Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

AGROTURYSTYKA ECOPARCO NEULE - DORGALI

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

Gospodarstwo agroturystyczne Neule to miejsce dla wszystkich, którzy kochają przyrodę, zwierzęta, góry oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jest to również idealna propozycja dla tych, którzy szukają autentycznej lokalnej kuchni oraz gościnności typowej dla mieszkańców Sardynii. Ośrodek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ecoparco Neule usytuowane jest w głębi lądu i oddalone 6 km od miasteczka Dorgali, leżącego na wschodnim wybrzeżu Sardynii w okolicach zatoki Orosei. Natomiast od morza i plaż ośrodek dzieli zaledwie 13 km.

Wszystko, co zjecie w tym miejscu – wyrosło w rodzinnym sadzie lub zostało wyhodowane i przetworzone tutaj lub w najbliższej okolicy. Sery, oliwa, wina, przetwory, wędliny, warzywa, owoce – to najwyższej jakości zdrowa żywność. Można tu wspaniale zjeść, a także zatrzymać się na krótszy lub dłuższy pobyt. Na gości czekają 1, 2, 3 i 4-osobowe pokoje z łazienkami. Z części z nich roztacza się piękny widok na jezioro Cedrino. Do dyspozycji gości jest również kuchnia. Na miejscu możecie spotkać się z wieloma zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie – są to kury, kozy, krowy i osiołki. Odpoczywając w gospodarstwie ma się również możliwość skorzystania z jazdy konnej. W pobliżu kompleksu gospodarze stworzyli rozległy teren, sprzyjający odkryciom przyrodniczym i spotkaniom z naturą – ECOPARCO. Znajdują się tu ścieżki, szlaki dydaktyczne i przyrodnicze, osiągalne także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Podczas spacerów, wędrówek, przejażdżek rowerowych, konnych i samochodowych możecie spotkać tutaj wiele zwierząt, które biegają wolno po okolicy. Dużym powodzeniem cieszy się tutaj tzw. „wolny wybieg” zwierząt hodowlanych. Ponadto w okolicy można zaobserwować takie zwierzęta, jak jelenie, sarny, zające, lisy muflony, kozice i dziki.

Pokoje, tak jak większość terenu otaczającego gospodarstwo, są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Na brzegu jeziora w pobliżu gospodarstwa czeka BARCA. Jest to szeroka i przystosowana dla osób niepełnosprawnych łódź, którą można wybrać się na pasjonującą wyprawę po jeziorze Cedrino oraz na spotkanie z ptactwem wodnym i miejscowym ekosystemem. Nawet poruszając się na wózku inwalidzkim można ruszyć na szlaki górskie przy użyciu specjalnego wozu terenowego. Śmiało można stwierdzić, że twórcy tego miejsca promują aktywną turystykę bez barier.

Istnieje tu także możliwość zorganizowania wycieczki kajakiem z przewodnikiem lub wynajęcia samemu jedno lub dwuosobowych kajaków.

W pobliżu zobaczymy piękne jezioro Cedrino, góry Gennargentu oraz zatokę Golfo di Orosei. Niedaleko stąd zaczyna się w głębi lądu dzika Barbagia. W okolicy znajduje się również słynne źródło Su Gologone, a także najgłębszy w Europie kanion Su Gorroppu i piękna dolina Lanaitto. Z pobliskiego Cala Gonone można popłynąć w całodniowy rejs po zatoce, odwiedzając unikatowe plaże Cala Golorotze’, Cala Luna oraz Cala Mariolu.

Okolica daje mnóstwo okazji do różnorodnych aktywności – można plażować na plażach Golfo di Orosei, uprawiać sporty wodne, snorkeling, diving, nurkowanie jaskiniowe oraz wspinaczkę.

Gospodarze Gianpiero i Monia ugoszczą Was jak własną rodzinę. Są bardzo sympatyczni, a praca jest dla nich pasją.

 

Mocne strony hotelu

  • Oryginalne gospodarstwo agroturystyczne w górach, ze świetną lokalną kuchnią i miłą atmosferą
  • Na miejscu jazda konna, szlaki dydaktyczne, przyrodnicze - ECOPARCO
  • Obiekt i otoczenie w pełni przystosowane do osób niepełnosprawnych
  • Na miejscu wiele różnych zwierząt domowych i dzikich

Położenie

  • Kilka km od miasteczka Dorgali na wschodnim wybrzeżu
  • Do plaż kilkanaście minut autem
  • W pobliżu jezioro Cedrino, góry Gennargentu, Zatoka Orosei
  • 35 km do portu promowego w Golfo Aranci
  • 95 km z lotniska w Olbii
partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy