Kulinaria i bio winnice na zachodnim wybrzeżu -starodawna kuchnia sardyńskich rybaków
Całodniowa wycieczka objazdowa szlakiem starodawnej kuchni sardyńskich rybaków. Ta kulinarna podróż szlakiem południowego wybrzeża pozwoli na degustację sardyńskich win oraz bio przystawek. Następnie przeniesiemy się w czasie podczas wizyty w starożytnej kolonii fenickiej Tharros. Na koniec pobiesiadujecie w restauracji u sardyńskich rybaków, delektując się aromatycznym grillowanym cefalem.
Czas trwania – ok. 8 h
Co zabrać ze sobą – aparat, wygodne obuwie
Co zawiera cena – degustacja wina, przystawki, obiad dodatkowo płatny
Start – dowolne miejsce na północy lub południu Sardynii
Program wycieczki
- Wycieczkę zaczniemy od wizyty w winnicy Sucuppoi w malowniczej miejscowości Terralba, gdzie delektując się widokiem na winnicę można posmakować bio win ze słynnych sardyńskich szczepów charakterystycznych dla południowej Sardynii. Tereny te określane są Campidano di Terralb – dzięki właściwościom gruntu oraz śródziemnomorskiemu klimatowi, wino stąd ma szczególny smak. Winnica produkuje wina z oznaczeniem DOC, co gwarantuje wysoką jakość. Podczas degustacji posmakujecie też sardyńskich bio przystawek, jak sery owcze i kozie, wędliny, chleb carasau z bio-oliwą oraz aromatyczne suszone pomidory.
- Po degustacji zabierzemy Państwa na półwysep Sinis, na którym spotkamy flamingi i zobaczymy antyczne miasto, dawną kolonię fenicką Tharros. Na miejscu zwiedzimy wieżę aragońską z XVI wieku, a także porozmawiamy o antycznych obrzędach, które przetrwały w tych okolicach do dziś. Przeżyjecie Państwo podróż wstecz, ponieważ w antycznym mieście swój ślad zostawili Nuragijczycy, Fenicjanie, Kartagińczycy jak i Rzymianie.
- Kolejnym etapem wycieczki będzie obiad w malowniczo położonej restauracji rybaków przy lagunie w Terralba, gdzie zgodnie z sardyńską filozofią slow-food posmakujesz aromatycznych i ekologicznych dań ze świeżych morskich ryb. Specjałem restauracji jest cefal grilowany oraz zupa z muli i skorupiaków z fregulą czyli sardyńską pastą, której receptura jest stosowana na Sardynii z dziada pradziada i ma antyczne korzenie.