawy i wypieki, ale najbardziej ucieszy Was witające Was co dzień rano słońce i kwitnące wszędzie krzewy i drzewa oraz dojrzewające powoli cytrusy. To piękny czas na zwiedzanie, spacery, shopping, udział w warsztatach kulinarnych i wizyty w winnicach. W tym czasie z ogromną przyjemnością zabierzemy Was na szyte na miarę wycieczki z polskim przewodnikiem.

Jeśli marzy Wam się krótszy lub dłuższy short break na Sardynii w czasie któregoś z przedłużonych weekendów, lub w jakimkolwiek innym terminie, piszcie do nas – KONTAKT. Musicie tylko wybrać termin, resztą zajmiemy się my!

 


avatar

Alicja Stolarczyk

Specjalistka i hobbystka w kwestiach wakacji na Sardynii. Ma za sobą udział w wielu wycieczkach i odwiedziła już wiele hoteli na Sardynii. Łączy w sobie wiele pasji. Jest nauczycielką, podróżniczką i indianistką. Prywatnie jest mamą i uwielbia góry, nie tylko te na sardyńskiej wyspie. Inspiruje ją wszelkiego rodzaju rękodzieło oraz działanie w grupie.

Instagram