Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

WYCIECZKA KULTURA, TRADYCJA I RDZENNA KUCHNIA SARDYŃSKA - NIEZNANE OBLICZE SARDYNII

Włochy / Sardynia / Zatoka Asinara

Niepowtarzalna okazja, by poznać nieznane dotąd obszary wyspy. Niezwykłe muzea, wyśmienita uczta u pasterzy, lokalne produkty, poznanie tradycji Sardynii.

CZAS TRWANIA - ok. 9 h

START - północ Sardynii

CENA ZAWIERA - przewodnik polskojęzyczny, transfer, sardyński aperitif, uczta u pasterzy, wejścia do muzeów

PROGRAM WYCIECZKI

  • Naszą przygodę zaczniemy od wizyty w słynnym muzeum noży w Pattada. Sardynia szczyci się długą i starożytną tradycją wytwarzania noży, najnowsze odkrycia archeologiczne ujawniają działalność produkcyjną już w epoce brązu i do dziś zachowały stałą pozycję w przeglądzie prestiżowych międzynarodowych wyrobów.
  • Następnie podczas aperitif posmakujemy lokalnych przystawek, jak sery i wędliny, wino. Udamy się do niezwykłego muzeum sardyńskich dywanów. Dywany z sardyńskiej wełny wytwarzane przez ekspertów w tej dziedzinie. 
  • Najsmaczniejsza część programu - uczta u pasterzy. Menu jest zgodne z tradycją Sardynii, dopracowane przez lata doświadczeń. Autentyczne lokalne smaki, potrawy oparte na najwyższej jakości produktach - przystawki, ręcznie robiony makaron, mięso z rożna, owoce, sedas. Dopełnieniem smaku jest wyśmienite wino.
  • Po posiłku czekają nas zajęcia master class - nauka przyrządania tradycyjnej ricotty z miodem, zajęcia poprowadzi lokalny pasterz specjalizujący się w wyrobie tego przysmaku.
  • Aby poznać jak najlepiej tradycję wyspy, weźmieny również udział w zajęciach kolorowania wełny owczej naturalnymi roślinami. Jest to praktykowane przez pokolenia zajęcie, które wymaga dużej wiedzy i precyzji.
  • Przemiszczamy się do Burgos, by zwiedzić średniowieczny zamek, gdzie żyła legendarna postać z historii Sardynii - Adelasia di Torres, która była królową wyspy. Zamek wznosi się nad miasteczkiem, wprowadzając niezwykłą, tajemniczą atmosferę miejsca.
  • Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Ozieri i Domus de Janas. Piękna sardyńska legenda głosi, że te wykute w skałach domki zamieszkiwane były przez wróżki. Magiczny powiew prehistorii gwarantowany. 

 

Okazję, by przeżyc tak ciekawy dzień na Sardynii macie tylko z nami! Postaowiliśmy odkryć obszar, który jest wciąż nieznany turystom. Sardynia jest niezwykle zróżnicowaną wyspą, gdzie na każdym kroku można odkryć nowe atrakcje. Jesteśmy pewni, że nasza propozycja wycieczki spodoba się każdemu!

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy