Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

DZIKA SARDYNIA JEEPEM - W GOŚCINIE U SARDYŃSKIEGO GOSPODARZA

Włochy / Sardynia / Barbagia - dzika Sardynia

Zapraszamy na ekscytująca całodniową wycieczkę do magicznych miejsc, o których nie wspominają zwykłe przewodniki. Poznamy smaki lokalnej kuchni, koloryt rdzennej kultury, otwartość mieszkańców, oszałamiające krajobrazy najwyższych gór Sardynii.

CZAS TRWANIA –  ok. 9 h

START –  dowolny hotel, apartament

CO ZABRAĆ- aparat fotograficzny, wygodne buty, apetyt na sardyńskie przysmaki

CENA ZAWIERA - transfer z hotelu i z powrotem, transfer jeepem z Oliena do Doliny Lanaitho, przewodnik polskojęzyczny, brunch złożony z pysznych sardyńskich przystawek - sery, wędliny, chleb carasau, wino

extra płatne - wyśmienita uczta sardyńska na terenie sardyńskiego gospodarstwa

PROGRAM WYCIECZKI

  • Dojazd  zorganizowanym przez nas transferem do ukrytego w głębi wyspy, miasteczka rdzennego miasteczka Oliena,  leżącego u stóp góry Corrasi. W miasteczku możemy zatrzymać sie, by spróbować wyśmienitych lodów wyrabianych starodawną tradycyjną włoską metodą, napić się aromatycznej kawy przy aperitif. 
  • Nasz przyjaciel Paquale, znawca najpiękniejszych sardyńskich terenów czeka tu na nas wraz z okazałymi jeepami, którymi wyruszamy w poszukiwanie przygód przez dzikie bezdroża wśród niezwykłych, górskich krajobrazów do Valle di Lanaitho, niezwykłej doliny ukrytej pod Supramonte – najwyższym masywem sardyńskich gór Gennargentu.
  • Pierwszy przystanek w panoramicznym punkcie z fantastycznymi widokami, stoi tu niepozorna górska chata – mieszkał tu, żył i pracował przyjaciel naszego przewodnika, pasterz Naneddu. Pyszne drugie śniadanie z lokalnych produktów i aromatyczna kawa, fantastyczne widoki na gaje oliwne,  pewnie niektórych zainteresuje fakt, że bywały tu na sardyńskich ucztach Madonna i Claudia Schiffer.
  • Spacer górskim szlakiem do jednego z dwóch magicznych grot - Sa Oche lub grota Corbeddu. To dwie z wielu okolicznych, bardzo głębokich i rozległych grot, można w nich podziwiać ogromne stalaktyty i stalagmity, wewnętrzne jeziora, a nawet kwarcowe plaże, groty mają 20.000 lat. W grocie Corbeddu znaleziono najstarsze na Sardynii ślady Homo Sapiens, natomiast grota Sa Oche znana jest z corocznych prób surwiwalowych światowej klasy astronautów. Atmosfera panująca w grocie zbliżona jets to atmosfery panującej na księżycu.
  • Teraz najpyszniejszy punkt programu - powrót do miasteczka Oliena, gdzie czeka na nas wyśmienita sardyńska uczta -zostajemy zaproszeni do rodzinnej winnicy i gospodarstwa Pasquale, gdzie cała rodzina wytwarza wspaniałe produkty. Tutaj posmakujemy prawdziwych lokalnych dań z bio składników. Obfity posiłek z produktów wytwarzanych na miejscu, jak sardyńskie sery, kiełbasy i wędliny, ręcznie robiony makaron, prosię pieczone na rożnie, ziemniaki, tradycyjne pieczywo Carasau. lokalne słodycze, na deser sedas, czyli słodki pieróg z miodem i rocottą, owoce, nalewki i wina, degistiv kawa bez ograniczeń. Gwarantujemy, że każdy będzie zachwycony!
  • Po uczcie wyruszamy do źródła Su Gologone, nie można być w Oliena i nie zobaczyć tego miejsca! Spadająca ze skał woda tworzy piękną wysoką kaskadę, woda ma niesamowity ciemno turkusowy kolor, mimo wielu prób, nikomu nie udało się dotrzeć do dna zbiornika.
  • Jeśli Wasza wycieczka przypadnie w weekend od września do grudnia, możemy odwiedzić na niej Cortes Apertas –niesamowity objazdowy festiwal kulinarno-folklorystyczny, w każdy weekend w innym miasteczku lub wiosce ludzie otwierają swoje, pięknie przystrojone na tę okazję, podwórza, a często także domy dla przyjezdnych, można smakować lokalnych potraw, podziwiać rękodzieło, stroje regionalne, muzykę i taniec.

DZIĘKI WYCIECZCE:

  • Będziecie obcować z dziką przyrodą Parku Narodowego Parco Nazionale del Gennargentu e del Golfo di Orosei, poznacie piękno doliny Valle di Lanaitho, przespacerujecie się szlakiem turystycznym.
  • W niezwykle pięknych widokowo miejscach spróbujecie lokalnych specjałów  i ciekawych przystawek, odwiedzicie urokliwe górskie miasteczko Oliena, poznacie osobiście jego rdzennych mieszkańców, będzie możliwość rozmów i tłumacz – polskojęzyczny przewodnik.
  • Ta wycieczka jest jedyna w swoim rodzaju – żadna turystyka masowa nie pozwoli Wam poznać niesamowitej atmosfery w małych ukrytych w głębi lądu miasteczkach, otwartości i gościnności ich mieszkańców i autentycznej lokalnej kuchni, te rejony Sardynii to obszar tzw. Blu Zone – jeden z zaledwie 5 obszarów naszej planety, gdzie ludzie żyją najdłużej, najzdrowiej i do bardzo późnego wieku są zadowoleni z życia

RELACJE NASZYCH GOŚCI:

Cześć Moniko, właśnie jemy śniadanie i wspominamy wczorajszy dzień. Dziś tylko plażowanie... To było dla nas bardzo ciekawe doświadczenie, znaleźć się w tych dzikich miejscach, poznać tych wszystkich ludzi, móc dzięki Tobie wypytać ich o ich życie, moja zona zrobiła niesamowite zdjęcia, cieszymy się bardzo z zakupów sera i win.

od 160.00 €/os

Zarezerwuj

Zobacz region
partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy