Wakacje dla niepełnosprawnych na Sardynii szyte na miarę

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Wakacyjne i podróżnicze marzenia ma każdy, bez względu na stan zdrowia i sprawność fizyczną. O  Sardynii marzą wszyscy, jesteśmy przekonani, że przy odpowiedniej organizacji niemal każdy może te pragnienia zrealizować. Jako eksperci od  Sardynii jesteśmy gotowi uszyć na miarę  także wakacje  dla osoby lub osób mniej sprawnych.

JAK DOTRZEĆ NA WYSPĘ

W dzisiejszych czasach osoba np. na wózku inwalidzkim może spokojnie przemieszczać się liniami lotniczymi czy promami. Należy jedynie przy kupnie biletu poinformować przewoźnika o swojej niepełnosprawności, podać niezbędne szczegóły np. rozmiar i wagę wózka, rodzaj jego napędu. Każda linia lotnicza oferuje pomoc swoich „asystentów lotniskowych” przy wsiadaniu osoby niepełnosprawnej na pokład oraz przy opuszczeniu samolotu. Osoby niepełnosprawne wsiadają na pokład samolotu jako pierwsze, opuszczają samolot na końcu. Naszym zadaniem będzie natomiast zadbać o to, by w hali przylotów czekała profesjonalna osoba z przystosowanym autem, która zawiezie Was do hotelu, apartamentu czy willi

GDZIE ZAMIESZKAĆ

Zdecydowanie najważniejszą kwestią przy planowaniu wakacji dla osób z utrudnieniami w poruszaniu się, jest wybór miejsca noclegowego. Tutaj nikt nie doradzi lepiej niż my, pojedziemy w razie potrzeby na miejsce i upewnimy się w kwestiach szerokości drzwi do windy, rozmiarów kabiny prysznicowej czy przestrzeni w pokoju, apartamencie. Upewnimy się, czy dane miejsce rzeczywiście spełnia warunki turystyki bez barier.  Jeśli jesteście osobami niepełnosprawnymi z problemami w poruszaniu się, zaproponujemy noclegi w okolicy, gdzie wyjście z budynku będzie proste, bez wysokich progów. Sprawdzimy czy bezpośrednio w pobliżu noclegu możecie poruszać się po gładkim podłożu by samodzielnie dotrzeć w kilka ładnych miejsc – plaża, restauracja, bar, sklep.
Na Sardynii znajdziecie wiele hoteli, które zadbają o każdy szczegół wygodnych wakacji na wózku. Poniżej 4 z nich, każdy z innego rejonu wyspy. Natomiast na końcu artykułu dużo dłuższa lista. Ręczymy, że w tych hotelach i agroturystykach Wasze sardyńskie wakacje, mimo mniejszej sprawności fizycznej, będą piękne i pełne wrażeń.

Agroturystyka Ecoparco Neule w  Dorgali – idealne miejsce dla osób z trudnościami w poruszaniu się, które kochają góry, zapierające dech w piersiach krajobrazy i dziką przyrodę. Jest to również idealna propozycja dla tych, którzy szukają autentycznej lokalnej kuchni oraz gościnności typowej dla mieszkańców Sardynii. Ośrodek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, popłyniecie tutaj nawet w rejs po jeziorze specjalnie przystosowaną barką. 

Rezydencja Porto Giunco w Villasimius – Kameralna i zadbana rezydencja wakacyjnych apartamentów niemal przy plaży. Dwa z nich maja przystosowane łazienki. Na część plaż w Villasimius prowadzą drewniane wygodne chodniki, podesty. Po miasteczku dość łatwo poruszać się wózkiem, jest w sezonie pełne życia, lokali, muzyki.

Hotel Costa Caddu 3* w San  Teodoro –  nowoczesny i gościnny obiekt, elegancki hotel położony nad morzem, z zapierającym dech w piersiach widokiem na wspaniałą wyspę Tavolara i zanurzonym w śródziemnomorskiej roślinności. Część pokoi jest przystosowanych do potrzeb osób sprawnych inaczej. Teren ośrodka i najbliższa okolica sprzyja ich potrzebom. 

Hotele renomowanej sieci Delphina – top hotele dla osób niepełnosprawnych o najwyższych wymaganiach. Te komfortowe resorty są rozmieszczone przy plażach na północnym i północno wschodnim wybrzeży wyspy. Każda osoba sprawna inaczej znajdzie tutaj komfortowy pokój lub apartament i mnóstwo udogodnień oraz atrakcji. Ich wielką zaletą jest bliskość do pięknych plaż , baseny o różnej głębokości, doskonała obsługa oraz nowoczesne Spa i gabinety masażu.  

SARDYŃSKIE ATRAKCJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Niemal wszystkie uroki, jakie oferuje ta wyspa, mogą być w zasięgu ręki osoby mniej sprawnej. Pływanie w basenach i w morzu to wspaniała okazja poczucia swobody ruchu, w razie potrzeby można wspomóc się materacem, sprzętem plażowym. Istnieje długa lista sardyńskich plaż z  udogodnieniami dla niepełnosprawnych, dla przykładu na długiej na 11 km plaży  Poetto w Cagliari jest aż 7 miejsc ze specjalnym drewnianym pomostem schodzącym do morza.  W zależności od stopnia niepełnosprawności, może udać się mini wyprawa kajakowa, rejs motorówką. Polecamy rejsy stabilnym katamaranemspotkanie z delfinami w ich naturalnym środowisku będzie ogromnym przeżyciem i fantastycznym wspomnieniem. Nic nie stoi na  przeszkodzie by, odpowiednio dobierając miejsca i sposób dojazdu, osoba na wózku mogła się udać na sardyńską ucztę na wsi, odwiedzić z przewodnikiem przystosowanym autem ciekawe miejsca w głębi wyspy lub oszałamiające punkty widokowe na wybrzeżu. Z zapałem i pasją pomożemy opracować plan pobytu i atrakcji na sardyńskie wakacje na wózku z polską asystą. Jeśli chcecie wybrać się na wycieczkę komunikacją publiczną, wiele miejskich autobusów ma niski opuszczany podest przy wejściu do pojazdu. Właściwe opracowanie planu przejazdów i trasy poruszania się po mieście czy miasteczku w okolicach pobytu pozwoli odbyć udaną, samodzielną wyprawę. Również pociągiem osoba niepełnosprawna może ruszyć na Sardynii w podróż. Na stacjach w Cagliari oraz w Sassari osoba sprawna inaczej może skorzystać z podnośnika elektrycznego oraz przystosowanego WC. Na stacjach w Olbii, Macomer, Oristano i San Gavino można skorzystać z pomocy asystentów osób niepełnosprawnych na stacji.
Co ważne – w wielu ośrodkach i hotelach możecie skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, relaksacyjnych, masaży.

POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH, INTERWENCJA MEDYCZNA

Podczas wakacji, także osób w pełni zdrowych, może zdarzyć się nieprzewidziana sytuacja. Awaria auta, nagła choroba, zagubienie się w terenie. W przypadku osób mniej sprawnych bardzo ważne jest, aby mieć na kim polegać w takiej chwili. Zapewniamy, że jeśli organizacje pobytu złożycie w nasze ręce, możecie liczyć na profesjonalne i szybkie działanie w trudnych momentach.

POLECANE PRZEZ NASZE BIURO HOTELE Z UDOGODNIENIAMI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA SARDYNII

Villa Bulcrini z basenem, Quartu Sant Elena

Hotele Forte Village w Santa Margherita di Pula

Hotel Speraesola 4 * w Murta Maria

Hotel Villa  Resort w  Costa Rei

Torre Hotel 4 * na  Costa Verde

Hotel Falkensteiner  5*w Villasimius

La plage Noire  Hotel z basenem w Sorso

Hotel Alma di Alghero 4*

Hotel Le Torri w Oristano

Hotel Riviera 4* w Carloforte

Colonna Resort 5 * w Porto  Cervo

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NAS NA FACEBOOK ORAZ INSTARGRAM, GDZIE ZNAJDZIECIE WIELE NIESAMOWITYCH OFERT I ATRAKCJI!

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony