Top 10 Sardynia - te miejsca musisz zobaczyć!

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

UWAGA, POWAŻNE OSTRZEŻENIE!!! – wizyta w tych miejscach grozi nieuleczalnym zakochaniem się w Sardynii. To nie było łatwe zadanie, nasz zakochany w Sardynii zespół długo dyskutował, by wyłonić zwycięską dziesiątkę. Oto nasza subiektywna lista dziesięciu najciekawszych miejsc na wyspie. Oczywiście, że są ich dziesiątki, jednak wizyta w choć jednym z naszej listy może spowodować, że zapragniecie wracać na Sardynię wielokrotnie i wstąpicie do wielkiego klubu nieuleczalnych sardynio-maniaków.

1. SZMARAGDOWE WYBRZEŻE

Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże to zdecydowanie najbardziej rozsławiona w świecie część Sardynii. Zawdzięcza to… miłości. Tak, wiemy, że brzmi to bajkowo, ale tak właśnie było! Ten ok. 50 kilometrowy fragment wybrzeża został bajecznie zagospodarowany dzięki międzynarodowemu konsorcjum stworzonym przez księcia Agi Khana, który zakochał się w tym miejscu. Część naszego zespołu od lat jest pod wpływem niezwykłego uroku Szmaragdowego Wybrzeża. Bez niepotrzebnej skromności stwierdzamy, że najlepiej pokażemy Wam te miejsca i opowiemy po polsku o super ciekawej historii. Zapraszamy na Wycieczkę na Szmaragdowe Wybrzeże z polskim przewodnikiem. Na uczestników czekają luksusowe atrakcje i degustacja w winnicy. Może zainteresować Was także oryginalna Wieczorna Wycieczka do Porto Cervo. Na trasie słynne, pełne blichtru i prestiżu kurorty Szmaragdowego Wybrzeża i fascynujące opowieści o sławach i ludziach z najwyższych sfer.

2. NURAGI W BARUMINI I DZIKIE KONIE NA PŁASKOWYŻU GIARA DI GESTURI

Dwa niesamowite i unikatowe w skali światowej miejsca bardzo blisko siebie. Największy na Sardynii kompleks nuragiczny. Mowa o kamiennych wieżach, związanych z tajemnicza pradawną cywilizacją. Ponad 7 tysięcy pozostałości tych zagadkowych konstrukcji jest rozsianych po całej wyspie, w Barumini pozostała największa i najpiękniejsza z nich. Krótka przejażdżka dzieli to miejsce z płaskowyżem, na którym żyją dzikie konie – cavallini di Giara. Frapujące do dzią archeologów nuragiczne wieże oraz pełen dzikości płaskowyż możecie odwiedzić z polskojęzycznym przewodnikiem na naszych wycieczkach, np. Wycieczka na płaskowyż Giara di Gesturi oraz Barumini, wyspa w miniaturze i menhiry. Ponieważ szyjemy nasze wycieczki na miarę, możemy wykreować dla Was całodniową wyprawę, na której poznacie tajemnice i nurag i płaskowyżu Giara di Gesturi.

3. ALGHERO I GROTA NEPTUNA

Zwane “Małą Barceloną” Alghero i otaczające je Koralowe Wybrzeże skrywają wiele skarbów. Cudowna, klimatyczna i pełna zabytków starówka, fascynująca historia miasta oraz unikatowa Grota Neptuna. Wszystko to zaciekawi i zachwyci każdego turystę i podróżnika. Zapraszamy na fantastyczna wycieczkę Alghero i Groty Neptuna z polskojęzycznym przewodnikiem. 

4. DZIKA SARDYNIA CZYLI W KRAINIE BARBAGIA

Bezdyskusyjnie najciekawsze z miejsc w głębi sardyńskiego lądu! Ukryta wśród najwyższych na wyspie gór, tajemnicza kraina historyczna Barbagia to teren pełen rdzennej sardyńskiej kultury. Wspaniała zdrowa kuchnia, słynna w świecie długowieczność lokalsów, barwne tradycyjne festy, oszałamiające krajobrazy i ogromna gościnność mieszkańców. Wszystko to, połączone z wieloma przygodami i opowieściami po polsku, czeka na Was na naszych wycieczkach:

5. KANION SU GORROPU

To spektakularne dzieło natury wyrzeźbione przez miliony lat w twardych skałach delikatnymi palcami górskich strumieni. Perła parku narodowego Parco Nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu. Ten kanion to kraina z bajki – coraz większe białe głazy zagradzają drogę wędrowcom, a pierwszy odcinek to wspaniały plac zabaw dla dzieci od ok. 7 lat. Odkryjcie z nami to niepowtarzalne miejsce na Wycieczce jeepami do najgłębszego kanionu Europy

6. PORTO FLAVIA I PAN DI ZUCCHERO

Południowy zachód Sardynii to wciąż nieodkryty przez dużą turystykę fragment wyspy. Najoryginalniejszy na świecie port załadunkowy minerałów, interesujące historie o kopalnianej przeszłości regionu, totalnie dzikie plaże i największa w Europie skała wystająca z morza. Miejsca zachwycające urodą, oryginalnością i dzikością. Zapraszamy na wycieczkę z polską pasjonatką Anią do kopalni Porto Flavia, na plażę Masua i pod 133 metrowej wysokości klify skalnej kolumny Pan di Zucchero. 

7. ARCHIPELAG WYSP LA MADDALENA

Rajskie, bezludne wysepki rozsiane na krystalicznym, szmaragdowym morzu, ciekawa przeszłość, związana min z włoskim bohaterem Garibaldi, klimatyczne miasteczko La Maddalena. Rejs na tym terenie pozostawia chyba najmocniejsze, pełne zachwytu wspomnienia po sardyńskich wakacjach. Popłyń z nami w cudowny rejs po archipelagu, najlepiej katamaranem z pyszna morską ucztą na pokładzie. Istnieje duża szansa, że spotkamy delfiny w ich naturalnym środowisku. Możecie również odbyć wycieczkę nowoczesnym szybkim jachtem Azimut. Bardzo ciekawą historię archipelagu poznasz na wycieczce na wyspy la Maddalena i Caprera, tutaj w programie także wyborna uczta u sardyńskiego szefa kuchni.

8. KOLOROWA BOSA

Jedno z najbardziej kolorowych miasteczek na wyspie, niezwykle klimatyczna rybacka starówka nad rzeką Temo, ciekawe zabytki. Jednak to nie wszystko czym zachwyci Was Bosa. Na ciekawych podróżników czekają tu pradawne tradycje złotnicze, wspaniała morska kuchnia, jedna z najlepszych win na Sardynii. W pobliżu miasteczka natura wykuła w białych skałach zachwycające skalne baseny, znajdziecie tu także tajemnicze stanowiska archeologiczne i tzw. “miejsca mocy”. W okolicy nie brak fantastycznych dzikich plaż, a morze uchodzi za najbardziej kryształowe na wyspie. Zapraszamy na nasze wycieczki do Bosa. Miasteczko jest także jednym z punktów całodniowej wyprawy z polskim przewodnikiem na zachodnie wybrzeże Sardynii.

9. ANTYCZNE THARROS I KWARCOWE PLAŻE PÓŁWYSPU SINIS

Wciąż mało znany półwysep Sinis leży na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Są tu unikatowe kwarcowe plaże, ciekawe ruiny fenickiego miasta Tharros wprost nad brzegiem morza, porzucone miasteczko San Salvatore, jak żywcem wyjęte ze starego westernu. To miejsca i klimaty, w których zakochują się pasjonaci miejsc spoza głównych turystycznych szlaków. Na wyprawę w te rejony skuszą ich także wyborne wina Vernaccia, z których słynie okolica. Antyczne ruiny, kwarcowe plaże i degustacje win zapewnimy na naszych wycieczkach, np. na wycieczce panoramiczno-kulinarnej na zachodnie wybrzeże.

10. AGGIUS, LURAS, TEMPIO I KRAINA KORKA – CZYLI W GŁĘBI GALLURY

Okolice miasteczek Tempio, Aggius i Luras to najciekawszy zakątek w głębi lądu w północno wschodniej części wyspy. Urokliwa granitowa starówka Tempio i szumne tradycje karnawałowe. Tysiącletnie oliwy i jeszcze starsze dolmeny w Luras. Sensacyjne opowieści o bandytach z Aggius i piękne lokalne tradycje rzemieślnicze. No i oczywiście słynne dęby korkowe oraz wytwarzany tutaj korek. Te wszystkie atrakcje najlepiej przeżyć z polskojęzycznym przewodnikiem na jednej z naszych wycieczek, np. Wycieczka do Castelsardo, Tempio i Aggius.

Nasze wycieczki rzadko bywają takie same. Bardzo często są szyte na miarę, dopasowane do ilości, wieku i zainteresowań uczestników. Zawsze kameralne i zwykle z polskim przewodnikiem. Są jednym z powodów, by zarezerwować z nami wakacje na Sardynii 2022, zapraszamy do kontaktu!

W celu otrzymania szczegółowych informacji prosimy wypełnienie formularza lub kontakt z biurem

+48 517 417 659, info@wakacjenasardynii.pl

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony