Sardynia - kraina sportów wodnych

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Pięknie jest mieć w życiu pasje i zainteresowania, aktywnie spędzać czas wolny, rozwijać się i zmagać z własnymi ograniczeniami. Wielu współczesnych turystów chce również na wakacjach realizować swoje pasje, często te związane ze sportem. Nasza idea szycia wakacji na miarę sprawdza się idealnie właśnie dla takich osób – tutaj dobra znajomość terenu, warunków odpowiednich dla  określonego rodzaju aktywności, informacje o możliwościach skorzystania z profesjonalnego sprzętu i instruktorów – to wszystko jest kluczowe dla udanych wakacji ze sportami wodnymi w roli głównej.

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć, jakim rajem dla pasjonatów sportów wodnych jest Sardynia. Najprostszym, bardzo popularnym sportem wodnym jest snorkeling – unoszenie się na wodzie z maską i rurką i obserwowanie piękna podwodnego świata – piękny i relaksujący sport nawet dla najmłodszych. 

Jeśli chcecie pójść krok dalej , możecie na Sardynii uprawiać diving, czyli nurkować z profesjonalnym sprzętem na przykład wśród raf koralowych, zatopionych wraków oraz w morskich grotach. Miałam przyjemność przeżyć taką przygodę na Sardynii w czerwcu tego roku i nigdy jej nie zapomnę! Na dowód dołączam zdjęcia. Jednym z miejsc, do których zapraszamy was na diving jest Marina di Poltu Quatu na Szmaragdowym Wybrzeżu. Jeśli jednak wolicie pozostać na powierzchni, możecie na Sardynii uprawiać kajakarstwo, i na morzu, i na jeziorach czy rzekach. Pasjonaci wioseł mogą odbyć spokojna relaksacyjna przejażdżkę w pobliżu plaży, ale także spłynąć jedną z sardyńskich rzek np. rzeką Cedrino w regionie Barbagia  sercu wyspy, podziwiając po drodze dziką, nienaruszoną przyrodę.

Szukającym mocniejszych emocji proponuję wakeboard – kreatywne połączenie nart wodnych, snowboardingu i surfingu uprawiane jest częściej na jeziorach, a tych na Sardynii nie brak. Tej pasjonującej rozrywki mogą spróbować już dzieci w wieku 6 lat, to sport uprawiany przez cały rok, istnieją nawet miejsca, gdzie można go uprawiać nocą! Przyznam, że to pasjonujące doświadczenie jest na liście przygód, których w najbliższym czasie chciałabym na Sardynii spróbować. Innym „mocnym” sportem wodnym, których na Sardynii warto spróbować jest flybord. Jeśli skusicie się na tę przygodę, zostaniecie wyposażeni w urządzenie zasilane strumieniami wody, dzięki któremu można wznosić się w górę, zanurzać i znowu wzbijać w górę na wysokość kilku, kilkunastu metrów. W wielu punktach sardyńskiego wybrzeża można spróbować tego sportu, np. na Szmaragdowym Wybrzeżu. Szukacie wodnej aktywności dużo spokojniejszej i bezpieczniejszej? – proponuję Stand Up Paddle. Staniecie na szerokiej, stabilnej desce z lekkim wiosłem w dłoni i leniwie ruszycie przed siebie. To pełna luzu zabawa na wodzie, świetna dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Na koniec kilka słów o sporcie , który kocham, i którym zaraziłam się właśnie na Sardynii – surfing. Ja konkretnie uprawiam windsurfing i pokochałam ten sport do tego stopnia, ze wożę z Polski sprzęt ze sobą, ale Sardynia sprawdza się doskonale także na surfing klasyczny oraz na kitesurfing. Dookoła całej wyspy znajdziecie dziesiątki plaż z bajecznymi warunkami do surfowania – Porto Pollo, Isola dei Gabbiani , Porto Botte , Costa VerdeLa Cinta … Wiele osób na Sardynii miało tę ogromną frajdę, by podczas surfowania spotkać choć na chwilę delfiny. Oczywiście na Sardynii możecie pożeglować lub popływać motorówką, samodzielnie lub ze skipperem, poszaleć na skuterze wodnym. Jakakolwiek rozrywka i atrakcja związana z wodą Wam się zamarzy, jest bardzo mało prawdopodobne, by nie była możliwa na Sardynii.

Właśnie za to, między innymi, kocham tę wyspę – to raj dla pasjonatów sportów wodnych. Setki różnego typu plaż, woda w morzu ciepła od maja do października, a w piance odpowiednia już od marca do listopada. Piękna pogoda niemal codziennie i słońce witające nas o poranku 300 dni w roku. Właśnie za to, między innymi, kocham tę wyspę – to raj dla pasjonatów sportów wodnych. Setki różnego typu plaż, woda w morzu ciepła od maja do października, a w piance odpowiednia już od marca do listopada. Piękna pogoda niemal codziennie i słońce witające nas o poranku 300 dni w roku. Znajdziecie tutaj dziesiątki wyspecjalizowanych ośrodków ze sprzętem i instruktorami. Spotkacie tu szalonych pasjonatów, chętnie dzielących się swoja pasją z innymi, będących przy tym super profesjonalnymi instruktorami. To wielka frajda spróbować czegoś nowego lub rozwijać posiadane umiejętności pod okiem takiej osoby… Pamiętajcie także, że spora część obszarów morskich na Sardynii należy do parków i rezerwatów morskich – to znaczy, że uprawiając tutaj sporty wodne, czynicie to na przepięknych, naturalnych terenach, wśród  nienaruszonej fauny i flory morskiej. Jednym słowem, kochasz sporty wodne? – ruszaj na Sardynię!!!

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony