Piszą o nas
Sardynia.. 24h / 7dni w tygodniu info@wakacjenasardynii.pl

WIZYTA I DEGUSTACJA W WINNICY NA COSTA SMERALDA

Włochy / Sardynia / Costa Smeralda - Szmaragdowe Wybrzeże

Pasjonująca całodniowa wycieczka z winem w roli głównej. Wino to jedno z największych bogactw Sardynii, w nim tkwi tajemnica długowieczności jej mieszkańców. Dlatego zachęcamy Was, byście podczas wakacji na Sardynii zwiedzili choć jedną z setek wspaniałych sardyńskich winnic!

CZAS TRWANIA - 4 h

MIEJSCE STARTU - północ Sardynii

CENA ZAWIERA - transfery, polski przewodnik, wizyta w winnicy, degustacja 3 lub 5 win do wyboru

WARIANTY DO WYBORU

  • wizyta w winnicy godzina 11:00
  • wizyta w winnicy godzina 15:00
  • degustacja 3 wina + przekąski dobrane do win, sardyńskie produkty - wędliny, sery, słodkości
  • degustacja 5 win + przekąski dobrane do win, sardyńskie produkty - wędliny, sery, konfitury do serów, fenkuł z botargą, słodkości

PROGRAM WYCIECZKI

  • Przejazd z apartamentu lub hotelu do winnicy na Szmaragdowym Wybrzeżu. Wykwalifikowany pracownik winnicy czaruje nas opowieściami o uprawianych tutaj szczepach winorośli, oglądamy kolejne części winnicy z zewnątrz i w środku. Poznajemy czasem bardzo tradycyjne, a czasem bardzo nowoczesne podejście do produkcji i przechowywania wina.
  • Zasiadamy w klimatycznej sali degustacyjnej, gdzie sommelier, (specjalista w dziedzinie enologii - wiedzy o winie i jego degustacji) przedstawia nam 3 lub 5 rodzajów win i umiejętnie dobrane do nich przekąski. 
  • W zależności od wariantu degustacji będziemy mieć okazję posmakować win czerwonego Cannonau i białego Vermentino, słodkich Passito i win musujących oraz lokalnych bioproduktów. A wszystkoto przy akompaniamencie rarytasów, jak sery pecorino i caprino z marmoladą lub konfiturą, wędliny sardyńskie, chrupiący chleb carasau, oliwki i biowarzywa. Wszystko odpowiednio dobrane do wina przez wykwalifikowanych włoskich sommelierów.
  • Poznamy tajemnice długowieczności Sardyńczyków, dowiemy się, dlaczego sardyńskie wina mają tak niesamowity wpływ na zdrowie i długość życia.

 

Jest to idealny dzień dla każdego smakosza wina, nie tylko można degustować najlepsze sardyńskie wina, ale również poszerzyć wiedzę na temat produkcji. Wszystko to w jednej z najpiękniejszych winnic na Sardynii.

POLECANE OFERTY

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner

Piszą o nas

Dzień dobry TVN

Polka, która swoją urodą i charakterem uwiodła mieszkańców Sardynii. Monika Szredel od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie?

czytaj więcej

 

National Geographic

Czy wystarczy wyjechać na gorącą wyspę, by czuć się jak na wiecznych wakacjach? Opowiada Polka, która od 16 lat żyje na Sardynii

czytaj więcej

Cessanis

Wywróciła swoje życie do góry nogami i wyjechała z Polski na Sardynię

czytaj więcej

Wakacje-Sardynia Blog

W tym dziale bloga oddaję głos mojej wieloletniej przyjaciółce, Monice Szredel - naszej rodaczce mieszkającej od wielu lat na Sardynii. Miałam ogromna, i dla mnie niebywale egzotyczną, możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
Napisz do nas lub zadzwoń!

info@wakacjenasardynii.pl

PL +48 517 417 659
IT +393314126886

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 20.00.

Płatności zabezpieczają
przelewy

Formularz kontaktowy