Sardyńskie restauracje z gwiazdką Michelin

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Cenne informacje dla smakoszy i koneserów sardyńskiej kuchni. Aż 5 restauracji na wyspie może się obecnie pochwalić słynną gwiazdką Michelin. Dla porównania, w Polsce obecnie tylko dwie.
Zapraszamy na wyjątkowe uczty dla najbardziej wysmakowanego podniebienia do tych pięciu sardyńskich królestw smaku!

CZYM SĄ GWIAZDKI MICHELIN

Znany na całym świecie symbol doskonałej i wytwornej kuchni. Przyznawane przez francuski przewodnik Michelin, który ukazuje się od 1900 roku. Ten niezwykle popularny ranking lokali gastronomicznych ma swe korzenie w dużo mniej wyszukanym przewodniku dla kierowców, stworzonym przez producenta opon samochodowych. Po latach stał się niezwykle cenionym autorytetem w dziedzinie gastronomii, kreuje trendy i rozsławia szefów kuchni. Smaczku całej sprawie nadają tajemniczy inspektorzy. Anonimowi krytycy kulinarni mogą zjawić się w każdym lokalu, o każdej porze. Bez uprzedzenia. Oceniają jakość i smak dań, sposób ich podania, wygląd zastawy, kompetencje obsługi, stosunek jakości do ceny posiłku, ogólny styl kuchni, a także monitorują przez jakiś czas stałość poziomu kuchni. Gwiazdki przyznawane są tylko na rok. Po roku właściciel restauracji może więc spodziewać się wizyt “kulinarnych szpiegów”, którzy zweryfikują swoją ocenę, czasem restauracja poprawia swój wynik otrzymując dodatkową gwiazdkę, czasem traci tę zdobytą i wypada z listy.

Jedna gwiazdka oznacza bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii, dwie to rewelacyjna kuchnia warta odwiedzenia, a trzy kuchnia całkowicie wyjątkowa. Nie myślcie, że lista docenionych przez te sławną instytucję lokali jest długa. Trzy gwiazdki Michelin posiada tylko ok. 100 restauracji na świecie, w tym połowa we Francji i Japonii.

TOP LISTA PIĘCIU SARDYŃSKICH RESTAURACJI

Jeśli pragniecie odwiedzić jedną z sardyńskich restauracji odznaczonych gwiazdkami Michelin, podajemy poniżej ich listę z krótkim opisem. Z przyjemnością doradzimy wizytę w najlepszych lokalach, także spoza tej listy, zarezerwujemy dla Was stolik. Możemy także zapewnić Wam towarzystwo polskojęzycznego opiekuna/przewodnika, który wprowadzi was w tajniki menu oraz podawanych dań, historię lokalu, informacje o karierze szefa kuchni.

1) Restauracja Gusto By Sadler w San Teodoro 

Lekka i wyrafinowana kuchnia pod przewodnictwem znanego szefa kuchni Claudio Sadlera.

2) Restauracja Somu w Baja Sardinia na Szmaragdowym Wybrzeżu

Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże, może się poszczycić wieloma doskonałymi restauracjami. Ta firmowana jest przez szefa kuchni Salvatore Camedda. Najbardziej wymagający smakosze znajdą tutaj najnowsze trendy kulinarne i smakowe niespodzianki.

3) Restauracja ConFusion w Porto Cervo na Szmaragdowym Wybrzeżu.

Druga z docenionych przez przewodnik Michelin restauracji na terenie słynnej Costa Smeralda. W kuchni tego bardzo znanego lokalu króluje szef Italo Bassi. Porażający luksus zarówno we wnętrzach jak i na talerzu.

4) Restauracja Fradis Minoris w Pula nad Zatoką Aniołów

Feeria smaków zlokalizowana w niezwykłym miejscu – na wąskim pasku ziemi między morzem a laguną. Trudno wyobrazić sobie cudowniejsze miejsce na niezwykłą podróż kulinarną.

5) Restauracja dal Corsaro w Cagliari

Również stolica Sardynii może zaprosić Was do odznaczonej gwiazdką Michelin restauracji. Szef kuchni Stefano Deidda serwuje najwykwintniejszą lokalną kuchnię, w menu czeka Was także pewna niespodzianka.

KULINARNE ODKRYCIA Z NASZYM BIUREM

Oferta naszego biura podróży zawiera dziesiątki propozycji wycieczek i przygód kulinarnych, enogastronomicznych. Możemy zabrać Was do jednej z wymienionych restauracji z gwiazdkami Michelin, ale także na fantastyczne wyprawy kulinarne. Odkryjecie na nich magię Sardynii delektując się autentycznymi lokalnymi smakami i aromatami.
Oto najczęściej rezerwowane z nich:

W celu otrzymania szczegółowych informacji prosimy wypełnienie formularza lub kontakt z biurem

+48 517 417 659, info@wakacjenasardynii.pl

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony