Najnowsze wieści ze Szmaragdowego Wybrzeża – śliczne, nowe trasy spacerowe.

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Każdy, kto miał okazję spędzić wakacje na Sardynii w kilku różnych rejonów wyspy, zauważa szczególną organizację przestrzeni i dbałość o turystyczne udogodnienia na Szmaragdowym Wybrzeżu. Śliczne, zatopione w egzotycznej przyrodzie wille, apartamenty przy plaży, zadbane, klimatyczne hotele all inclusive. Wypożyczalnie sprzętu, centra sportów wodnych, parki rozrywki – po  prostu wszystko, czego trzeba by spędzić wymarzone wczasy na Sardynii. Do tego oczywiście najpiękniejsze plaże, najcudowniejszy archipelag rajskich wysepek widoczny z hotelowego okna, bajeczne góry z pięknymi trasami trekkingowymi , doskonałe winnice... Gospodarze Costa Smeralda nie ustają w dopieszczaniu gości i organizowaniu nowych atrakcji w tym bajkowym sardyńskim zakątku. Od lipca 2017 powstały śliczne nowe trasy spacerowe. Po włosku nazywają się percorso salute, co znaczy ścieżka zdrowia. Co kilkaset metrów spotkacie tutaj jakiś inny, ciekawy przyrząd do ćwiczeń.

–  Trasa żółta „Energy” – dł. 7 km. Na trasie 8 punktów ćwiczeniowych, nazwanych od rosnących tutaj roślin,  Mirto, Rosmarino, Corbezzolo… Szybki marsz lub jogging przerywany intensywnymi ćwiczeniami będzie doskonałym początkiem lub zwieńczeniem dnia dla aktywnych sportowo osób.

– Trasa czerwona „Relax” – dł. 6,5 km. Piękna ścieżka widokowa snująca się między klimatycznymi murkami z kamienia, wyznaczającymi w dawnych czasach granice posesji a dawnymi ścieżkami pasterzy i rolników. Spacerowicze mijają miejsca związane z obróbką granitu miejsca widokowe z zapierającymi dech w piersi krajobrazami, mnóstwo dzikiej śródziemnomorskiej przyrody.Obie trasy biegna częściowo na tyach cudownych plaż ( jesteśmy przecież na Szmaragdowym Wybrzezu…) To m.in. plaże Picoolo Pevero, Grande Pevero oraz Spiaggia Romazzino. Na spacerze miniecie rozległe zielone pola golfowe renomowanego Pevero Golf Club.  Jeśli zachowacie ciszę, spotkacie ptactwo wodne i zwierzęta. To idealne tereny na plener fotograficzny.

Możecie wejść na tę trasę w kilku punktach w różnych dzielnicach Porto Cervo i Arzachena, np. w Romazzino czy w Pevero Golf. Na trasach możecie leniwie spacerować obserwując przyrodę, możecie uprawiać jogging, nordic walking lub jeździć na rowerze. To świetne miejsca dla  osób aktywnie spędzających wczasy na Sardynii. Twórcy tych ścieżek chcieli, by na Szmaragdowym Wybrzeżu było ciekawiej także  poza szczytem sezonu. I rzeczywiście, o ile w  lipcu lub w sierpniu dłuższy spacer na tyłach plaż w głąb lądu będzie przyjemny wczesnym rankiem lub wieczorem. Jjesienią, wiosną a nawet zimą wspaniale się tam spaceruje o każdej porze dnia! Dowodem są zdjęcia w galerii – wykonaliśmy je 19 listopada. Obrazują, jak piękna pogoda, pełne słońce i przyjemne temperatur  dopisują na Sardynii przez cały rok. Sardynia 2018 to nie tylko lipiec i sierpień, lecz każdy inny miesiąc.

Jeśli planujecie wypoczynek na Sardynii w którymś z komfortowych hoteli na Szmaragdowym Wybrzeżu, spokojny wieczorny spacer z aparatem fotograficznym lub poranny jogging z przerwami na ćwiczenia będą ciekawymi punktami dnia.

Po plażowaniu i spacerach opisany mi trasami, zapraszamy z dziećmi do fantastycznego Parku Rozrywki Gregoland. To 11 tys. metrów kwadratowych atrakcji i dobrej zabawy nie tylko dla najmłodszych. Następnego dnia proponujemy ekscytujący rejs katamaranem między wysepkami Archipelagu La Maddalena lub podróż na bezludna wyspę. Z przyjemnością podpowiemy jeszcze kilka ciekawych punktów programu. Czekają tu na zmęczonych zimową szarugą turystów bajkowe hotele przy plaży, wille z basenem, rodzinne apartamenty, na Szmaragdowym Wybrzeżu.

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony