Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

ZWIEDZANIE JASKINI IS ZUDDAS I WYSPA SANT'ANTIOCO

Włochy / Sardynia / Costa Verde

Jedna z ciekawszych atrakcji przyrodniczych wyspy Sardynii są jaskinie. Biorąc pod uwagę historię powstania wyspy, południowo- zachodnia część wyspy należy do najstarszych we Włoszech. Zapraszamy do zwiedzenia z nami niezwykłego miejsca - groty Is Zuddas oraz Sant'Antioco.

CZAS TRWANIA - ok. 8 h 

START - umówione miejsce, możliwy transfer z hotelu/apartamentu

CENA - ustalana indywidualnie w zależności od ilości osób i wybranych atrakcji

PROGRAM WYCIECZKI 

  • Spotykamy się w wyznaczonym miejscu lub odbieramy Was z hotelu. Po zapoznaniu się z naszym polskojęzycznym przewodnikiem, wyruszamy na poznanie niezwykłych miejsc.
  • Wyruszymy na zwiedzanie jaskini Is Zuddas. Podczas spaceru przejdziemy przez różne sale, w których zobaczymy imponujące stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Dowiemy się w jaki sposób powstała jaskinia i jak się formowała. Jaskinia Is Zuddas jest jedną z bardzo niewielu jaskiń na świecie, gdzie ekscentryczne aragonity czyli tzw. kwiaty jaskiniowe formują się praktycznie nad nami i wokół nas. Temperatura wewnątrz wynosi 16 stopni, a poziom wilgotności zbliżony jest do 100%.
  • Następnie wyruszymy na wyspę Sant'Antioco. Wyspa jest położona jest w południowo wschodniej części Sardynii, połączone są groblą wybudowaną najprawdopodobniej przez Kartagińczyków. Tutaj odbędziemy rejs łódką wzdłuż wybrzeża.
  • Zwiedzimy katakumby rzymskie, Tophet - rodzaj fenickiej świątyni, groby punickie, które były zamieszkane jeszcze w drugiej połowie XX wieku.
  • Jednak główną bohaterką miasta i wyspy jest Chiara Vigo - jedyna osoba na świecie, która zajmuje się po dzień dzisiejszy pozyskiwaniem i tkaniem bisiora, czyli jedwabiu morskiego. Bisior to wiązka jedwabistych nici powstająca z szybko krzepnącej wydzieliny głównie morskich małżów Pinna Nobilis.
  • W miasteczku Sant'Antioco zarekomendujemy restaurację na sardyński lunch. 


Miasteczko Sant'Antioco zostało założone przez Fenicjan. Obecnie to niewielka miejscowość rybacka z typową niską zabudową i wąskimi uliczkami. Miejsce w którym się znajduje kryje wiele tajemnic. Okolica jak i miasto są bogate w zabytki archeologiczne i architektoniczne.

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy